תמונה: אפל | עיבוד תמונה: The Verifier

כל מה שאנחנו יודעים על עדכון מערכת ההפעלה iPadOS 14, ועוד קצת

אבי דוד | Avi David
פורסם על ידי אבי דוד | Avi David - עורך משנה

מזה מספר שבועות שצוות האתר נחשף לתוכניות הפיתוח עבור מערכות ההפעלה של חברת אפל (Apple). בין הדיווחים ששיחררנו היו הוספת מצב ילדים ושליטה על הטלוויזיה באפל טיוי עם tvOS 14, וכן גם הוספה של פיצ’רים חדשים ל-watchOS 7 עם תמיכה עתידית ב-TouchID ומדידת החמצן בדם ועוד.

כנס המפתחים השנתי WWDC 2020 \ צילום: אפל

כעת נחשפים פרטים חדשים אודות שני העדכונים המרכזיים עליהם עובדת אפל – iOS 14 עבור מכשירי האייפון והאייפוד טאץ’, ו-iPadOS 14 עבור מכשירי האייפד. בחודש יוני הקרוב צפויה אפל לחשוף את עיקר הפרטים עבור מערכות ההפעלה החדשות שלה, כאשר השינויים המלאים ייחשפו רק בחודש ספטמבר הקרוב, יחד עם יציאת סדרת האייפונים החדשים.

iPadOS 14

אם חלילה פספתם את עדכון מערכת ההפעלה ה-iPadOS 13.4 אשר הביא עימו תמיכה נרחבת במקלדת, עכבר ומשטח מגע, תשמחו לדעת כי אפל עובדת על תמיכה נרחבת אף יותר בעדכון הבא. על פי מידע שהגיע למערכת האתר, אפל תוסיף פיצ’רים יחודיים לאפליקצית הפתקים (Notes) אשר יאפשרו לסטודנטים לבצע פעולות חישוב, שרטוט ועוד. העדכון לאפליקציית הפתקים משתלב בצורה הרמונית עם אותה תמיכה חדשה במקלדת ומשטחי מגע, וכל זאת יגיע ביחד בחודש ספטמבר, קצת לפני תחילת שנת הלימודים החדשה.

בנוסף, מסך הבית עומד אף הוא לקבל שינוי משמעותי. כיום, ניתן להוסיף למסך הבית את הווידג’טים בצידו השמאלי של המסך לצד האפליקציות במסך הראשי, אך ב-The Verifier אנחנו אכן יכולים לאשר כי אפל מתכננת שינוי קל.  על פי הדיווחים אליהם נחשפנו, אותו סרגל קבוע יקבל קצת יותר חופש ויאפשר למשתמשים להזיז את הווידג’טים מצד לצד, כאשר אלו יזיזו את האפליקציות העומדות בדרכן. ה”פיצ’ר” המדובר הזה מוכר היטב למשתמשי אנדרואיד ולמעשה מהווה חלק אינטגרלי מגרסאות קודמות של אותה מערכת הפעלה. לצד השינוי הקל בווידג’טים, עוד לא קיבלנו את כל הפרטים אך גם המחוות השונות המוטמעות כבר במערכת צפויות לקבל שינוי קטן בגרסה החדשה.

אפליקציות ומרציפן

בתחום האפליקציות, ידוע כי אפליקציות המחשבון ומזג האוויר כבר זמינות בגרסאות בטא פנימיות מזה שנה, אך באפל טרם בחרו לשלב אותן מראש כחלק ממערכת ההפעלה. כבר לפני כשנה דיווחנו על רשימת האפליקציות שצפויות להכנס לפרויקט וכעת אנחנו מקבלים חיזוק נוסף בנוגע לאפליקציית המחשבון. בהנחה ששתי האפליקציות עוברות תהליך דומה בפיתוח בתקופת הבטא, סביר שגם אפליקציית מזג האוויר תשולב בפרוייקט מרציפן, אם כי שחרורה הרשמי יכול להדחות בעקבות רכישת אפליקציית מזג האויר Dark Sky, שעשתה אפל לאחרונה.

דור שלישי לעיפרון של אפל

ואם כבר מדברים על אייפד, אי אפשר שלא להזכיר את חברו הטוב בשנים האחרונות – העיפרון. עדכון בלעדי שמגיע אלינו מדבר על דור שלישי לעיפרון החכם – Apple Pencil. הדור הבא צפוי לשמור על עיצובו הנוכחי, אך עם תוספת של חיי סוללה ארוכים יותר. העיפרון החדש יצטרף אל שאר משפחת מוצרי אפל באופן רשמי וניתן יהיה לאתר אותו באמצעות Find My.

קצת שינויי UI

לאחר שנים טובות ללא שינוי, אפל צפויה לרענן קצת גם את הנראות של מערכת ההפעלה, אם כי נוכל לראות זאת בנגיעות קטנות. כך למשל, שורת המידע העליונה במכשיר, המציגה את השעה, תאריך, הרשת הסלולרית ועוד, תקבל עיצוב מרוענן באמצעות אייקונים חדשים. כמו כן, אנחנו צפויים לראות גם ריענון קל בעיצוב האפליקציות והתפריטים במערכת, שיכלול בין היתר קצוות קצת מעוגלים יותר למה שלמדנו להכיר במערכת iOS 13.

למי זה מגיע?

מלבד השינויים הקטנים בעיצוב, עדכון ה-iPadOS 14 יהיה העדכון הרציני והמשמעותי ביותר שפיתחה אפל עד כה. כמו כן, אלו הם דגמי האייפד שצפויים לקבל את העדכון החדש:

  • 12.9 iPad Pro
  • 11 iPad Pro
  • 10.5 iPad Pro
  • 9.7 iPad Pro
  • iPad (6th generation)
  • iPad (5th generation)
  • iPad mini (5th generation)
  • iPad mini 4
  • iPad Air (3rd generation)

הבהרה: כל החדשות הבלעדיות כאן ב-The Verifier מגיעות ממקורות בכירים אשר עובדים עם צוות האתר מזה מספר שנים. יחד עם זאת, כמו בכל פיתוח, גם כאן ייתכן כי חלק מהפיצ’רים שנפרסם לאו דווקא ימצאו את דרכם אל המוצר הסופי.

שתפו כתבה
פורסם על ידי אבי דוד | Avi David עורך משנה
עקוב:
ממקימי האתר ועורך משנה | פנבוי של אפל אבל שומר חסד נעורים למיקרוסופט. מומחה SEO והתמיכה הטכנית של הצוות באתר. לאבי ניסיון רב בכתיבה טכנית ועבודה בתחום - בין היתר היה שותף ב-GSM-Israel ובעל אתר טכנולוגי עצמאי בשם TechIT. | סלולרי: iPhone 14 Pro Max מחשב: MacBook Pro Late 2018 15" טאבלט: iPad Pro 11" שעון חכם: Apple Watch Ultra