מערכת ההפעלה הבאה מבית מיקרוסופט היא חלונות 11?

אבי דוד | Avi David
פורסם על ידי אבי דוד | Avi David - עורך משנה

חברת מיקרוסופט (Microsoft) תערוך את אירוע חשיפת מערכת ההפעלה “עם השינוי הגדול ביותר שנראה כאן בעשור האחרון” ב-26 ביוני בשעה 18:00 בערב שעון ישראל.

במהלך כנס המפתחים השנתי של מיקרוסופט BUILD 2021 שנערך בחודש מאי האחרון, לא ראינו את החידושים שמיקרוסופט עובדת עליהם בעדכון הגרסה הבאה לחלונות נקרא Sun Valley, או בשמו הרשמי – 21H2 (הכוונה למחצית השנייה של 2021).

להתראות ל-Windows 10X \ תמונה: Windows Central

אבל רגע לפני סיום כנס המפתחים, סאטיה נאדלה (Satya Nadella) מנכ”ל מיקרוסופט הופיע בוידאו ובו חשף כי “בקרוב” החברה תציג לעולם את החידושים של “מערכת ההפעלה חלונות (ווינדוס) הבאה”. עוד רמז, העדכון הגדול ביותר שנעשה בעשור האחרון למערכת ההפעלה חלונות. וכזכור, מערכת ההפעלה חלונות 10 הגיחה לעולם לפני 6 שנים, מאז מערכת ההפעלה חלונות 8 ו-8.1 שכשלה בכל כך הרבה רמות.

מאז השקת מערכת ההפעלה חלונות 10, החברה הצהירה כי זאת “הגרסה” האחרונה של חלונות (ווינדוס), וכי הם ממשיכים להוציא עדכונים למערכת. אבל עבר לא מעט זמן, והגיע הזמן להתקדם הלאה. אז נכון, מדובר במסע שיווקי ולשכנע את המשתמשים לעבור “ממערכת” שעובדת בצורה מעולה (אם תקלות פה ושם בהשקת עדכון עונתי למערכת), למערכת “חדשה” יותר שהרי ברור שעל פי ההיסטוריה, תמיד פגעה במחשבים ובשמה של המערכת.

חלונות 10 עדכון שם קוד Sun Valley

בהזמנה לאירוע החשיפה, ניתן לראות רמיזה של השתקפות בהן נראות הספרות “11”. במיקרוסופט ממשיכים לפזר רמזים עם ציוצים בטוויטר על ידי בכירי החברה שנזכה לראות את העדכון הגדול הבא עבור ווינדוס, ולא את המילה או התייחסות למערכת ההפעלה חלונות 10.

המדליף איוון בלאס (Evan Blass) הידוע בכינוי @evleaks, פרסם לפני מספר ימים ציוץ ובו הוא חושף כי על גבי הרקע בעדכון הבא נכתב לא לצלם את המסך וכמובן לא להדליף את המידע, וכי חלק מהגרסה ניתן לקרוא בברור “חלונות 11” (Windows 11). רבים אחרים טוענים כי זאת אכן הגרסה החדשה של מערכת ההפעלה חלונות, אבל אנחנו עדיין לא יודעים בוודאות.

מיקרוסופט כבר הקליטה מראש את האירוע והוא שודר לעובדי החברה לפני כשבועיים כך נמסר על ידי עובד החברה לאתר The Verifier. רמזים על כך אפילו צויוצו על ידי עובדי החברה שנשים לב לנעליים באירוע של פאנוס פאנאי ( Panos Panay) האיש והסמנכ”ל שאחראי על מערכת ההפעלה חלונות. כך שהטיפ נשלח למערכת האתר אכן נכון.

למקרה שפספסתם, כאן תוכלו לקרוא את כל מה שאנחנו יודעים על מערכת ההפעלה חלונות הבאה שם קוד Sun Valley, תמונות מסך ורמזים לשינויים הקרובים >>

מסך ההגדרות החדש

אבל רגע לפני שאנחנו מסכמים את הדיווח, אנו אוספים עבורכם עוד ועוד פרטים חדשים אודות מערכת ההפעלה הבאה, ולהלן תמונות מסך חדשות שהגיעו לידנו מאז הפרסום האחרון שלנו כאן באתר. בתמונה הראשונה ניתן לראות את מסך ההגדרות החדש (Settings) שעבר שינוי אדיר בכל הקשור לעיצוב ולאפשרויות. מזכיר במעט את אנדרואיד ו-OneUI של סמסונג.

פינות מעוגלות בדפדפן Edge בגרסה החדשה של חלונות

ובתמונה הבאה, ניתן לראות את הפינות המעוגלות במסכים במערכת ההפעלה. התמונה פורסמה על ידי צוות ה-Microsoft Teams במהך כנס המפתחים השנתי, שאכן חושפת את הפינות המעוגלות שמגיעות למערכת. לשואלים, כמובן שמדובר בדפדפן ה-Edge.

אנחנו כמובן נמשיך לעדכן בכל הקשור לעדכון הגדול הבא של מערכת ההפעלה חלונות. אז האם מיקרוסופט תקרא לעדכון חלונות 10.1 או מערכת ההפעלה חלונות 11? השתתפו בסקר:

[totalpoll id=”52707″]

שתפו כתבה
פורסם על ידי אבי דוד | Avi David עורך משנה
עקוב:
ממקימי האתר ועורך משנה | פנבוי של אפל אבל שומר חסד נעורים למיקרוסופט. מומחה SEO והתמיכה הטכנית של הצוות באתר. לאבי ניסיון רב בכתיבה טכנית ועבודה בתחום - בין היתר היה שותף ב-GSM-Israel ובעל אתר טכנולוגי עצמאי בשם TechIT. | סלולרי: iPhone 14 Pro Max מחשב: MacBook Pro Late 2018 15" טאבלט: iPad Pro 11" שעון חכם: Apple Watch Ultra