לא אייפון: אפל תשיק ב-2024 אייפד בעל מסך מתקפל

אבי דוד | Avi David
פורסם על ידי אבי דוד | Avi David - עורך משנה

מוקדם יותר היום דיווחנו כי חברת אפל (Apple) עובדת על מערכת ההפעלה macOS המותאמת לאייפד פרו עם מעבד ה-M2 אשר צפויה לצאת בקרוב, אם השמועות אכן נכונות כמובן.

לא ציפינו לידיעה הבאה, האנליסט הבכיר מינג צ’י קואו (Ming-Chi Kuo), הידוע בתור אחד שיודע דבר או שניים על התוכניות העתידיות של אפל, מצייץ בטוויטר על כך שבאפל עובדים על אייפד בעל מסך מתקפל.

האייפד החדש בעל מסך מתקפל יגיע עם מעמד שעשוי מסיבי פחמן (Carbon Fiber), מה שיעזור עם העמידות של המסך המתקפל לאייפד. פרטים נוספים כמו החומרה או מערכת ההפעלה שתושק עם האייפד המתקפל עוד לא ידועים, אך אפשר לחשוב כי באפל אכן ישיקו אייפד עם מסך מתקפל עם מערכת הפעלה מותאמת, כמו ה-macOS שצפויה לצאת בקרוב. על פי קואו, מי שתהיה אחראית על חלק מייצור האייפד היא יצרנית בשם Anjie.

קואו עוד חושף כי האייפד בעל מסך מתקפל יגיע רק בשנה הבאה (2024) וכי הוא לא צופה הכרזה על אייפדים חדשים בחודשים הקרובים עם פיצ׳רים מתקדמים. ובכך, אפל תתעסק בעיקר בלהשיק אייפד חדש בסדרה, כזה שיבדיל את עצמו ויעזור לאפל להעלות את קצב המכירות שלאחרונה קצת נתקע ואף בירידה של 15 אחוז משנים קודמות.

אייפון בעל מסך מתקפל \ מקור: אלדד מטמון The Verifier

כזכור, אנו ב-The Verifier חשפנו בבלעדיות ב-2020 כי באפל אכן עובדים על אייפון בעל מסך מתקפל, בדומה לזה של סמסונג הגלקסי פולד. התוכניות היו להשיק את המכשיר ב-2022, אך מגפת הקורונה הגיחה לעולם מה שדחף את התוכניות של אפל לדחות את ההשקה למועד לא ידוע. עוד לא ברור האם באפל אכן יבחרו להשיק אייפון שכזה. מה שכנראה הוביל את אפל לשנות את התוכניות, ולעבוד על אייפד בעל מסך מתקפל, דבר שאכן נראה סביר הרבה יותר.

ולא רק אייפד בעל מסך מתקפל, עוד חושף קואו כי באפל עובדים על אייפד מיני שצפוי להגיע עם עיצוב רענן ועדכון חומרתי, כזה שאף הוא צפוי לצאת רק בשנה הבאה.

שתפו כתבה
פורסם על ידי אבי דוד | Avi David עורך משנה
עקוב:
ממקימי האתר ועורך משנה | פנבוי של אפל אבל שומר חסד נעורים למיקרוסופט. מומחה SEO והתמיכה הטכנית של הצוות באתר. לאבי ניסיון רב בכתיבה טכנית ועבודה בתחום - בין היתר היה שותף ב-GSM-Israel ובעל אתר טכנולוגי עצמאי בשם TechIT. | סלולרי: iPhone 14 Pro Max מחשב: MacBook Pro Late 2018 15" טאבלט: iPad Pro 11" שעון חכם: Apple Watch Ultra