Apple | אפלסלולר

כל מה שאנחנו יודעים על עדכון מערכת ההפעלה iOS 14

אנחנו לאט לאט מתקרבים לאירוע ה-WWDC 2020 של אפל שייערך ביוני, וככל שאנחנו מתקדמים ככה אנחנו פחות יכולים להחזיק את ההתרגשות והחדשות שיש לנו לספר לכם. מי שעוקב, יודע ש-iOS 14 כבר כמעט מעבר לפינה אז חשבנו לרכז לכם את כל מה שידוע לנו עד כה, בנוסף לקצת מידע בלעדי שאנחנו שמחים לשתף.

iOS 14

תחילה, בואו נבהיר קודם משהו אחד – השמועות על מסך בית חדש הן אכן נכונות. צוות האתר יכול לאשר כי אפל עומדת לשנות עיצובית מעט את עמוד הבית ותאפשר גם להוסיף ווידג’טים למסך הראשי לצד האפליקציות האחרות. המסך הצדדי בו מופיעים כרגע הווידג’טים באופן קבוע צפוי להעלם בגרסאות עתידיות וייתכן אפילו גם בגרסה הראשונה של iOS 14.

בגרסת הפיתוח האחרונה, אפל הוסיפה אנימציות חיות במסך הבית, כך למשל באפליקציית מזג האוויר – ניתן לראות את המעלות על גבי האייקון ואף שינוי בצבעים על פי מזג האוויר בחוץ. מדובר בשינוי שיהיה דומה לאפליקציית השעון המובנית אשר מציגה את השעה על גבי האפליקציה. נכון לזמן כתיבת שורות אלו, כרגע אפל לא מתכוונת לפתוח את האפשרויות למפתחים.

מסך הבית החדש ב-iOS 14 | תמונה: @choco_bit טוויטר

השינוי הגדול בעיצוב לו מצפים לא מעט משתמשים לא יקרה ב-iOS 14. בכל שנה תשנה מעט אפל את העיצוב עם שינויים מינוריים, כאלה שלא יגרמו לאנשים להתבלבל עם השימוש היום יומי שלהם, אותם הם מכירים היטב.

כפי שנחשף אצל החברים ב-MacRumors, אפל אכן עובדת על הוספת פיצ’רים חדשים לאפליקציית ושרות ההודעות ה-iMessage. השינויים בעיקר יהיו חברתיים, כאלה שאנחנו מכירים מפייסבוק מסנג’ר, וואטסאפ וטלגרם. ניתן יהיה לשלוח הודעה שתמחק לאחר זמן מה שהמשתמש יקבע, הוספת רקע לקבוצה או לשיחה, דמות ה-Memoji תהפוך למשמעותית יותר ואף תהיה עם אפשרות עריכה נוספות. ל-The Verifier נודע כי אפל עובדת על משחק באמצעות AR משותף בין מספר משתתפים אשר יהיה זמין כחלק משרות ה-FaceTime, עוד לא ברור האם הפיצ’ר הנ”ל יתווסף או לבסוף אפל תוותר עליו. אך אפשרויות חברתיות נרחבות יהיו חלק משמעותי השנה בשינויים של שרות ה-iMessage.

הדלפה: תמונות מסך ראשונות מ-iOS 14 \ בחירת רקע

מצד עמוד הבית אכן עומד לקבל אף הוא שינוי גדול ולא רק ווידג’טים. אפשרות חדשה תאפשר למשתמש לראות את עמוד הבית בצורה אותה אנו מכירים מהשעון החכם ה-watchOS, כאשר עמוד הבית יוכל להציג למשתמש רשימה של כל האפליקציות מאשר דפדוף בין העמודים ואף נעיצה של אפליקציות בראש הרשימה להתמצאות מהירה יותר. גם כאן, עוד לא ברור האם הפיצ’ר הנ”ל יתווסף לגרסה הסופית של iOS 14.

אין ספק שיחד עם השקת האייפון 12 בהמשך השנה, החלק המשמעותי של AR הולך להיות חזק יותר השנה מכל מה שהכרנו עד כה. אך לאותם פיצ’רים בלעדיים שנזכה לראות יחד עם החיישן החדש LiDAR שהתווסף לאייפד פרו 2020, יהיה גם אף הוא חלק משמעותי בסדרת האייפונים החדשים.

סירי, אוי Siri.

כידוע, אפל לא הציגה אף לא חידוש אחד ב-iOS 13 בכל הקשור לעוזרת הוירטואלית סירי (Siri) אך כל זה עומד להשתנות בעדכון הגרסה שיבוא עלינו לטובה. אנחנו ב-The Verifier נחשפנו למידע הכולל שינויים משמעותיים שצפויה לקבל העוזרת החכמה השנה,  בשלל מערכות ההפעלה. בין השיפורים ייכנס עיצוב חדש ויתווספו גם קולות חדשים לבחירה. כמו כן, אפל מתכוונת להטמיע את העוזרת עמוק יותר במערכת ההפעלה, ולאפשר לה שליטה רחבה יותר בכל הקשור לפעולות בטלפון, באייפד, בשעון, בטלוויזיה במחשב וברמקול החכם.

המידע שקיבלנו אמנם לא נוקב בפיצ’רים ספציפיים, אך הוא כן מספר כי אפל עובדת על הוספה של פיצ’רים משמעותיים, ואולי אפילו קצת מוכרים מהמתחרה הגדולה, הגוגל אסיסטנט. המקור מוסר כי ההפנייה לחיפוש אחר תשובות ברשת תרד משמעותית בעדכון הבא ב-iOS 14, מה שמרמז על היכולת של סירי לגשת למאגר מידע באופן עצמאי ולשלוף את התשובות בעצמה.

לצד העדכון של סירי אנו צפויים לראות עוד השנה גם את הדור השני של הרמקול החכם של אפל ה-HomePod עם עיצוב חדש.

חשף את כל הסודות ה-Apple HomePod \ צילום: אפל

תמיכה במכשירי אייפון ואייפוד טאץ’

גם בעדכון הנוכחי יש חדשות אודות התמיכה של מכשירים מהדורות הקודמים במערכת ההפעלה החדשה. בשנה שעברה פרסמנו כאן באופן בלעדי את רשימת מכשירי האייפון והאייפד שלא יקבלו את עדכון מערכת ההפעלה ה-iOS 13, והשנה אנו חושפים את הרשימה של מי ממכשירי האייפון כן יתמכו ב-iOS 14:

אייפון:

  • iPhone 6S \ iPhone 6S Plus (שנה אחרונה לתמיכה)
  • iPhone SE (שנה אחרונה לתמיכה)
  • iPhone 7 \ iPhone 7 Plus
  • iPhone 8 \ iPhone 8 Plus
  • iPhone X
  • iPhone XS \ iPhone XS Max
  • iPhone Xr
  • iPhone 11
  • iPhone 11 Pro

אייפוד טאץ’:

  • iPod Touch (7th generation)

בשל הפופולריות שלהם ועצם היותם בין המכשירים הנמכרים ביותר, אפל תמשיך לתמוך בסדרת מכשירי האייפון 6S והאייפון SE הדור הראשון, לשנה נוספת בלבד. בשנה הבאה ככל הנראה תמצאו את המכשירים ברשימה שאינה זכאית לקבל את העדכון.
יחד עם זאת, שימו לב: מספר לא קטן מהפיצ’רים שעליהם תכריז אפל ככל הנראה לא יהיו זמינים במכשירי האייפון מסדרת ה-6S והאייפון SE למרות עדכון הגרסה.

הבהרה: כל החדשות הבלעדיות כאן ב-The Verifier מגיעות ממקורות בכירים אשר עובדים עם צוות האתר מזה מספר שנים. יחד עם זאת, כמו בכל פיתוח, גם כאן ייתכן כי חלק מהפיצ’רים שנפרסם לאו דווקא ימצאו את דרכם אל המוצר הסופי.

*קונספט iOS 14 בתמונה ראשית: aquaception מתוך Reddit.

תגיות
להמשך קריאה

אבי דוד | Avi David

ממקימי האתר ועורך משנה פנבוי של אפל אבל שומר חסד נעורים למיקרוסופט. מומחה SEO והתמיכה הטכנית של הצוות באתר. לאבי ניסיון רב בכתיבה טכנית ועבודה בתחום - בין היתר היה שותף ב-GSM-Israel ובעל אתר טכנולוגי עצמאי בשם Techit. סלולרי: iPhone X / 256GB מחשב: iMac 27 5K שעון חכם: Apple Watch Series 4 LTE טאבלט: iPad Pro 10.5 2018
Back to top button
Close