Apple | אפלמחשבים וחומרה

אפל מסכמת את שנת 2018 עם חומרה רעננה ועדיין בלי זכר למשטח הטעינה האלחוטי

אנחנו לקראת סוף השנה האזרחית 2018 ועוד מוקדם לסגור ולסכם אותה. אבל נראה שחגיגת החומרה אצל חברת אפל הסתיימה עבור השנה הנוכחית. בארוע שקיימה ביום שלישי האחרון בניו יורק, הציגה (או אם תרצו סימנה וי) אפל את מחשב ה-MacBook Air עם הגברת אבטחה על ידי שימוש ב-TouchID, מחבר ה-USB-C, מסך עם פחות שוליים והחלפה של הצבע הכסוף בשחור ואפילו משטח ה-Trackpad הורחב.

Macbook Air 2018 | תמונה: אפל

ובאפל לא עצרו שם, החברה הציגה את עדכון החומרה עבור מחשב המק מיני אשר לא זכה לעדכון משנת 2014. מדובר בלא מעט שנים בהן אפל ״זנחה״ את המק מיני ולא הביאה לו את המקום הראוי. בתור בעל לשעבר של הגרסה האחרונה של המיני, המחשב עדיין מקבל עדכונים מאפל אך הוא אינו תומך יותר בחלונות 10 בגרסאות החדישות של המערכת בשל חוסר בתמיכה בכרטיס מסך מצד חברת אינטל. אין ספק שעדכון חומרתי ואף עיצובי למק מיני היה הכרחי. באפל עצמם הבינו את גודל הבעיה ואף הציגו וידאו במהלך הארוע עד כמה חשיבות המק מיני היא גדולה בקרב המשתמשים.

Mac Mini 2018 | תמונה: אפל

דווקא מי שהיה כוכב הערב, הוא בין מחשב לבין טאבלט אבל הוא ממש כבר לא מתנהג בתור טאבלט, אני מדבר על האייפד פרו כמובן. מדובר במוצר אשר נכנס לקטגוריית השחקנים הגדולים, אם זה בארה״ב או בעולם וזאת על ידי נתונים שהחברה הציגה במהלך הארוע. האייפד ממוקם במקום הראשון בקרב הרוכשים של מחשבים ניידים בארה״ב. אפל הציגה את האייפד עם הישג מדהים אל מול המתחרות, אבל מה זה בעצם אומר על החברה? כמובן שמחשבי המק לא הוצגו באותה השקופית אלא רק המתחרות.

בהשוואה, האייפד אל מול המתחרות ֿ צילום: צילום מסך

צמד האייפד פרו הגיעו עם עיצוב רענן והסרה של כפתור הבית והוספת טכנולוגיית הזיהוי הביומטרי ה-FaceID. אפל הגדילה את גודל המסך וקיצרה משמעותית את השוליים. ולא רק, האייפד פרו החדשים דקים ב-15% מהדור הקודם, דבר שהוא כמעט בלתי אפשרי בשל גודל הסלולה והוספה של עד 1TB SSD אחסון פנימי. להתראות למחבר האוזניות ושלום למחבר ה-USB-C אשר יאפשר לראשונה לאייפד להתחבר למסכים מתקדמים ואף להטעין את האייפון On the go.

iPad Pro 2018 | תמונה: אפל

והמעבד? אוי המעבד. אפל הציגה את עדכון מעבד ה-A12 אשר שולב באייפונים החדשים ה-XS וה-XR וכעת קבל שדרוג לאייפד פרו החדשים ה-A12X, אני לא אכנס לפרטים טכניים אבל אני רק אדגיש, לאינטל יש המון ממה לחשוש. המעבד העוצמתי יכול לעבד עד ל-5 טריליון פעלות בשניה. באפל אף ציינו כי האייפד פרו יכול להריץ משחקים ב-4K בדומה לאלה שרצים על האקסבוקס וואן X k של מיקרוסופט.

המחירים כמו המחירים, מתחילים ב-$799 לדגמים ״הפשוטים״ ויכולים להגיע עד ל-$4,000 דולר. אז באפל מסכמים את שנת 2018 עם מחשבי מק חדשים/ישנים ואייפד פרו בגרסה שלא תבייש מחשבים ניידים עם חומרה מתקדמת. וכל זה רגע לפני תקופת החגים הנוצרים בארה״ב ובעולם.

ודבר אחד נוסף (בעצם יותר מאחד), One More Thing..

המשתמשים (ואנוכי) עדיין תוהים איך חברה הגדולה בעולם לא מצליחה להשיק מוצר עליו דיברה רבות בשנת 2017. ואנחנו כמובן מדברים על משטח הטעינה האלחוטית ה-AirPower. באפל אומנם שתיקה, אבל חלקית – האייפונים החדשים מגיעים עם ספר הוראות שבו כתוב בברור כי המכשירים תומכים ב-AirPower.

יהיה One More Thing? \ צילום: BLOOMBERG/GETTY IMAGES

אז איפה הוא באמת? עדיין מדובר בתעלומה שתשובות עליה לא קיימות נכון לכתיבת שורות אלו. אנחנו רק יכולים לקוות שכעת אפל דוחה את השקת שרות ה-א.ק.ג לסדרה 4 של שעון האפל ווטש לא תפגע בה בעתיד ואולי מזה החברה היתה יכולה ללמוד לקח, לא להציג שרות שהוא עדיין אינו מוכן לציבור על מנת למשוך רוכשים רגע לפני. אני כמובן מחכה יותר לא.ק.ג בשעון מאשר למשטח הטעינה האלחוטי. ועוד בכלל לא דיברתי על הגרסה החדשה של ה-AirPods שלבטח תושק רק בשנה הבאה.

תגיות
להמשך קריאה

אבי דוד | Avi David

ממקימי האתר ועורך משנה Avi@theverifier.co.il פנבוי של אפל אבל שומר חסד נעורים למיקרוסופט. מומחה SEO והתמיכה הטכנית של הצוות באתר. לאבי ניסיון רב בכתיבה טכנית ועבודה בתחום - בין היתר היה שותף ב-GSM-Israel ובעל אתר טכנולוגי עצמאי בשם Techit. סלולרי: iPhone X / 256GB מחשב: iMac 27 5K שעון חכם: Apple Watch Series 4 LTE טאבלט: iPad Pro 10.5 2018
Back to top button
Close