גוגל רוכשת חלק משמעותי מחטיבת המובייל של HTC תמורת 1.1 מיליארד דולר

אלדד מטמון | Eldad Matmon
פורסם על ידי אלדד מטמון | Eldad Matmon - עורך ראשי

גוגל הכריזה היום על הסכם הרכישה בינה לבין היצרנית מטיוואן, אשר בעקבותיו יעברו מספר עובדים מ-HTC אל ענקית החיפוש, ביניהם מרבית האנשים שעבדו על מכשירי הפיקסל בעבור חברת החיפוש. בנוסף, תוכל גוגל לבצע שימוש חופשי בפטנטים יקרי ערך של היצרנית.

אלו בהחלט חדשות מרגשות, בעיקר עבור HTC שבשנים האחרונות נאבקה בתזרים מזומנים נמוך במיוחד וכעת תקבל לא פחות מ1.1 מיליארד דולרים. יותר מכל, אלו בעיקר חדשות המבשרות על רצינותה של גוגל לקדם מכשיר דגל שכולו תוצרת ביתית.

הפיקסל הראשון יוצר על ידי HTC | מקור תמונה: Google Store

גוגל היא אינה חברה המייצרת את מוצריה ובשל כך היא מקיימת שותפויות רבות עם יצרניות שונות. כך למשל בחרה מספר פעמים בסמסונג ו-LG כדי לייצר את מכשירי הנקסוס המפורסמים של החברה, לצד מהדורות מוגבלות של מכשירי Google Play Edition עם מוטורולה, סוני ואפילו HTC. האחרונה, שהייתה שותפה של גוגל במגוון פרוייקטים במהלך השנים, קיבלה קידום רציני כשנבחרה להיות שותפה סמויה בייצור הפיקסל הראשון, שהוא למעשה המכשיר הראשון שנושא את שמה של גוגל בלבד. כבר אז ניתן היה לראות שגוגל שמה עין על החברה הטיוואנית.

היום מכריזה גוגל בעצם התחלת עבודה מעמיקה ורצינית יותר בתחום המובייל. היצרנית מטיוואן, הידועה באיכות הבנייה הגבוהה לצד ייצור והרכבת מפרטים מתקדמים, תעביר לידי גוגל כ-2,000 עובדים מחטיבת המובייל שלה, הכוללים בין היתר את הצוות שעבד על הפיקסל הראשוני, יחד עם גישה למאגר גדול של פטנטים בלעדיים. הצוות החדש צפוי לעבוד קשה יותר לקראת הדור השלישי של המכשירים ואף אולי גם לתכנן ולעצב את המעבד הראשון שתציג במכשיר של השנה הבאה, ומוצרים נוספים תחת Made by Google.

הכל תוכנן על ידי גוגל | מקור תמונה: Google Store

אין ספק שזוהי אבן דרך משמעותית לקראת תחרות ישירה בין גוגל לחברות מקבילות כמו אפל וסמסונג, המייצרות או מתכננות את התשתית עבור המכשירים שלהן.

שתפו כתבה
פורסם על ידי אלדד מטמון | Eldad Matmon עורך ראשי
ממקימי האתר ועורך ראשי | מנהל מוצר ביום וסקרן טכנולוגי בכל רגע נתון. אוהב פיתרונות טכנולוגים ותמיד מחפש את הדבר המרגש הבא שישתלט על העולם. נהנה מכל העולמות וכל מערכות ההפעלה ובעל זוית ביקורתית על כל חידוש שיוצא. בעל ניסיון רב בכתיבה טכנולוגית וכן הופעות טלוויזיוניות ב׳סוגרים עניין׳ עם שי גולדן בערוץ 13. ממקימי אתר The Verifier, יוצא איחוד האתרים GSM-Israel ו-TechIT של אבי דוד. | סלולרי: iPhone 14 Pro סלולרי: Pixel 7 Pro שעון חכם: Apple Watch S7 שעון חכם: Pixel Watch
Leave a comment

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *