גוגל כרום לאנדרואיד
תמונה: Deepanker Verma, Pexels

דפדפן כרום לאנדרואיד מאפשר עכשיו תצוגה מקדימה לדפי אינטרנט

אלדד מטמון | Eldad Matmon
פורסם על ידי אלדד מטמון | Eldad Matmon - עורך ראשי

גוגל (Google) מעדכנת כי אחד הפיצ’רים לאנדרואיד עליו עבדה יותר משנתיים מגיע כעת למשתמשי כרום באנדרואיד והוא לא אחר מאשר תצוגה מקדימה לדפי אינטרנט, מבלי לפתוח אותם בשלמותם.

מדובר בפיצ’ר חדש כחלק מאפליקציית דפדפן הכרום של החברה אשר יאפשר למשתמשי אנדרואיד לקבל הצצה לאתרים ולהחליט האם הם רוצים להמשיך לשם.  האופציה החדשה מתווספת בתפריט הנפתח על ידי לחיצה ארוכה על קישור רצוי.  משתמשים אשר כבר קיבלו את העדכון יכולים כבר עכשיו לבצע לחיצה ארוכה על הקישור וללחוץ על אפשרות ה-‘תצוגה מקדימה’ (או: Preview Page), אשר ממוקמת בין ‘גלישה בסתר’ לבין אפשרות העתקת הקישור.

בפתיחת הקישור בתצוגה המקדימה, בראש החלון יופיע האייקון (favicon) של אותו אתר, שם האתר וכתובתו, לצד האפשרות להמשיך ולפתוח את העמוד המלא או לחילופין לסגור את החלון.  באמצעות האפשרות החדשה תוכלו לפתוח קישורים שנראים לכם חשודים (למרות שאם זה באמת חשוד אנחנו ממליצים שלא לפתוח, מוזמנים לעבור על המדריך שלנו לבטיחות ברשת) ולמעשה להחליט אם אתם רוצים להמשיך לאותו אתר.  שימוש נוסף הוא בתוצאות חיפוש – אתם יכולים לראות בתצוגה מקדימה האם זה אכן מה שחיפשתם ורלוונטי עבורכם, או שזה אתר רנדומלי שהשתחל למילת החיפוש שלכם.

כאמור, האפשרות החדשה היא חלק מדפדפן הכרום למכשירי אנדרואיד, ואילו משתמשי אייפון ככל הנראה יצטרכו לחכות. לפחות עד שגוגל תחליט להוסיף את הפיצ’ר גם שם.  יחד עם זאת, משתמשי אייפון יכולים להתגאות בדפדפן הספארי שלהם שמציע את אפשרות התצוגה המוקדמת כבר זמן מה, וזה על ידי לחיצה ארוכה על קישור רצוי.

תצוגה מקדימה בספארי
תמונה: צילום מסך

גוגל החלה לשחרר את העדכון לגרסת 89 של דפדפן הכרום באנדרואיד והוא צפוי להגיע למשתמשים בהדרגה. קיבלתם את העדכון? שתפו אותנו בתגובות עד כמה זה שימושי עבורכם.

שתפו כתבה
פורסם על ידי אלדד מטמון | Eldad Matmon עורך ראשי
עקוב:
ממקימי האתר ועורך ראשי | מנהל מוצר ביום וסקרן טכנולוגי בכל רגע נתון. אוהב פיתרונות טכנולוגים ותמיד מחפש את הדבר המרגש הבא שישתלט על העולם. נהנה מכל העולמות וכל מערכות ההפעלה ובעל זוית ביקורתית על כל חידוש שיוצא. בעל ניסיון רב בכתיבה טכנולוגית וכן הופעות טלוויזיוניות ב׳סוגרים עניין׳ עם שי גולדן בערוץ 13. ממקימי אתר The Verifier, יוצא איחוד האתרים GSM-Israel ו-TechIT של אבי דוד. | סלולרי: iPhone 14 Pro סלולרי: Pixel 7 Pro שעון חכם: Apple Watch S7 שעון חכם: Pixel Watch
Leave a comment

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *