בלעדי: עדכון מערכת tvOS 14 צפוי לכלול ‘מצב ילדים’, ‘ניהול זמן מסך’ וחומרה חדשה

אבי דוד | Avi David
פורסם על ידי אבי דוד | Avi David - עורך משנה

בימים אלה עובדת אפל (Apple) על עדכון שלל מערכות ההפעלה למוצריה השונים – iOS 14, iPadOS 14, macOS 10.16, watchOS 7 וכמובן, tvOS 14. את העדכונים צפויה החברה להציג בחודש יוני הקרוב במהלך כנס המפתחים השנתי WWDC 2020, בהנחה שלא יבוטל, בדומה למה שכבר עשתה גוגל עם כנס המפתחים שלה. אבל עד אז, אנו חושפים היום מספר פיצ’רים עליהם עובדת אפל עבור מערכת tvOS 14.

את החשיפה הבלעדית היום אנחנו מקיימים בשיתוף פעולה עם היוטיובר סאם  (Sam), הבעלים של ערוץ היוטיוב המוביל iupdate שמקפיד על עדכונים שוטפים בכל מה שקשור לאפל.

חשוב לזכור: כל החדשות הבלעדיות כאן ב-The Verifier מגיעות ממקורות בכירים אשר עובדים עם צוות האתר מזה מספר שנים. יחד עם זאת, כמו בכל פיתוח, גם כאן ייתכן כי חלק מהפיצ’רים שנפרסם לאו דווקא ימצאו את דרכם אל המוצר הסופי.

צפו בסם מפרט על הפיצ’רים החדשים (באנגלית) או המשיכו לקרוא כאן בעברית:

מצב ילדים

לפני כשנתיים הגיעה לידינו ידיעה ראשונית על רצון החברה להטמיע את פיצ’ר ההתחברות עם פרופיל אחר (ריבוי משתמשים) לצד פיצ’ר ה-PiP (תמונה בתוך תמונה). שני הפיצ’רים, שהיו אמורים להכנס לגרסת המערכת tvOS 11 מצאו את עצמם לבסוף נדחים אל גרסת tvOS 13.

מצב ילדים tvOS 14 | תמונה: מוקאפ iUpload – The Verifier

כעת אנחנו מדווחים לראשונה כי אפל עובדת על פרופיל צפייה ייעודי לילדים שייקרא Kids Mode (מצב ילדים), אותו ניתן יהיה להפעיל בזמן שהילדים צופים בטלוויזיה. הפרופיל החדש יכלול אפשרויות הגבלה שונות לשליטה טובה יותר על התכנים וזמן הצפייה בפועל. כלומר, ההורים יוכלו להגביל את זמני הצפייה השונים והשימוש באפליקציות המותאמות (כמו יוטיוב) וכמו כן לחסום תכנים שאינם ראויים לצפייה בגילם.

תכנים מותאמים לילדים אפל טיוי+ tvOS 14 | תמונה: מוקאפ iUpload – The Verifier

בנוסף, הפרופיל החדש צפוי לכלול עיצוב משלו המותאם לילדים ומנגיש את התכנים בצורה טובה ואינטואיטיבית יותר עבורם.

ניהול זמן מסך

כמו באייפון, באייפד וגם במק – אפל עובדת על שילוב מספר אלמנטים בכל הקשור לניהול הזמן, וכעת גם בטלוויזיה נוכל לדעת בדיוק כמה זמן צפינו בתכנים בנטפליקס, יוטיוב או בכל שרות אחר. בקרת הזמן תחול גם על תחום המשחקים וכך נוכל לדעת כמה זמן שיחקנו דרך אפל ארקייד.

ניהול זמן מסך tvOS 14 | תמונה: מוקאפ iUpload – The Verifier

חומרה חדשה מגיעה

לצד הוספה של פיצ’רים חדשים למערכת, אפל צפויה להציג גם חומרה חדשה בתחום הטלוויזיה, עליה דיווחנו לפני קצת יותר משנה.  בשנים האחרונות אפל השקיעה את מרבית המאמץ שלה בהשקת שירות הטלוויזיה +Apple TV ועכשיו שהוא באויר היא יכולה להתפנות ולהשקיע יותר בדור הבא של Apple TV. על פי מקורותינו, אפל צפויה לערוך אירוע הכרזה בסוף שנת 2020 (נובמבר / דצמבר), שם תציג החברה את הפיתוח החדש עם חומרה עדכנית.

אפל טיוי 4K \ צילום: Apple

ממה שאנו יודעים עד כה, אפל תשלב במכשיר החדש את אחד ממעבדי ה-A11 או ה-A12 שלה, כאשר זיכרון ה-RAM בשלב זה לא ידוע. בתחום האיחסון, אפל צפויה לזנוח את גרסת ה-32GB כך שנפח האיחסון ההתחלתי יעמוד על 64GB ויגיע עד ל-128GB.

שתפו אותנו בתגובות, האם הפיצ’רים שהרגע חשפנו יותר מרגשים אתכם ומה הייתם רוצים לראות בגרסה הבאה של tvOS 14?

שתפו כתבה
פורסם על ידי אבי דוד | Avi David עורך משנה
עקוב:
ממקימי האתר ועורך משנה | פנבוי של אפל אבל שומר חסד נעורים למיקרוסופט. מומחה SEO והתמיכה הטכנית של הצוות באתר. לאבי ניסיון רב בכתיבה טכנית ועבודה בתחום - בין היתר היה שותף ב-GSM-Israel ובעל אתר טכנולוגי עצמאי בשם TechIT. | סלולרי: iPhone 14 Pro Max מחשב: MacBook Pro Late 2018 15" טאבלט: iPad Pro 11" שעון חכם: Apple Watch Ultra