ווינדוס 11 המתחזה לרוגלה

זהירות: קובץ התקנה של “ווינדוס 11” ברשת מתחזה לרוגלה

אבי דוד | Avi David
פורסם על ידי אבי דוד | Avi David - עורך משנה

חברת מיקרוסופט (Microsoft) עובדת בימים אלו על מערכת ההפעלה הבאה – ווינדוס 11. העדכון הגדול למערכת יביא עימו שינויים ויזואליים, מסך התחל חדש, מערך חיפוש חכם, ווידג’טים, תפריט הגדרות וסייר קבצים חדש אף הוא השתנה במערכת ההפעלה החדשה.

רק לפני כחודש ימים הציגה מיקרוסופט את המערכת לעולם באירוע בו חשפה החברה את ווינדוס 11. אך מספר ימים לפני אותה הכרזה, גרסת פיתוח של המערכת דלפה לרשת וגילתה לנו חלק מאותם החידושים עליה עבדה מיקרוסופט קרוב לשנה בסודי סודות. משתמשים רבים הורידו את הגרסה שהודלפה, אך מי שניצלו את ההדלפה דווקא היו חברות אשר מעוניינות במידע האישי שלנו.

קובץ המתחזה להתקנת ווינדוס 11 העונה לשם “86307_windows 11 build 21996.1 x64 + activator.exe” שוקל כ-1.75GB ונמצא בלא מעט מקומות ברשת, אשר כבר מאות משתמשים הורידו ואף התקינו את הרוגלה מבלי שידעו, ואף הסכימו לתנאי השימוש בכך שהם מסכימים כי תוכנה תותקן על גבי המחשב, כמובן דבר שכמעט ואף אחד לא באמת קורא. 

ווינדוס 11 אבל בעצם רוגלה

חברת האבטחה Kaspersky מדווחת על הקובץ המתחזה להתקנת ווינדוס 11 כאשר בכלל מדובר בגרסה ישנה שהודלפה לפני חשיפת המערכת בחודש יוני האחרון. לצערנו, משתמשים רבים נפלו באותה רוגלה המתחזה להתקנת המערכת ובעצם מתקינה ברקע רוגלה כזאת אשר יכולה לעקוב אחר המשתמש, להעתיק את כל הכתוב במסך ואף לגנוב את הסיסמאות ושמות המשתמש ומידע רגיש אחר על גבי המחשב האישי.

שימו לב, כי אם תהיו מעוניינים להתנסות במערכת ההפעלה החדשה מבית מיקרוסופט, החברה מציעה את התקנת גרסאות הפיתוח דרך תוכנית הבטא Windows Insider אשר מאפשרת להתקין את המערכת בגרסאות הראשונות שלה ולהינות מחווית ההתנסות רגע לפני שהיא יוצאת לכלל המשתמשים בחודש אוקטובר הקרוב. אין להוריד קבצים שאתם לא מכירים מהרשת וכמובן, קבצים שעברו שינויים כאלה ואחרים ומציעים לכם להתקין את המערכת החדשה שעוד בכלל נמצאת בתהליך הפיתוח. אנחנו כמובן ממליצים שלא להתקין את גרסאות הפיתוח מהאתר הרשמי של מיקרוסופט על המחשב העיקרי שלכם ולהמתין ליציאת המערכת מאוחר יותר השנה.

מיקרוסופט רומזת על תאריך השקת ווינדוס 11? \ תמונה: מיקרוסופט

וכמובן, לא להתקין אף תוכנה אשר מוצעת לכם להורדה מאתרים לא רשמיים, מתוך פרסומות קופצות, או הרשמה לאתרים שמציעים לכם לקבל עדכונים ולבסוף כל שהם עושים זה להעביר לכם פרסומות פופאפ במחשב.

שתפו כתבה
פורסם על ידי אבי דוד | Avi David עורך משנה
עקוב:
ממקימי האתר ועורך משנה | פנבוי של אפל אבל שומר חסד נעורים למיקרוסופט. מומחה SEO והתמיכה הטכנית של הצוות באתר. לאבי ניסיון רב בכתיבה טכנית ועבודה בתחום - בין היתר היה שותף ב-GSM-Israel ובעל אתר טכנולוגי עצמאי בשם TechIT. | סלולרי: iPhone 14 Pro Max מחשב: MacBook Pro Late 2018 15" טאבלט: iPad Pro 11" שעון חכם: Apple Watch Ultra