טכנולוגיה ואינטרנטסלולר

גוגל רוכשת חלק משמעותי מחטיבת המובייל של HTC תמורת 1.1 מיליארד דולר

גוגל הכריזה היום על הסכם הרכישה בינה לבין היצרנית מטיוואן, אשר בעקבותיו יעברו מספר עובדים מ-HTC אל ענקית החיפוש, ביניהם מרבית האנשים שעבדו על מכשירי הפיקסל בעבור חברת החיפוש. בנוסף, תוכל גוגל לבצע שימוש חופשי בפטנטים יקרי ערך של היצרנית.

אלו בהחלט חדשות מרגשות, בעיקר עבור HTC שבשנים האחרונות נאבקה בתזרים מזומנים נמוך במיוחד וכעת תקבל לא פחות מ1.1 מיליארד דולרים. יותר מכל, אלו בעיקר חדשות המבשרות על רצינותה של גוגל לקדם מכשיר דגל שכולו תוצרת ביתית.

הפיקסל הראשון יוצר על ידי HTC | מקור תמונה: Google Store

גוגל היא אינה חברה המייצרת את מוצריה ובשל כך היא מקיימת שותפויות רבות עם יצרניות שונות. כך למשל בחרה מספר פעמים בסמסונג ו-LG כדי לייצר את מכשירי הנקסוס המפורסמים של החברה, לצד מהדורות מוגבלות של מכשירי Google Play Edition עם מוטורולה, סוני ואפילו HTC. האחרונה, שהייתה שותפה של גוגל במגוון פרוייקטים במהלך השנים, קיבלה קידום רציני כשנבחרה להיות שותפה סמויה בייצור הפיקסל הראשון, שהוא למעשה המכשיר הראשון שנושא את שמה של גוגל בלבד. כבר אז ניתן היה לראות שגוגל שמה עין על החברה הטיוואנית.

היום מכריזה גוגל בעצם התחלת עבודה מעמיקה ורצינית יותר בתחום המובייל. היצרנית מטיוואן, הידועה באיכות הבנייה הגבוהה לצד ייצור והרכבת מפרטים מתקדמים, תעביר לידי גוגל כ-2,000 עובדים מחטיבת המובייל שלה, הכוללים בין היתר את הצוות שעבד על הפיקסל הראשוני, יחד עם גישה למאגר גדול של פטנטים בלעדיים. הצוות החדש צפוי לעבוד קשה יותר לקראת הדור השלישי של המכשירים ואף אולי גם לתכנן ולעצב את המעבד הראשון שתציג במכשיר של השנה הבאה, ומוצרים נוספים תחת Made by Google.

הכל תוכנן על ידי גוגל | מקור תמונה: Google Store

אין ספק שזוהי אבן דרך משמעותית לקראת תחרות ישירה בין גוגל לחברות מקבילות כמו אפל וסמסונג, המייצרות או מתכננות את התשתית עבור המכשירים שלהן.

מקור
Google
תגיות
להמשך קריאה

אלדד מטמון | Eldad Matmon

ממקימי האתר והעורך הראשי. Eldad@theverifier.co.il בעל ניסיון עשיר בכתיבה באתרים טכנולוגיים ומשיכה לא מוסברת לתחום. לא מסוגל להתחייב למכשיר אחד ואוהב להתנסות בממשקים ומערכות הפעלה שונות. גילוי נאות: עובד יבמ ישראל אך כל הכתוב באתר משקף את דעתי הבלעדית ואינו מייצג בשום צורה את חברת יבמ.
Back to top button
Close