Google | גוגלפיקסל

הוכרזו: Pixel 3 ו-Pixel 3XL – מסכים גדולים וצילום סלפי קבוצתי

גוגל הכריזה היום על שני מכשירים חדשים למשפחת הפיקסל – Pixel 3 ו-Pixel 3 XL. בין החידושים שיגיעו ייחודית עם המכשירים הם מעבד מתקדם, מסכים גדולים יותר, ומצלמה קדמית חדשה שתאפשר צילום סלפי קבוצתי.

אירוע ההכרזה של גוגל היום כלל מספר מכשירים שכבר ראינו בחודשים האחרונים באמצעות הדלפות, וביניהם ה-Google Home Hub, מחשב ה-Pixel Slate וכמובן מכשירי הפיקסל החדשים. שני המכשירים, נבדלים מהדור הקודם במספר פרטים חומרתיים כאשר הפיצ’רים התוכנתיים, צפויים להגיע גם אל מכשירי הפיקסל הישנים.

קצת טכני

שני דגמי הפיקסל החדשים כוללים את אותו המפרט מתחת למכסה המנוע, אך שונים בגודלם הפיזי. הדגם הרגיל מגיע עם מסך בגודל 5.5 אינץ’ ואילו הדגם הגדול יותר מגיע עם מסך בגודל 6.3 ומגרעת בראשו. המסכים של שני המכשירים גדלו לעומת הסדרה הקודמת, אך הם אינם משפיעים על הגודל הכולל של המכשיר, בעקבות ניצול מוגבר של השטחים המתים. המצלמה הראשית מגיעה עם חיישן צילום של 12 מגה-פיקסל ומגוון פיצ’רים תוכנתיים חדשים שנפרט בהמשך, בעוד שהמצלמה הקדמית כוללת חיישן של 8 מגה פיקסל עם עדשה כפולה, כאשר האחת רגילה והשנייה עם זוית רחבה לצילום סלפי קבוצתי.

המעבד שמריץ את המכשירים הוא לא אחר מ-Snapdragon 845 של קוואלקום, שנעזר בזיכרון עבודה (RAM) של כ-4 ג’יגה בייט. את מכשיר הפיקסל הקטן מבין השניים, מפעילה סוללה בנפח של 2,915 מיליאמפר/שעה, ואילו בגרסת ה-XL תמצאו סוללה בנפח של 3,430 מיליאמפר/שעה. בשני המכשירים תוכלו למצוא כעת יכולת טעינה אלחוטית ומהירה, הודות לגב הזכוכית החדש במכשירים.

המצלמה

המצלמה הייתה אחד הדברים המלהיבים ביותר בהכרזה. גוגל שיפרה את טכנולוגיית למידת המכונה שלה לרמה גבוהה במיוחד, והיא באה לידי ביטוי גם במצלמה. בכל צילום שתעשו, הבינה המלאכותית של גוגל תדע לתת צבעים מדוייקים יותר, חיים יותר, ותדע אפילו להשלים ולתקן פרטים בתמונה, מה שיהיה יעיל במיוחד במצבי זום או חיתוכי תמונה. גוגל הציגה גם שיפור משמעותי בתנאי צילום קשים וקראה לו Night Sight. אותו מצב מתקיים כאשר הבינה המלאכותית יודעת לזהות את הסצינה בצורה עצמאית ולתקן את הצבעים כך שהתמונה תצא בהירה יותר, ללא פגיעה בפרטים. בהכרזה השוותה גוגל את המצלמה של הפיקסל מול המצלמה של האייפון באותה הסצנה, והתוצאות היו מדהימות לטובת הפיקסל.

מצלמת ה-Pixel 3 | תמונה: צילום מסך, חנות גוגל

חידושים נוספים בתחום הצילום הוא מצב הפורטרט. גוגל הוסיפה את האפשרות לשנות את עוצמת הטשטוש במצב הפורטרט לרמה המתאימה לכם, ובנוסף גם לשנות את הצבעים בצורה שתבליט את המצולם ובנוסף, שילבה מספר מצבי צילום חדשים:
Top Shot – מצב הצילום החדש נוצר במיוחד במקרה ולא הספקתם לצלם את הרגע הנכון. בכל לחיצה יוקלט סרטון המורכב ממספר רב של תמונות, שיאפשר לכם לרוץ אחורה או קדימה כדי לבחור את הרגע הנכון מתוך התמונה.

Photobooth – גוגל הוסיפה פיצ’ר צילום משעשע שיאפשר לכם לצלם באמצעות חיוך, פרצוף מצחיק או אפילו התפרצות לצילום של חבר.

דבר עיקרי נוסף שהראתה החברה היה השיפור הניכר ב-Google Lens. פלטפורמת המציאות הרבודה מקיימת כעת את מה שראינו כבר בכנס המפתחים של גוגל השנה, וכולל שימוש במצלמה לזיהוי כתובות דוא”ל מדף נייר, זיהוי מותגים, אתרים, וכל מידע אפשרי על פריטים עליהם תכוונו את המצלמה.

פיצ’רים חדשים, אבל לא ייחודיים

בנוסף לשיפורים של הטכנולוגיות הקיימות, גוגל הציגה מספר פיצ’רים חדשים ושימושיים במיוחד. הפיצ’ר הראשון קצת מוכר ממכשירים קיימים וגוגל קוראת לו Flip to Shhh (להפוך כדי להשתיק). כשמו כן הוא, ברגע שתהפכו את המכשיר, אף אחד לא יציק לכם יותר כי המכשיר ייכנס מיידית למצב של ‘נא לא להפריע’. הפיצ’ר פותח במיוחד ונכנס כחלק מתוכנית ה-Digital Wellbeing שמקדמת גוגל להגדרת מינוני שימוש במסכים.

הפיצ’ר השני, ואולי המלהיב יותר הוא Call Screen. פיצ’ר ה-Call Screen משתמש בטכנולוגיית הדופלקס שגוגל הציגה באירוע המפתחים שלה השנה, שמאפשר לקול ממוחשב להשמע כאדם אנושי ולהגיב בהתאם.

כאשר תקבלו שיחה נכנסת ממספר שאתם לא יכולים או מעוניינים לענות לו כרגע, תעלה לכם אפשרות ה-Call Screen על המסך. לחיצה על האפשרות תקבל השיחה בצורה שקטה מול עוזרת אישית, שתקריא למתקשר הודעה מותאמת שתבקש להשאיר הודעה. כאשר אותו אדם ישאיר את ההודעה, הטכנולוגיה של גוגל תתרגם את זה לטקסט שיוצג עבורכם בסוף השיחה.

מחיר וזמינות

זוג המכשירים זמינים לרכישה כבר עכשיו בחנות של גוגל המקוונת, בצבעים שחור, לבן ו-ורוד, ובעלות של החל מ-800 דולרים לדגם הרגיל והחל מ-900 דולרים לדגם ה-XL. תחילת השיווק בחנויות תחל ב-18 באוקטובר אך לא בישראל.

מה דעתכם על המכשירים החדשים של גוגל? שתפו אותנו בתגובות

תגיות
להמשך קריאה

אלדד מטמון | Eldad Matmon

ממקימי האתר והעורך הראשי. בעל ניסיון עשיר בכתיבה באתרים טכנולוגיים ומשיכה לא מוסברת לתחום. לא מסוגל להתחייב למכשיר אחד ואוהב להתנסות בממשקים ומערכות הפעלה שונות. גילוי נאות: עובד יבמ ישראל אך כל הכתוב באתר משקף את דעתי הבלעדית ואינו מייצג בשום צורה את חברת יבמ.
Back to top button
Close