דיווח: פייסבוק מרוקנת את הסוללה למשתמשי האפליקציה שלה

אלדד מטמון | Eldad Matmon
פורסם על ידי אלדד מטמון | Eldad Matmon - עורך ראשי

עובד פייסבוק לשעבר, ג׳ורג׳ הייווארד (George Hayward), טוען כי הרשת החברתית מסוגלת לרוקן את הסוללה של המשתמשים באפליקציה שלה במכשיר. לטענתו, פייסבוק (Facebook) עושה זאת במודע כשהיא רוצה לבחון פיצ׳ר חדש או לבדוק איך תמונה נטענת במצבים מסויימים. לניסוי כזה קוראים בתרגום חופשי “בדיקה שלילית״ (Negative Testing) והוא מוכר בקרב חברות טכנולוגיות.

מקור: פייסבוק

הסיפור נחשף כשהייווארד הגיש תביעה נגד חברת האם ׳מטא׳ (Meta) שפיטרה אותו כשסירב להפעיל ניסויים כאלה על משתמשים. לדבריו, ניסוי שלילי כזה יכול לפגוע במשתמשים בנסיבות מסוימות בהן משתמשים זקוקים לאפשרות לדבר עם הקרובים שלהם, כמו מצבי חירום.

מקור: מטא

הייווארד, שפוטר בנובמבר האחרון והיה בתפקיד התחום הדאטה תחת אפליקציית המסנג׳ר של החברה, טוען שכשהעלה את הנושא מול המנהלים שלו הוא נתקל בתגובה שמצדיקה את הצעד וכי ניסוי כזה שפוגע במעטים יכול להיות אח״כ הצלחה הגדולה כשישוחרר להמונים וכל עובד בתחום הדאטה יודע את זה.

טענה נוספת שעולה (גם הפעם) מהסיפור היא הקלות בה חברות הטכנולוגיה יכולות לבצע מניפולציות על המכשיר האישי שלנו בצורה שאפילו יכולה לפגוע בתפקוד השוטף שלנו.

שתפו כתבה
פורסם על ידי אלדד מטמון | Eldad Matmon עורך ראשי
ממקימי האתר ועורך ראשי | מנהל מוצר ביום וסקרן טכנולוגי בכל רגע נתון. אוהב פיתרונות טכנולוגים ותמיד מחפש את הדבר המרגש הבא שישתלט על העולם. נהנה מכל העולמות וכל מערכות ההפעלה ובעל זוית ביקורתית על כל חידוש שיוצא. בעל ניסיון רב בכתיבה טכנולוגית וכן הופעות טלוויזיוניות ב׳סוגרים עניין׳ עם שי גולדן בערוץ 13. ממקימי אתר The Verifier, יוצא איחוד האתרים GSM-Israel ו-TechIT של אבי דוד. | סלולרי: iPhone 14 Pro סלולרי: Pixel 7 Pro שעון חכם: Apple Watch S7 שעון חכם: Pixel Watch