גוגל רוכשת קניין רוחני מחברת השעונים Fossil תמורת 40 מיליון דולר

אלדד מטמון | Eldad Matmon
פורסם על ידי אלדד מטמון | Eldad Matmon - עורך ראשי

היא עושה את זה שוב. ענקית החיפוש האמריקאית, שכבר מזמן לא מתעסקת רק בחיפוש, תרכוש נתח טכנולוגי חשוב מהקניין הרוחני שמציעה חברת השעונים Fossil. האם הדבר עשוי להוביל לשעון חכם חדש מבית גוגל?

כבר ראינו את זה בעבר

בשנת 2017 גוגל רכשה חלק נכבד מחטיבת עיצוב המובייל של החברה הטיוואנית HTC תמורת 1.1 מיליארד דולר. זמן קצר לאחר מכן חזינו לראשונה במכשיר טלפון חכם מבית גוגל שנושא בגאווה את לוגו החברה, תחת הסדרה Made by Google. עד לאותה תקופה, גוגל לא הייתה חברה יצרנית של מכשירים וגם באותה העת היא חילקה את ייצור שני המכשירים בסדרה הראשונה לשותפות האסטרטגיות שלה LG ו-HTC. סדרת המכשירים החדשה תפסה תאוצה עם השנים וכיום משווקת גוגל את הדגם השלישי שלה, שמיוצר ללא עזרת השותפות שלה ובעיצובה הבלעדי.

מחכים לשעון הפיקסל

כעת לאחר שהודיעה גוגל על הסכם הרכישה, אין מן הנמנע שנראה תוספת של שעון חכם בשנים הקרובות. חברת Fossil, המייצרת שעונים וביניהם גם שעונים חכמים, היא שותפה ותיקה של גוגל וכנגזרת מכך היא גם מנצלת את פלטפורמת ה-WearOS של החברה בצורה הטובה ביותר. ההנחה הרווחת שהובילה לרכישה היא שמבין כל השותפות של ענקית החיפוש, Fossil היא הדוגמה המובהקת בעיני החברה לאיך שעון חכם צריך להראות, והיא מעוניינת להמשיך ולפתח את אותו כיוון. במסגרת העסקה, חלק מקבוצת המחקר והפיתוח של חברת השעונים יעבור לגוגל כאשר יותר מ-200 הנותרים יישארו בחברה.

תמונה: מתוך אתר Fossil

בנוסף, סוכם כי במסגרת הטכנולוגיה שתפותח בהמשך, יקבלו שעוני Fossil עדיפות ראשונה בקידום פיצ’רים חדשים. נכון לעכשיו לא מדובר בשעון עצמאי שיצטרך לסדרת Made by Google אך זה לא בלתי סביר שנראה אחד כזה בקרוב.

חברת Fossil מחזיקה היום נבחרת גדולה ומגוונת של שעונים חכמים. הקו העיצובי של שעוני החברה הוא אלגנטי, ולאחרונה גם ספורטיבי, שמתאים (כמעט) לכל אחד, אך בשל כך גם מלווה לעיתים בתג מחיר גבוה.

מה דעתכם? האם נראה שעון פיקסל חדש בהכרזה השנה? האם השעונים החכמים הם חלק אינטגרלי מחייכם? שתפו אותנו בתגובות

שתפו כתבה
פורסם על ידי אלדד מטמון | Eldad Matmon עורך ראשי
ממקימי האתר ועורך ראשי | מנהל מוצר ביום וסקרן טכנולוגי בכל רגע נתון. אוהב פיתרונות טכנולוגים ותמיד מחפש את הדבר המרגש הבא שישתלט על העולם. נהנה מכל העולמות וכל מערכות ההפעלה ובעל זוית ביקורתית על כל חידוש שיוצא. בעל ניסיון רב בכתיבה טכנולוגית וכן הופעות טלוויזיוניות ב׳סוגרים עניין׳ עם שי גולדן בערוץ 13. ממקימי אתר The Verifier, יוצא איחוד האתרים GSM-Israel ו-TechIT של אבי דוד. | סלולרי: iPhone 14 Pro סלולרי: Pixel 7 Pro שעון חכם: Apple Watch S7 שעון חכם: Pixel Watch