בלעדי: האייפון הבא יגיע עם חיבור ייחודי למציאות מדומה/רבודה

אבי דוד | Avi David
פורסם על ידי אבי דוד | Avi David - עורך משנה

בשבועות האחרונים באפל נותנים דגש רב למציאות המדומה והרבודה וזאת על מנת להתחרות בחברות כמו סמסונג, גוגל, ורבות אחרות. שמועות רבות אף טוענות כי חברת אפל “ביטלה” את פרוייקט הרכב החכם שלה לטובת פרוייקט המציאות המדומה. מידע חדש שהגיע אל מערכת האתר מאמת לנו מספר שמועות אשר מציפות את הרשת בשבועות האחרונים, ואפילו מספר איזכורים הקשורים לאייפון 7 בתחילת דרכו.

נחזור תחילה להדלפות של דגם האייפון 7 והאייפון 7 פלוס. מי שעקב בזמנו יודע כי לפני הכרזתו הודלפו תמונות של שני דגמי מכשירים הטוענים להיות האייפון 7. אחד מהם נראה כמו זה המוכר לנו היום כמכשיר שהוכרז ואילו לשני התווספו 3 נקודות בתחתית גב המכשיר. בעוד שהיו כאלה שלא ייחסו לכך חשיבות, רבים אחרים סברו כי מדובר בחיבור חכם חדש המאפשר העברת אנרגיה ונתונים, מה שאיים להצביע על החלפת חיבור ה’לייטנינג’ המוכר של החברה. הדבר לבסוף התאדה באויר כאשר הוצג האייפון 7 באופן רשמי.

מסתמן כי אותו דגם אייפון שעוד לא ראה אור יום היה דגם אחד מבין שלושה עליהם עבדו באפל בשלבים האחרונים של העיצוב. באותו זמן בחברה הוחלט שעידן ה-VR אינו בשל מספיק וכי בחברה רוצים עוד קצת זמן על מנת לתת למשתמשים חוויה שונה שתבדיל אותה משאר החברות.

היום אנחנו יכולים לשתף אתכם כי האייפון הבא (אייפון 8, אייפון X? אייפון פרו? או בכלל 7S?) יכלול את אותן “3 הנקודות” של אותו אייפון מדובר. החיבור החכם בתחתית יאפשר טעינה אלחוטית ללא צורך בכיסוי ייעודי. בנוסף, אותו חיבור ישמש את משתמשי האייפון החדש בחוויית ה-VR/AR עליה אפל שוקדת רבות לאחרונה. טרם ידוע מה תהיה שיטת העברת אותה החווייה (משקפי VR? משקפי AR כדוגמת Google Glass?) אך כאמור, אפל מחפשת דרכים יצירתיות לבדל את עצמה מהמתחרות.

נוסף על כך, ניתן לאשר כי באפל אכן עובדים על דגם חדש לסטרימר ה-Apple TV שצפוי לתמוך בפיצ’ר ה-VR/AR כך שניתן יהיה להציג את המידע ממשקפי המציאות המדומה/רבודה ישירות בטלוויזיה, באמצעות ה-AirPlay.

במאי 2015 רכשה אפל את חברת Metaio שפיתחה פלטפורמה למציאות רבודה. מאז אותה רכישה אפל לא הרבתה לדבר על דרכים לשילוב הטכנולוגיה במוצריה, אך כעת מתגלים סימנים ראשונים של השילוב במכשירי החברה, קצת לפני WWDC17 – אירוע המפתחים השנתי של אפל.

ידיעה זו מצטרפת לשורת ידיעות נוספות שפירסמנו, בהן סירי תשולב בתוך אפליקצייות ה-iMessages, לצד שינויים נוספים ומתן יכולות אינטילגנציה מלאכותית לעוזרת הוירטואלית ושיחות מרובות משתתפים ב-Facetime. נראה כי iOS11 הולכת להוות עדכון משמעותי עבור מכשירי החברה.

האם לדעתכם אפל הולכת להשיק השנה מוצר שישנה הדברים בתחום המציאות המדומה / רבודה? שתפו אותנו בתגובות

 

שתפו כתבה
פורסם על ידי אבי דוד | Avi David עורך משנה
עקוב:
ממקימי האתר ועורך משנה | פנבוי של אפל אבל שומר חסד נעורים למיקרוסופט. מומחה SEO והתמיכה הטכנית של הצוות באתר. לאבי ניסיון רב בכתיבה טכנית ועבודה בתחום - בין היתר היה שותף ב-GSM-Israel ובעל אתר טכנולוגי עצמאי בשם TechIT. | סלולרי: iPhone 14 Pro Max מחשב: MacBook Pro Late 2018 15" טאבלט: iPad Pro 11" שעון חכם: Apple Watch Ultra