הוכרז: (Mac Mini (2018 – רוצה להיות השרת הביתי שלכם

אלדד מטמון | Eldad Matmon
פורסם על ידי אלדד מטמון | Eldad Matmon - עורך ראשי

באירוע ההכרזה של אפל היום, חשפה חברה שלושה מוצרים חדשים המצטרפים כעדכון לקו המוצרים הקיים של החברה. בין המוצרים שהוכרזו היו זוג מכשירי iPad Pro, מחשב נייד Macbook Air ומחשב ה-Mac Mini שעליו נרחיב מיד.

מחשב המיני של אפל הצטייר לאורך השנים כמחשב הכניסה של המשתמשים שרוצים להתנסות בעולם ה-macOS. הוא תמיד ניחן במחיר הזול (יחסית) שלו לעומת שאר מחשבי החברה, וניתן היה לחבר אותו לכל מסך חיצוני. לאחר שלא עדכנה את המוצר כבר מספר שנים, הציגה היום אפל מספר חידושים מרעננים ומשמעותיים, תוך שמירה על העיצוב המלוטש והמוכר.

Mac Mini 2018 | תמונה: אפל

מחשב המק מיני החדש משפר את הביצועים פי חמש מהדור הקודם וזאת באמצעות כח העיבוד של מעבד 6 הליבות מהדור השמיני של אינטל, הכולל Turbo Boost שמאיץ פעילות עיבוד גרפיקה באיכות UHD עד ל-4.6 ג’יגה הרץ. כח העיבוד החדש יעיל במיוחד בעריכת תמונות, סרטים, יצירת מוזיקה ואפילו כתיבת קוד.  המחשב כולל 64 ג’יגה בייט של זיכרון עבודה (RAM) מה שמאפשר לו להריץ מגוון תוכנות כבדות בו זמנית ללא חשש. נפח האיחסון הפנימי מסוג SSD מגיע עד ל-2 טרה בייט ומאפשר כתיבה וקריאה מהירה של הנתונים.

את המחשב החדש ניתן לחבר למחשבים זהים נוספים על מנת לשלב את כח העיבוד הנדרש לפעילויות גדולות יותר. באירוע ההכרזה הציגה אפל חיבור של מספר מחשבי מק מיני המגיעים לגודל של חוות שירותים הפועלת 24/7 ללא הפרעה.

Mac Mini 2018 | תמונה: אפל

בתחום החיבורים, אפל שילבה במחשב החדש לא פחות מארבעה חיבורי Thunderbolt 3 המהירים במיוחד אשר תומכים במסכים עם רזולוציית 4K ו-5K ויציאת וידאו בשלושה פורמטים. לצד ארבעת החיבורים, מוסיפה החברה גם חיבור HDMI 2.0, שני חיבורי USB-A, חיבור אוזניות 3.5 מילימטר וחיבור לכבל רשת מהיר במיוחד.

Mac Mini 2018 | תמונה: אפל

בתחום האבטחה הטמיעה אפל במחשב החדש את שבבה האבטחה T2 שלה, המאפשר הצפנת נתונים מהירה על איחסון ה-SSD ומעניק את הביטחון של חדירת בלתי רצויה של גורמים בזמן עליית המערכת. מערכת ה-T2 מהירה כל כך, לפי אפל, שהיא אינה מורגשת בזמן ביצועים קשים.
את המחשב החדש תריץ כמובן מערכת ההפעלה macOS בגרסתה האחרונה – Mojave

https://www.youtube.com/watch?v=hVEaL9izgjs

מחירים וזמינות

המחשב החדש יהיה זמין לרכישה כבר היום באתר החברה ויתחיל ממחיר של 799 דולרים. שיווק המחשב בחנויות והפצתו, יחלו ב-7 לנובמבר, בדומה לאייפד פרו ומחשב המקבוק איר החדשים.

שתפו כתבה
פורסם על ידי אלדד מטמון | Eldad Matmon עורך ראשי
עקוב:
ממקימי האתר ועורך ראשי | מנהל מוצר ביום וסקרן טכנולוגי בכל רגע נתון. אוהב פיתרונות טכנולוגים ותמיד מחפש את הדבר המרגש הבא שישתלט על העולם. נהנה מכל העולמות וכל מערכות ההפעלה ובעל זוית ביקורתית על כל חידוש שיוצא. בעל ניסיון רב בכתיבה טכנולוגית וכן הופעות טלוויזיוניות ב׳סוגרים עניין׳ עם שי גולדן בערוץ 13. ממקימי אתר The Verifier, יוצא איחוד האתרים GSM-Israel ו-TechIT של אבי דוד. | סלולרי: iPhone 14 Pro סלולרי: Pixel 7 Pro שעון חכם: Apple Watch S7 שעון חכם: Pixel Watch