עדכון מערכת ההפעלה ה-iOS 15.2 זמין כעת להורדה \ תמונה: MacRumors

עדכון ה-iOS 15.2 וה-iPadOS 15.2 זמינים להורדה עם שלל חידושים

אבי דוד | Avi David
פורסם על ידי אבי דוד | Avi David - עורך משנה

חברת אפל (Apple) השיקה היום את עדכון מערכת ההפעלה ה-iOS 15.2 וה-iPadOS 15.2 אשר זמינים כבר עכשיו להורדה למכשירי האייפון והאייפד עם שלל חידושים.

מערכת ההפעלה ה-iOS 15 שוחררה בחודש ספטמבר האחרון, וכעבור חודש ימים לאחר מכן אפל שחררה את עדכון ה-iOS 15.1 אשר נועד על מנת לטפל במספר תיקוני אבטחה, שיפור בסדרת האייפון 13 ועוד. העדכון היה מינורי, ולאחריו כבר הספיקה אפל לשחרר עדכון נוסף ובלעדי לסדרות האייפון 12 ו-13 ה-iOS 15.1.1.

כל מה שחדש ב-iOS 15.2

מלבד תיקוני אבטחה, תיקוני באגים ושיפורים ביציבות המערכת, אפל הוסיפה שלל חידושים בעדכון ה-iOS 15.2. להלן כל החידושים בעדכון.

 • מנוי חדש באפל מיוזיק (Apple Music Voice) אשר העלות שלו החודשית היא $4.99 (חצי מהעלות החודשית של המנוי המלא), ועם החבילה החדשה ניתן להאזין לשירים ללא הגבלה אבל אך ורק אם תבקשו מסירי או תעשו חיפוש קולי למוזיקה אותה אתם מעוניינים לשמוע. לא ניתן יהיה לצפות בוידאו, במילות השיר או להינות מפיצ’רים מתקדמים. המנוי החדש זמין יחד עם השקת העדכון.
 • היסוטריית החלפת חלקים – בדגמים מסויימים, ניתן לראות אם נעשה החלפת חלק במכשירי האייפון XR ומעלה, כאשר בחלון האודות (תחת מסך ההגדרות), ניתן לראות אם נעשה החלפה של הסוללה והמסך, באיזה תאריך, והאם החלקים הוחלפו על ידי חלקים מקוריים או על ידי מעבדות פרטיות. אפל בעצמה תתחיל למכור סוללות ומסכים אם המשתמש יהיה מעוניין להחליף בעצמו, בעלות פחותה ואנחנו עדיין לא יודעים מה יקרה ואם אפל תממש אחריות על ניסיון החלפה כושל מצד המשתמש.
 • הפעלת צילום מקרו בתוך המצלמה – בדגמי האייפון 13 והאייפון 13 פרו, אפל הוסיפה אפשרות של צילום מקרו. בעדכון ה-iOS 15.1 החברה הוסיפה אפשרות של ביטול צילום המקרו בהגדרות -> מצלמה. ניתן להפעיל או לכבות את הפיצ’ר. אבל החל מ-iOS 15.2, ניתן יהיה להפעיל או לכבות את צילום המקרו ישירות מאפליקציית המצלמה עצמה. אייקון של פרח יתווסף במסך, לחיצה עליו תפעיל או תכבה את האפשרות.
 • חיפוש פלייליסט באפל מיוזיק – מלבד השקה של חבילת מנוי חודשית חדשה, אפל סוף סוף מחזירה את האפשרות של חיפוש פלייליסט שיצרנו בתוך שירות המוזיקה.
 • אפליקציית התזכורות (Reminders) תאפשר החל מ-iOS 15.2 לערוך את התגיות בבת אחת.
 • שליחת אימייל באופן אנונימי – אם אתם מנויים לשרות ה-iCloud+, כעת ניתן להחביא את הכותבת אימייל האמיתית שלכם בעת שליחת מייל חדש. על מנת לעשות זאת, יש ללחוץ על שדה “מאת”, ולבחור באימייל אנונימי שיורכב ממספרים ואותיות. אם יהיה מענה לאימייל, המענה ישלח לכתובת הראשית מבלי שהשולח יראה את כתובת האימייל האמיתית.
 • גלישה פרטית עם iCloud – אומנם כעת כבר ניתן להפעיל אם נהיה מעוניינים להחביא את כתובת ה-IP Address האמיתית שלנו תחת הגדרות ה-iCloud במכשירי האייפון, האייפד והמק. אבל החל מ-iOS 15.2, אפל תוסיף את ההגדרה הנ”ל תחת הגדרות ה-WiFi והסלולר.
 • סריקה אחר מכשירים שעוקבים אחריכם – החל מ-iOS 15.1, אפל הוסיפה את האפשרות לבדוק אם יש מכשיר נוסף שנמצא עליכם ולא שייך לכם, ובכך ליידע אתכם כי ישנו איירטאג, או אזניות שנמצאות אתכם שלא קשורות אליכם. אבל החל מ-iOS 15.2, ניתן יהיה לא רק לדעת אם מישהו החליט להחביא איירטאג עליכם, ואף לנטרל אותו לגמרי. ובכך, ניתן יהיה לכבות את ההצמדה של המכשיר שנמצא עליכם ואינו קשור אליכם.
 • “Help Return Lost Items” – אם עד היום היינו יכולים לעזור לאנשים למצוא את האייפון האייפד או המק שאבדו להם, החל מ-iOS 15.2, ניתן יהיה להשיב איירטאג או אוזניות איירפודס (כן, אפילו אוזניה בודדת) לאותו אדם שאבדו לו. אם מצאתם איירטאג, פשוט לחצו על סריקה ולאחר מכן “עזרה בהשבת פריטים שאבדו”. אם המידע של אותו אדם שאבדו לו האוזניות או האיירטאג, ניתן יהיה לשלוח להם הודעה אנונימית לחלוטין ולהשיב את הפריטים שאבדו.
 • צוואה – פייסבוק ואינסטגרם מציעות כיום אפשרות להוסיף איש קשר (קרוב משפחה, מכר או חבר) אשר תהיה להם הגישה לחשבון הפייסבוק או האינסטגרם בעת חלילה מקרה מוות. החל מ-iOS 15.2, אפל תאפשר להוסיף אדם שתהיה לו הסכמות והגישה המלאה ל-Apple ID, לאייפון, אייפד או המק של מי שנפטר. דבר שיכול לעזור ללא מעט אנשים שאיבדו את הקרובים להם מכל, כאשר על גבי האייפון נמצאים לא מעט זכרונות ופרטים שיכולים לעזור בלא מעט במצב של אובדן.
 • החל מ-iOS 15, אפל הוסיפה אפשרות לדעת מי מהאפליקציות אוספות עלינו מידע. הדבר היה מסורבל ולא נוח בעליל, וגם למצוא את ההגדרה לכך צריך להיכנס לנגישות ושם לחפש. אבל החל מ-iOS 15.2, אפל תעביר את ההגדרה הנ”ל אל Settings > Privacy > App Privacy Report > Turn On App Privacy Report, שם ניתן לראות בדיוק מה השימוש שעשתה כל אפליקציה. החל משימוש במיקרופון, במצלמה, במיקום, בסריקה של קבצים אישיים, צפייה בתמונות וכו’. דבר שיכול לעזור לנו ללמוד לא מעט על האפשרויות של האפליקציות ומה הגישה ומה הדברים שאוספים עלינו. אם מצאתם אפליקציה שלא בשימוש שעושה לא מעט פעולות מאחורי הקלעים, עכשיו תדעו.
 • בעת לחיצה ממושכת על כפתור הכיבוי והווליום בו זמנית, מופעל שירות ה-SOS שידע להתקשר לקוחות ההצלה (משטרה, כיבוי אש או מדא). אך החל מ-iOS 15.2, ניתן יהיה לבטל את האפשרות בעת לחיצה על כפתור הכיבוי והווליום העליון בו זמנית. דבר שלפעמים גורם להתקשרות לקוחות ההצלה שאין צורך בכך.
 • אם אתם משתמשים ב-CarPlay, החל מ-iOS 15.2 אפל תרענן את נראות המפה ברכבים עם ניווט נוח יותר, תצוגה עם פרטים על גבי המפה, מעבר בין נתיבים נוח יותר ועוד.
 • אם החלפתם את המסך בסדרת האייפון 13 שלא אצל מעבדה מורשת או אצל אפל עצמה, מערכת ההפעלה ה-iOS 15 תחסום באופן מיידי את הגישה ל-FaceID. אבל לאחר הביקורת אודות המנעות הגישה לפרט כל כך חשוב במערכת ההפעלה, באפל החליטו להסיר את החסימה. כך שניתן יהיה להחליף מסך גם אם הוא לא מקורי וגם אם ההחלפה נעשתה אצל טכנאי פרטי.
 • ולא פחות חשוב – אפל תפעיל את סינון ההודעות מגיל 13 ומטה. ניתן יהיה לעקוב אחר ההודעות הנכנסות אם הן כוללות חומרים של פדופילייה. ההורים יקבלו התראה מידית על תמונה לא הולמת שנשלחה, כאשר הנמען יראה את התמונה מטושטשת לגמרי. מי שכן תהיה האפשרות לראות את התמונה או השולח, הם ההורים, ובכך יוכלו למנוע מהילדים להיות אובייקט לניצול מיני, או חלילה מקרה של פדופיליה.

אלו הם הפיצ’רים החדשים ב-iOS 15.2 (וב-iPadOS 15.2) אשר זמינים כבר עכשיו כחלק מהעדכון החדש ששוחרר להורדה למכשירי האייפון והאייפד. העדכון מופיע תחת הגדרות, כללי, עדכונים. אנו ממליצים להתקין את העדכון באופן מידי. כמו כן, ממליצים לבצע גיבוי מלא למכשיר באייקלאוד או דרך אייטיונס במחשב ה-PC או במק לפני השדרוג.

שתפו כתבה
פורסם על ידי אבי דוד | Avi David עורך משנה
עקוב:
ממקימי האתר ועורך משנה | פנבוי של אפל אבל שומר חסד נעורים למיקרוסופט. מומחה SEO והתמיכה הטכנית של הצוות באתר. לאבי ניסיון רב בכתיבה טכנית ועבודה בתחום - בין היתר היה שותף ב-GSM-Israel ובעל אתר טכנולוגי עצמאי בשם TechIT. | סלולרי: iPhone 14 Pro Max מחשב: MacBook Pro Late 2018 15" טאבלט: iPad Pro 11" שעון חכם: Apple Watch Ultra
Leave a comment

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *