אפליקציית WhatsApp מתחילה לדרג את הפעילות שלכם מול החברים

אלדד מטמון | Eldad Matmon
פורסם על ידי אלדד מטמון | Eldad Matmon - עורך ראשי

אפליקציית המסרים הפופולרית ווטסאפ (WhatsApp) בוחנת כעת פיצ’ר חדש אשר ידרג את החברים שלכם ורמת המעורבות באפליקציה. כל אינטראקציה שלכם עם החברים תדורג כאשר אותו דירוג ישפיע בהמשך על הפעילות באפליקציה.

הפיצ’ר החדש שוחרר לפני מספר ימים וחלק מהמשתמשים כבר יכולים לזהות אותו. פיצ’ר הדירוג (Ranking) יעבוד כאלגוריתם שמושפע ממספר גורמים:

  • כמות הפעמים/הזמן שאתם מדברים עם אותו איש קשר ביום, כאשר שליחת הודעות תדורג כ’רגיל’, שליחת מדיה תדורג כ’טוב’ ותעלה את תיעדוף איש הקשר ואילו התעלמות מהודעה תיחשב כדירוג ‘רע’ ותוריד את רמת התיעדוף.
  • חיוג לאיש קשר דרך האפליקציה ייחשב כאופציה הטובה ביותר להעלות את הדירוג של איש הקשר.
  • אם תנהלו שיחה עם איש קשר בתוך קבוצה, כולל תגובות ותיוגים, תעלו את הדירוג אחד לשני.
  • צפייה ב’סטטוס’ של איש קשר או התעלמות ממנו, יחזקו את הדירוג לטובה או לרעה בהתאמה.

נכון לעכשיו, הסימנים הראשונים להשפעת הדירוג יופיעו בחלק של ה’סטטוס’ באפליקציה.  סטטוס של אנשי קשר עם הדירוג הגבוה ביותר, יועברו אוטומטית לראש רשימה הצפייה ואילו אלו עם הדירוג הנמוך ביותר ימצאו את עצמם בתחתיתה.  כלומר, אם חבר א’ פרסם סטטוס לפני שעתיים וחבר ב’ פרסם סטטוס לפני 22 שעות, חבר ב’ יועבר לראש הרשימה, בהנחה שהדירוג שלו גבוה יותר.
יחד עם זאת, עם בוא העדכון החדש לזמן הפרסום הכרונולוגי כבר לא יהיה חשיבות, ולכן במקום לראות את הזמן בו פורסם הסטטוס, תראו רק הודעה על כך שקיים סטטוס חדש לאותו איש קשר. כך גם תוכלו לזהות שקיבלתם את הפיצ’ר החדש.

תמונה: wabetainfo

בניגוד לפיצ’רים ששוחררו עד היום, כמו מצב החופשה, אפשרות קישור חשבונות ואפילו הסטיקרים, הפיצ’ר הזה כמעט ואינו נתון לשליטתכם והוא מיועד בעיקר להשפיע על התנהלות האפליקציה. אפשרות הדירוג החדשה נועדה כביכול להתאים לכם את התכנים שאתם רוצים לראות, ולחזק את הקשר עם האנשים הקרובים אליכם היום, באמצעות סדר הצגתם.

אלגוריתם הדירוג אמנם חדש באפליקציית המסרים אך הוא אינו זר לחברה האם, פייסבוק, שמשתמשת בו למעשה כדי להפעיל את כל הרשת החברתית. בדומה למה שייעשה בווטסאפ, גם בפייסבוק כל לייק, תגובה או שיתוף שלכם מדורגים וכך הרשת יודעת להציג לכם קודם את האנשים, הקבוצות או העמודים איתם אתם מעורבים יותר, כאשר שאר האנשים והקבוצות נדחקים לתחתית הרשימה.

כרגע הפיצ’ר שוחרר רק למשתמשי iOS הנמצאים בתכנית הבטא, שנפתחה לציבור רק לפני מספר ימים. כמו כן, כפי שעולה מהדיווח, דירוג אנשי הקשר נעשה בצורה לוקאלית על המכשיר ואינו נשלח לשרתים של ווטסאפ/פייסבוק.

שתפו כתבה
פורסם על ידי אלדד מטמון | Eldad Matmon עורך ראשי
ממקימי האתר ועורך ראשי | מנהל מוצר ביום וסקרן טכנולוגי בכל רגע נתון. אוהב פיתרונות טכנולוגים ותמיד מחפש את הדבר המרגש הבא שישתלט על העולם. נהנה מכל העולמות וכל מערכות ההפעלה ובעל זוית ביקורתית על כל חידוש שיוצא. בעל ניסיון רב בכתיבה טכנולוגית וכן הופעות טלוויזיוניות ב׳סוגרים עניין׳ עם שי גולדן בערוץ 13. ממקימי אתר The Verifier, יוצא איחוד האתרים GSM-Israel ו-TechIT של אבי דוד. | סלולרי: iPhone 14 Pro סלולרי: Pixel 7 Pro שעון חכם: Apple Watch S7 שעון חכם: Pixel Watch
Leave a comment

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *