שיחות הוידאו באינסטגרם כבר כאן, אבל למי זה טוב?

אלדד מטמון | Eldad Matmon
פורסם על ידי אלדד מטמון | Eldad Matmon - עורך ראשי

בחודש מאי האחרון חשפה אינסטגרם מגוון פיצ’רים חדשים לרשת החברתית וביניהם גם האפשרות לבצע שיחות וידאו בין המשתמשים. כעת הפיצ’ר מגיע לשטח, אל המשתמשים.

בין השאלות שעלו כבר בעת ההכרזה, שאלה מרכזית הייתה למעשה: מי צריך את זה? התשובה הקצרה היא אף אחד, לפחות כרגע. התשובה הארוכה: הדור הבא של משתמשי הרשתות החברתיות. ויש הסבר.

עם ירידת אחוז המשתמשים הצעירים ברשת החברתית פייסבוק, נראה כי חברת האם הבינה היא חייבת להרכיב אלטרנטיבות לדור הצעיר אחרת היא תאבד אותם לטובת המתחרים. בתחילת מגמת הנטישה הייתה זו סנאפצ’אט שסחפה את המשתמשים הצעירים ועוררה את זעמה של אם הרשתות החברתיות, מה שגרם לה בתגובה ליצור את ה’סטורי’ שכולנו מכירים היום באינסטגרם והשאר הוא היסטוריה.

רוצה הכל תחת קורת גג אחת

לאינסטגרם כבר יש מערכת הודעות בין משתמשים ואפילו אפליקציה נפרדת בשם דיירקט (Direct), בדומה למסנג’ר של פייסבוק, אבל נראה כי זה לא מספיק לה, וכעת מצטרף לשירות ההודעות גם שיחות וידאו. אלו שכבר קיבלו את השדרוג יוכלו למצוא את אייקון מצלמת הוידאו בחלון ההודעות עם האנשים איתם שוחחתם. לחיצה עליו תפתח חלון שיחת וידאו הדומה בעיצובו לשיחות הוידאו באפליקציית הווטסאפ. שימו לב שאם אתם מחייגים לאנשים שטרם קיבלו את העדכון, אותם אנשים רק יראו חיווי שהתחלתם שיחת וידאו אך ללא פונקציונאליות ממשית.

עיבוד תמונה: אלדד מטמון

בנוסף לשירות שיחות הוידאו המרובות, שמתווסף בהדרגה גם למסנג’ר ולאפליקציית המסרים ווטסאפ, השיקה השבוע אינסטגרם שירות וידאו חדש בשם IGTV הפותח חזית מול שירות ותיק, יוטיוב.

את כל הפיצ’רים החדשים מאגדת החברה תחת מעטפת אחת של אפליקציית האינסטגרם ונראה כי עתיד הרשתות החברתיות מושקע בה.

שתפו כתבה
פורסם על ידי אלדד מטמון | Eldad Matmon עורך ראשי
ממקימי האתר ועורך ראשי | מנהל מוצר ביום וסקרן טכנולוגי בכל רגע נתון. אוהב פיתרונות טכנולוגים ותמיד מחפש את הדבר המרגש הבא שישתלט על העולם. נהנה מכל העולמות וכל מערכות ההפעלה ובעל זוית ביקורתית על כל חידוש שיוצא. בעל ניסיון רב בכתיבה טכנולוגית וכן הופעות טלוויזיוניות ב׳סוגרים עניין׳ עם שי גולדן בערוץ 13. ממקימי אתר The Verifier, יוצא איחוד האתרים GSM-Israel ו-TechIT של אבי דוד. | סלולרי: iPhone 14 Pro סלולרי: Pixel 7 Pro שעון חכם: Apple Watch S7 שעון חכם: Pixel Watch