אפליקציית Whatsapp מפתחת ‘מצב חופשה’ ואפשרות לקישור חשבונות

כתב אורח - אוריה מימון

כחלק ממגמת ה-Digital Wellbeing של החברות השונות, המנסות באופן מפתיע לנתק אותנו מהמסכים להתרעננות, פותחו ושופרו מגוון מצבי תוכנה המתבססים על פונקציונאליות פיצ’ר ה”נא לא להפריע” המוכר. במערכות ההפעלה iOS ואנדרואיד אנחנו רואים את זה כבר מובנה בתוך עדכוני התוכנה האחרונים, אך גם חברות אפליקציות עצמאיות, כמו ווטסאפ, מביאות את הפונקציונאליות לשירות שלהן.

אחרי ש’מצב שקט’ כבר הוחל בעדכונים האחרונים של האפליקציה ומאפשר לנו להסתיר את ההודעות שמופיעה מחוץ לאפליקציה, חושפת כעת ווטסאפ את Vacation Mode  – מצב חופשה, שבעצם יטפל בכל הצ’אטים שאנחנו זורקים לארכיון. כיום, כל צ’אט שנעביר לארכיון יחזור בחזרה ברגע שתתקבל בו הודעה חדשה. מצב חופשה בא למנוע את התרחיש הזה ולהשאיר את אותו צ’אט בארכיון עד לתום השימוש במצב. אותו מצב מתבסס על פיצ’ר ‘מצב השקט’, מה שאומר שגם לא נראה שיש לנו הודעה חדשה  וכמות ההודעות שיש על צלמית האפליקציה לא תוצג.  המצב החדש יהיה זמין תחילה רק למשתמשי iOS ויגיע למשתמשי אנדרואיד בהמשך.

מצב חופשה בווטסאפ | תמונה: WABetaInfo

 

קישור חשבונות

פיצ’ר נוסף ולא פחות קטן שעליו עובדת החברה הוא Linked Accounts – מצב קישור חשבונות חוצה פלטפורמה. קישור חשבונות צפוי לאפשר שיוך חשבון הווטסאפ לחשבונוות באפליקציות אחרות. לדוגמא, נוכל לשייך את חשבון הווטסאפ לחשבון האינסטגרם ולשתף תכנים או להשתמש בכך לשחזור סיסמאות וכדומה. מצב זה עתיד לעבוד עם חשבונות עסקיים שמשתמשים באפליקציית WhatsApp Business אבל ישנה סבירות שאותו פיצ’ר יוחל גם על חשבונות פרטיים.

מסתמן כי הפלטפורמה הראשונה שתוכל להתממשק עם שירות Linked Accounts של החברה תהיה אינסטגרם ובהמשך גם פייסבוק. בהחלט יהיה מעניין לראות את השירות משתייך לחשבונות בשירותים אחרים בנוסף.

מה אתם חושבים על הפיצ’רים החדשים? שימושיים? שתפו אותנו בתגובות

 

שתפו כתבה
Leave a comment

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *