טלוויזיה ישראלית

חברת yes תאפשר לכם לדרג את התוכן שמעניין אתכם

yes משיקה היום ממשק VOD פרסונלי המשלב המלצות צפייה אישיות חכמות ופיצ’רים מתקדמים.
לדבריה של yes, במהלך השנה האחרונה עבדה החברה על אלגוריתם חכם אשר מטרתו להנגיש לצופים תוכן המותאם במיוחד עבורם על פי הרגלי הצפייה שלהם, וזאת מתוך מגוון התוכן אותו מציעה החברה.

מקור תמונה: יח”צ

האלגוריתם יודע לשכלל בין הרגלי הצפייה של הצופים, דירוגי תכנים שבוצעו על ידם, תכנים שנצפו בממיר, תכנים פופולריים ועוד ולהמליץ על התכנים המתאימים עבורם. ככל שרמת המעורבות של הצופים תהיה גבוהה יותר (צפייה, דירוג וכדומה), המערכת תלמד להכיר אותם טוב יותר. בנוסף, הצופים יוכלו לקבל המלצות לתכנים אשר דומים לתכנים שהם צפו בהם (על בסיס ז’אנר, נושא, שחקנים, בימאים וכו’) המבוססות על צפיות של אנשים אחרים שצפו באותו התוכן.

צפיית Binge כמו בחו”ל

הממשק החדש צפוי לאפשר גם לראשונה צפיית Binge רציפה ודירוג תכנים. בעת צפייה בסדרה, הממשק יאפשר לעבור לצפייה בפרק הבא בלחיצת כפתור אחת. בנוסף, כאשר הצופה מתחיל לראות פרק מסדרה, באופן אוטומטי הפרק הבא ייכנס לספרייה ייחודית ב-VOD אשר תציג במרוכז את כל הפרקים הבאים של כל הסדרות בהן הלקוח צופה.

מקור תמונה: יח”צ

כמו כן, בדומה לאתרי תוכן גדולים ומובילים בחו”ל כמו IMDB של חברת Amazon ו- Rotten Tomatoes, המאפשרים לגולשים לדרג סרטים, סדרות, תכניות טלוויזיה ועוד, הממשק יאפשר לצופים לתת ציונים לתכנים בהם הם צופים ולהשפיע על המלצות הצפייה שלהם. הדירוג המשוכלל של כל תוכן יוצג לצופים על מנת שיוכלו ליהנות מ”חוכמת ההמונים”.

מקור תמונה: יח”צ

למקרה שזה נראה לכם מוכר

בעולם שמציע שפע אינסופי כמעט בכל תחום אפשרי, הצעות ערך פרסונליות הן מחויבות המציאות. חברות בכל התחומים משקיעות משאבים רבים כדי לפתח פתרונות פרסונליים המקלים על תהליכי הבחירה של הלקוחות ומציעים עבורם מוצרים המתאימים לצרכיהם המדויקים. Amazon למשל, מציעה לכל לקוח המחפש מוצר לרכישה, מוצרים דומים מאותו הסוג או מוצרים משלימים על סמך רכישות של כלל הלקוחות. ענקית האופנה ASOS ממליצה ללקוחות על דגמים ספציפיים מתוך המגוון העצום שברשותה על בסיס הסגנון העיצובי של המוצרים שרכשו. מגמה זו בולטת כמובן גם אצל ספקיות הטלוויזיה המובילות בעולם כמו Apple, amazon, Comcast ו- Sky, אשר החלו להציע לאחרונה ממשקי VOD פרסונליים מתקדמים ללקוחות כדי להעצים את חווית הלקוח ולהקל עליו בתהליכי קבלת ההחלטות השונים.

בנוסף, מנויי Sting TV, שירות הטלוויזיה האינטרנטי מבית yes, וודאי יכירו את הצגת התכנים הפרסונליים שכן הפיצ’ר המדובר קיים בשירות כבר מרגע השקתו.  עד היום התבסס הפיצ’ר על פי נתוני הצפייה ב-VOD והשווה אותו לתכנים דומים שמציעה החברה, אך כעת נראה שחברת האם מעוניינת לפענח יותר את הרגלי הצפייה של קהל הלקוחות שלה ובהתאם גם להביא תכנים עתידיים שיתאימו לטעמם. אם תשאלו אותנו, זה רק עניין של זמן עד שהאלגוריתם החדש יוטמע גם בטלווזיה של סטינג.

השירות החדש יתעדכן באופן אוטומטי וללא תשלום נוסף החל מהיום ובמהלך החודשים הקרובים לכלל לקוחות yes בעלי ממירים מתקדמים המנויים לשירות ה-VOD.

תגיות
להמשך קריאה

אלדד מטמון | Eldad Matmon

ממקימי האתר והעורך הראשי. בעל ניסיון עשיר בכתיבה באתרים טכנולוגיים ומשיכה לא מוסברת לתחום. לא מסוגל להתחייב למכשיר אחד ואוהב להתנסות בממשקים ומערכות הפעלה שונות. גילוי נאות: עובד יבמ ישראל אך כל הכתוב באתר משקף את דעתי הבלעדית ואינו מייצג בשום צורה את חברת יבמ.
Back to top button
Close