עדכון מערכת ההפעלה iOS 15.1 זמין כעת למכשירי האייפון, האייפד והאייפוד טאץ’

אבי דוד | Avi David
פורסם על ידי אבי דוד | Avi David - עורך משנה

חברת אפל (Apple) משחררת היום (שני, 25.10) את עדכון מערכת ההפעלה iOS 15.1 שזמין כעת להורדה למכשירי האייפון, האייפד והאייפוד טאץ’.

העדכון החדש שהיה בבטא מספר שבועות מביא עימו מספר חידושים למכשירי האייפון. נתחיל דווקא עם סדרת האייפון 13 והאייפון 13 פרו, העדכון החדש יאפשר לראשונה לצלם וידאו ב-ProRes, לערוך את הסרטונים על גבי האייפון. פיצ’ר ה-ProRes יהיה זמין למחזיקי האייפון 13 פרו והאייפון 13 פרו מקס עם קיבולת של 256 גיגה בייט ומעלה. אם יש ברשותכם את דגמי האייפון 13 פרו או האייפון 13 פרו מקס עם קיבולת של 128 גיגה, לצערנו, הפיצ’ר לא יהיה זמין עבורכם.

אפשרות נוספת לאייפון 13, אייפון 13 פרו והאייפון 13 פרו מקס היא לכבות את התצלום מקרו, דבר אשר הרבה משתמשים התלוננו כי הפיצ’ר של הצילום מקרו מופעל באופן אוטומטי בעת תקריב המצלמה לעצם בתמונה, כך שכעת עם עדכון iOS 15.1 אפל תאפשר לכבות את הצילום מקרו במצלמה בהגדרות המכשיר.

יחד עם עדכון iOS 15.1, אפל מוסיפה אפשרות להוסיף 2 תעודות זהות למכשירי האייפון. ניתן כעת להוסיף את כרטיס המתחסן הדיגיטלי ה-Covid 19 שיופיע תחת הארנק ה-Wallet. על מנת להוסיף את הכרטיס המתחסן הדיגיטלי, אפל תשתף פעולה עם ארגוני בריאות, מדינות וכו’ על מנת לאפשר להוסיף את הכרטיס בכמעט כל מדינה בעתיד.

לא רק כרטיס מתחסן דיגיטלי של Covid 19, אפל מאפשרת כעת להוסיף בפעם הראשונה את תעודת הזהות או כרטיס הרישיון לארנק ה-Wallet. אך גם כאן, מי שיוכלו להוסיף את כרטיס תעודת הזהות או הרישיון נהיגה אלו המשתמשים בארה”ב, שכעת רק מספר מדינות מצומצמות מאפשרות זאת. אנחנו כמובן נעדכן בעת אפשרות הפעלת הפיצ’רים הנ”ל בישראל בעתיד.

פיצ’רים נוספים שחוזרים לאחר שהכריזה עליהם אפל לפני מספר שבועות ולצערנו לא נכנסו לגרסה המלאה של iOS 15, אפל כעת מאפשרת להשתמש בצפייה בוידאו בתכנים באפליקציות תומכות בפייסטיים עם SharePlay, אפשרות נוספת להעלים את ההתראות בעת שימוש בשעון או במקלדת באפל טיוי מתוך מסך ההתראות, ולא לקבל על כך התראות.

אלו הם רק חלק מהחידושים בעדכון מערכת ההפעלה iOS 15.1 ומערכת ההפעלה iPadOS 15.1 שזמינות כעת להורדה למכשירי האייפון והאייפד. כמו כן, אפל משלבת בעדכון תיקוני אבטחה חמורים שהתגלו, שיפור בביצועים וביציבות המערכת, תיקון באגים ועוד.

שתפו כתבה
פורסם על ידי אבי דוד | Avi David עורך משנה
עקוב:
ממקימי האתר ועורך משנה | פנבוי של אפל אבל שומר חסד נעורים למיקרוסופט. מומחה SEO והתמיכה הטכנית של הצוות באתר. לאבי ניסיון רב בכתיבה טכנית ועבודה בתחום - בין היתר היה שותף ב-GSM-Israel ובעל אתר טכנולוגי עצמאי בשם TechIT. | סלולרי: iPhone 14 Pro Max מחשב: MacBook Pro Late 2018 15" טאבלט: iPad Pro 11" שעון חכם: Apple Watch Ultra
Leave a comment

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *