רץ ברשת
חדשות חמות

זהירות ספאם: The Rock לא באמת יהפוך אתכם לעשירים

בימים האחרונים אי אפשר להתעלם מכל אותם שיתופים בלתי פוסקים על ידי אנשים בפייסבוק של השחקן המוכר The Rock (או בשמו Dwayne Johnson). אותם שיתופים מתוך פרופילים מזוייפים אשר מציעים לכם המשתמשים לא מעט כסף אם תשתפו את הפוסטים, תאשרו את בקשות החברות ואל נשכח לעשות לייק לפני.

אנו ב-The Verifier מעוניינים להזהיר אתכם – שימו לב, בעת אישור בקשת חברות או הוספה של משתמש כזה או אחר אתם חשופים לכך שהמידע שלכם פתוח לכל המעוניין. בין אם מדובר בכתובת המייל שלכם, מספר הטלפון, כתובת מגורים, רשימת חברים ומידע אישי כמו תמונות וסרטונים שהם מאוד אישיים לכם.

סרטו החדש של דה רוק – skyscraper \ צילום: Legendary Entertainment, Universal Pictures

אותם שיתופים בימים האחרונים מציפים את הרשת החברתית בכך שאם תשתפו את הפוסטים של The Rock הוא יחלק לכם סכום בלתי נתפס של 200 מיליון דולר, תכשיטים, מכוניות, כרטיסי גירוד ומה לא, רק שתלחצו על לחצן השיתוף. מדובר בפרופילים מזוייפים של השחקן שלעולם לא עשה שימוש שכזה בעבר, הוא לא עומד לחלק לכם את הכסף שלו ובטח לא להפוך את אף אחד מכם לעשיר.

ספאם: דה רוק מבטיח לכם כסף במתנה אם רק תשתפו \ צילום: פייסבוק צילום מסך

דבר נוסף שאותם פרופילים מזוייפים מבקשים מהמשתמשים לעשות הוא, כניסה לקישור לא ידוע אשר על פי התאור אמור לתת למשתמשים גישה לסרטו החדש בכיכובו של The Rock ה-Skyscraper. אותו קישור עלול להתקין על גבי מכשיר הסמארטפון \ המחשב האישי שלכם רוגלה לגניבת מידע. אנא מכם, נא לא ללחוץ על קישורים שאינכם מכירים ובטח לא לצפייה בסרט כזה או אחר.

רצינו להאמין כי ב-2108 אנשים יפסיקו להיות כל כך נאיבים, אבל נראה שהדבר רחוק מלהגיע לפתרון ותמיד יהיו את אלה שיאמינו שמישהו שם בפייסבוק, באמת ישלם להם אם הם ישתפו את הפוסטים שלו. אנו מזהירים מכך שכל שיתוף וכל בקשת חברות לא מוכרת גורמת לכם לחשיפה לפרטיות אשר בסופה אתם עלולים לגרום לעצמכם נזק בלתי הפיך, ואף להגיע למצב שבו משתמשים במידע שלכם מבלי שתדעו.

אז להבא תפנימו כי אין מתנות חינם, זאת קבוצה של אנשים שכל מטרתה היא להגיע לכמה שיותר משתמשים ובכך לקבל כמה שיותר מידע ששווה להרבה יותר ממה שאתם יכולים לדמיין. המידע שלנו הוא יקר ערך.

תגיות
להמשך קריאה

אבי דוד | Avi David

ממקימי האתר ועורך משנה Avi@theverifier.co.il פנבוי של אפל אבל שומר חסד נעורים למיקרוסופט. מומחה SEO והתמיכה הטכנית של הצוות באתר. לאבי ניסיון רב בכתיבה טכנית ועבודה בתחום - בין היתר היה שותף ב-GSM-Israel ובעל אתר טכנולוגי עצמאי בשם Techit. סלולרי: iPhone X / 256GB מחשב: iMac 27 5K שעון חכם: Apple Watch Series 4 LTE טאבלט: iPad Pro 10.5 2018
Back to top button
Close