אפל מתנצלת בפני WordPress וחוזרת בה מהדרישה לשנות את האפליקציה

אלדד מטמון | Eldad Matmon
פורסם על ידי אלדד מטמון | Eldad Matmon - עורך ראשי

לפני ימים אחדים התחוללה מיני-סערה כאשר אפל (Apple) הציבה דרישה מול האפליקציה של וורדפרס (WordPress), להטמיע מנגנון רכישה פנימי, בעוד שהאחרונה בכלל לא מציעה שירותי פרימיום באפליקציה שלה. כעת החברה מקופרטינו משחררת התנצלות ומודיעה כי היא חוזרת בה מהבקשה.

כזכור, אפל דרשה מוורדפרס להטמיע מנגנון רכישה פנימי באפליקציה שלה, מאחר וזו מציעה שירותי פרימיום שונים מחוץ לאפליקציה שלה. בנוסף, כצעד חד צדדי, הקפיאה אפל את היכולת של וורדפרס לשחרר עדכונים לאפליקציה עד שזו תתחייב לבצע את השינויים. בוורדפרס נכנעו די מהר והצהירו כי יעשו זאת תוך 30 ימים.

כעת, בצעד מוזר ומפתיע, אפל משחררת התנצלות רשמית וחוזרת בה מהבקשה מול וורדפרס:

“אנחנו מאמינים שהבעייתיות מול האפליקציה של וורדפרס נפתרה. מאחר והמפתחים הסירו כל מידע הקשור לדרכי תשלום מהאפליקציה, היא תוגדר מעכשיו כאפליקציה חינמית ולא תידרש להציע מנגנון רכישה פנימי. עדכנו את המפתח בנושא ואנחנו מתנצלים על הבילבול שנגרם.”

אז הכל טוב ויפה שאפל הסכימה ללכת בדרך הזו אך על פי מאט מולנווג (Matt Mullenweg), המפתח של וורדפרס, כשאפל פנתה אליו בדרישה הקודמת הוא עצמו הציע להוריד כל איזכור שקשור לתוכניות הפרימיום (אפילו שעדיין לא ניתן היה לבצע שום רכישה) אך אפל סירבה לפשרה הזאת. כעת היא מברכת על כך שהמפתח הסיר את המידע והוא אינו נדרש לבצע שום שינוי באפליקציה.

אז מה גרם לחברה לשנות את דעתה? ייתכן ואפל ראתה את גלי ההדף מהמלחמה מול Epic שלא הועילו למוניטין שלה גם במקרה הזה של וורדפרס, ולכן החליטה לוותר.

שתפו כתבה
פורסם על ידי אלדד מטמון | Eldad Matmon עורך ראשי
עקוב:
ממקימי האתר ועורך ראשי | מנהל מוצר ביום וסקרן טכנולוגי בכל רגע נתון. אוהב פיתרונות טכנולוגים ותמיד מחפש את הדבר המרגש הבא שישתלט על העולם. נהנה מכל העולמות וכל מערכות ההפעלה ובעל זוית ביקורתית על כל חידוש שיוצא. בעל ניסיון רב בכתיבה טכנולוגית וכן הופעות טלוויזיוניות ב׳סוגרים עניין׳ עם שי גולדן בערוץ 13. ממקימי אתר The Verifier, יוצא איחוד האתרים GSM-Israel ו-TechIT של אבי דוד. | סלולרי: iPhone 14 Pro סלולרי: Pixel 7 Pro שעון חכם: Apple Watch S7 שעון חכם: Pixel Watch
Leave a comment

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *