תמונה: Pixabay

שידור חי: צפו בשיגור מעבורת החלל המשותפת של נאס”א עם חברת SpaceX

אלדד מטמון | Eldad Matmon
פורסם על ידי אלדד מטמון | Eldad Matmon - עורך ראשי

הערב (רביעי) בשעה 19:00 שעון ישראל, יחל השיגור של מעבורת החלל המשותפת של נאס”א עם חברת SpaceX. זהו שיתוף פעולה ראשוני מסוג זה בין השתיים וכולם מתרגשים.

עדכון: עקב אילוצי מזג אוויר, ההכנה והשיגור נדחו להיום (שבת).

משימת השיגור, הנקראת דמו-2 (Demo-2), תשלח שני אסטרונאוטים אל תחנת החלל הבינלאומית על גבי כלי שנבנה לראשונה בשיתוף חברה מסחרית – SpaceX. האסטרונאוטים בוב בנקן (Bob Behnken) ודאג הארלי (Doug Hurley) יושבו ב”ספינת” ה-Crew Dragon של SpaceX, אשר תוטס באמצעות טיל השיגור הרב פעמי(!) פלקון 9.

זה כבר כמה שנים שהחברה עושה ניסויים בטילי השיגור הרב פעמיים כדי לייעל את תהליכי השיגור מבחינה פונקציונאלית וכלכלית. הטיל של החברה מסוגל לשאת את ספינת השיגור שעליו וברגע הניתוק לחזור חזרה ברוורס ולנחות בבטחה. יחד עם זאת, קרו כבר מספר מקרים שהטיל לא נחת בצורה טובה, מה שגרם לו לטבוע בים או במקרה הגרוע יותר – להתפוצץ. מאז כמובן עברה החברה עוד הרבה שיגורים מוצלחים.

הבעלים של חברת SpaceX, אילון מאסק, ידוע בפועלו להוביל טיסות מסחריות לחלל שיגיעו בסופו של דבר למחירי טיסות רגילות לכל דבר. לשם כך עדיין נדרשת עוד הרבה עבודה במגוון מישורים אך אין ספק שההתרגשות מהשיגור היא ניסיון חי וראשוני לראות את איכות השיגורים והכלים העתידיים שייבנו.

בעקבות משבר הקורונה, נאס”א אסרה על אנשים להגיע למתחם השיגור לצפייה ואף המליצה לכולם להשאר בבית. אך למרות זאת, נאס”א יודעת שיש הרבה מעריצי שיגורים מסביב לעולם ולכן היא תעביר אותו בשידור חי החל מהשעה 19:00 (שעון ישראל).

צפו בשיגור ההיסטורי:

שתפו כתבה
פורסם על ידי אלדד מטמון | Eldad Matmon עורך ראשי
ממקימי האתר ועורך ראשי | מנהל מוצר ביום וסקרן טכנולוגי בכל רגע נתון. אוהב פיתרונות טכנולוגים ותמיד מחפש את הדבר המרגש הבא שישתלט על העולם. נהנה מכל העולמות וכל מערכות ההפעלה ובעל זוית ביקורתית על כל חידוש שיוצא. בעל ניסיון רב בכתיבה טכנולוגית וכן הופעות טלוויזיוניות ב׳סוגרים עניין׳ עם שי גולדן בערוץ 13. ממקימי אתר The Verifier, יוצא איחוד האתרים GSM-Israel ו-TechIT של אבי דוד. | סלולרי: iPhone 14 Pro סלולרי: Pixel 7 Pro שעון חכם: Apple Watch S7 שעון חכם: Pixel Watch