אפליקציות
חדשות חמות

שיחות הוידאו באינסטגרם כבר כאן, אבל למי זה טוב?

בחודש מאי האחרון חשפה אינסטגרם מגוון פיצ’רים חדשים לרשת החברתית וביניהם גם האפשרות לבצע שיחות וידאו בין המשתמשים. כעת הפיצ’ר מגיע לשטח, אל המשתמשים.

בין השאלות שעלו כבר בעת ההכרזה, שאלה מרכזית הייתה למעשה: מי צריך את זה? התשובה הקצרה היא אף אחד, לפחות כרגע. התשובה הארוכה: הדור הבא של משתמשי הרשתות החברתיות. ויש הסבר.

עם ירידת אחוז המשתמשים הצעירים ברשת החברתית פייסבוק, נראה כי חברת האם הבינה היא חייבת להרכיב אלטרנטיבות לדור הצעיר אחרת היא תאבד אותם לטובת המתחרים. בתחילת מגמת הנטישה הייתה זו סנאפצ’אט שסחפה את המשתמשים הצעירים ועוררה את זעמה של אם הרשתות החברתיות, מה שגרם לה בתגובה ליצור את ה’סטורי’ שכולנו מכירים היום באינסטגרם והשאר הוא היסטוריה.

רוצה הכל תחת קורת גג אחת

לאינסטגרם כבר יש מערכת הודעות בין משתמשים ואפילו אפליקציה נפרדת בשם דיירקט (Direct), בדומה למסנג’ר של פייסבוק, אבל נראה כי זה לא מספיק לה, וכעת מצטרף לשירות ההודעות גם שיחות וידאו. אלו שכבר קיבלו את השדרוג יוכלו למצוא את אייקון מצלמת הוידאו בחלון ההודעות עם האנשים איתם שוחחתם. לחיצה עליו תפתח חלון שיחת וידאו הדומה בעיצובו לשיחות הוידאו באפליקציית הווטסאפ. שימו לב שאם אתם מחייגים לאנשים שטרם קיבלו את העדכון, אותם אנשים רק יראו חיווי שהתחלתם שיחת וידאו אך ללא פונקציונאליות ממשית.

עיבוד תמונה: אלדד מטמון

בנוסף לשירות שיחות הוידאו המרובות, שמתווסף בהדרגה גם למסנג’ר ולאפליקציית המסרים ווטסאפ, השיקה השבוע אינסטגרם שירות וידאו חדש בשם IGTV הפותח חזית מול שירות ותיק, יוטיוב.

את כל הפיצ’רים החדשים מאגדת החברה תחת מעטפת אחת של אפליקציית האינסטגרם ונראה כי עתיד הרשתות החברתיות מושקע בה.

תגיות
להמשך קריאה

אלדד מטמון | Eldad Matmon

ממקימי האתר והעורך הראשי. Eldad@theverifier.co.il בעל ניסיון עשיר בכתיבה באתרים טכנולוגיים ומשיכה לא מוסברת לתחום. לא מסוגל להתחייב למכשיר אחד ואוהב להתנסות בממשקים ומערכות הפעלה שונות. גילוי נאות: עובד יבמ ישראל אך כל הכתוב באתר משקף את דעתי הבלעדית ואינו מייצג בשום צורה את חברת יבמ.
Back to top button
Close