דיווח: אפל צפויה להשיק גרסה מותאמת של macOS לאייפד עם מעבד ה-M2

אבי דוד | Avi David
פורסם על ידי אבי דוד | Avi David - עורך משנה

חברת אפל (Apple) עובדת בימים אלו על הגרסאות הבאות של מערכות ההפעלה למוצרים כמו אייפון, אייפד, אפל ווטש, מק והמדיה בידורית (הומפוד ואפל טיוי), שאלה יחשפו בחודש יוני הקרוב כחלק מכנס המפתחים השנתי ה-WWDC.

כפי שכבר דיווחנו, iOS 17 ו-iPadOS 17 לא צפויות לצאת עם חידושים מרעישים. בחברה מתמקדים בכל הקשור למשקפי המציאות מעורבת ה-Raelity Pro שיגיעו עם מערכת הפעלה חדשה, ה-xrOS.

תמונה: Mockup by Ian Zelbo

אבל נראה שבאפל לא מתכוונים לעצור פה. על פי דיווח שרץ ברשת לאחרונה, מצביע על כך שבאפל עובדים על מערכת ההפעלה ה-macOS המותאמת לטאבלט האייפד פרו עם מעבד ה-M2 (או מעבד מתקדם יותר מסדרת ה-M).

על פי הדיווח, שם קוד המערכת ״Mendocino” (עיירה הממוקמת בקליפורניה) בגרסה macOS 14, תשוחרר לטאבלט של אפל. ובכך תבדיל החברה בין ה-iPadOS שתושק לאייפדים עם מעבדי ה-A ביוניק, ואילו האייפדים עם מעבדי ה-M, יקבלו מערכת יותר מתקדמת המותאמת לכוח של המעבדים.

מערכת ההפעלה macOS בדרך לאייפד?

לדוגמה, התוכנה הפופולרית לעריכת וידאו DaVinci Resolve אשר דורשת כוח עיבוד של מעבד וכרטיס גרפי, שוחררה לאחרונה לאייפד פרו עם מעבד ה-M2 בשלמותה, בדיוק כמו בגרסה המותאמת למחשבי המק. האם מדובר בסנונית ראשונה אשר צופה את העתיד ובאפל יחד עם חברת Black Magic Design יודעים משהו שאנחנו לא? ימים יגידו.

שתפו כתבה
פורסם על ידי אבי דוד | Avi David עורך משנה
עקוב:
ממקימי האתר ועורך משנה | פנבוי של אפל אבל שומר חסד נעורים למיקרוסופט. מומחה SEO והתמיכה הטכנית של הצוות באתר. לאבי ניסיון רב בכתיבה טכנית ועבודה בתחום - בין היתר היה שותף ב-GSM-Israel ובעל אתר טכנולוגי עצמאי בשם TechIT. | סלולרי: iPhone 14 Pro Max מחשב: MacBook Pro Late 2018 15" טאבלט: iPad Pro 11" שעון חכם: Apple Watch Ultra