מיקרוסופט מציגה את מרכז האבטחה החדש עבור מערכת ההפעלה חלונות 10

אבי דוד | Avi David
פורסם על ידי אבי דוד | Avi David - עורך משנה

מזה חודשים ארוכים שבחברת מיקרוסופט עובדים על העדכון הבא עבור מערכת ההפעלה חלונות 10 אשר עתיד לצאת בחודש אפריל הקרוב אשר נקרא ה-Creator Update. העדכון הבא יכלול לא מעט שינויים למערכת ההפעלה שאנו נרחיב עליהם בכתבה נפרדת, אך פיצ’ר אחד במיוחד שלא קיבל שדרוגים מזה דורות ארוכים של מערכת ההפעלה חלונות הוא נושא האבטחה.

הפעם האחרונה שבמיקרוסופט הציגו מרכז אבטחה היה בחלונות ויסטה שזכורה לכולנו (וגם לבכירים ביותר במיקרוסופט) כאחת ממערכות ההפעלה הגרועות שהיו לחברה. אך חלונות 7 תיקנה את הבעיות והציגה מערכת יציבה ואיכותית למשתמש. אנחנו כיום ב-2017, ובמיקרוסופט מדגישים למשתמשים “שדרגו לגרסה החדישה ביותר של ווינדוס, חלונות 7 טובה, אך היא לא מתאימה לימים של היום” ובמיקרוסופט אכן צודקים.

בעדכון הבא שעתיד לצאת בחודש אפריל הקרוב ה-Creator Update, או בשם הקוד שלו “Redstone 3”, מיקרוסופט תוסיף תוספת מעולה למשתמשים, מרכז אבטחה חדש אשר יקרא Windows Defender Security Center והוא יכלול את השינויים הבאים:

  • וירוסים ורוגלות: המקום בו המשתמשים יוכלו לראות התראות לוירוסים או רוגלות שהותקנו על גבי המחשב האישי שלהם וכיצד ניתן לטפל בבעיה. מיקרוסופט תציג למשתמש רשימה של אותן רוגלות ומהיכן הן מגיעות וכיצד ניתן להסיר אותן. ניתן יהיה לטפל בבעיות של וירוסים ורוגלות דרך Windows Defender שמותקן על גבי המחשב או התממשקות של תוכנות אנטי וירוס כמו AV ואחרות. בנוסף, מיקרוסופט תעדכן במידע עדכני למשתמשים ובו תציג את עדכוני האבטחה האחרונים.
  • ביצועים ויציבות מערכת: בחלק הנ”ל של מרכז האבטחה החדשה, למשתמשים יהיה המקום בו יוכלו לבדוק אחר עדכוני מערכת (Windows Update) ועדכוני אבטחה ולהתקינם ולבחור מתי ואיך. בנוסף, ניתן יהיה לבצע בדיקה מקיפה למערכת אשר תציג את הביצועים והיציבות של הכונן הקשיח, התקנה מחדש של המערכת באופן (Format) והתקנה רעננה אשר תתקין את המערכת מחדש אך זאת לא תדרוס את הקבצים האישיים. תמיד אבל תמיד מומלץ לבצע גיבוי מלא למערכת לפני כל פעולה שכזאת.
  • חומת אש והגנת חיבורי הרשת: אחד המרכיבים של מערכת ההפעלה והגלישה באינטרנט היא חומת האש או בשמה Firewall, אשר תפקידה להגן על המשתמש מפני רוגלות ווירוסים, התקנה של תוכנות אשר לא אומתו והורדו ממקור זר. מקום זה יאפשר למשתמש לזהות שינויים באינטרנט ובאתרים בהם הם גולשים ומה המערכת חסמה וכיצד ניתן להתגונן מפני וירוסים כאלה ואחרים על ידי שימוש בהגדרות של חומת האש וחיבורי הרשת.
  • דפדפנים אינטרנט ואפליקציות: מקום בו המשתמשים יוכלו לבדוק מהיכן הותקנו האפליקציות על גבי המחשב אם הן הגיעו דרך חנות האפליקציות או דרך צד ג’, שינוי הגדרות גלישה בדפדפנים וקבלת מידע אודות גלישה בטוחה ברשת.
  • שימוש משפחתי: אולי אחד מהאפשרויות היותר פופולריות במערכת ההפעלה חלונות 10. מקום זה יאפשר להורים לשלוט על אופן הגלישה של הילדים שלהם באינטרנט ובאיזה אתרים, זמן שימוש במחשב, ובקרה מלאה מה כל אחד עשה במחשב באותו זמן על ידי שימוש באופציית בקרת ההורים. פיצ’ר זה נועד למזער את שעות השימוש הארוכות של ילדים אל מול מסך המחשב ולקבל את השליטה כיצד ומה יוכלו לעשות במחשב ובאילו אתרים לגלוש.

מרכז האבטחה החדש יושק יחד עם עדכון האביב ה-Creators Update בחודש אפריל הקרוב וזה יהיה זמין להורדה והתקנה בחינם לכלל משתמשי מערכת ההפעלה חלונות 10. אנחנו ב-The Verifier נעדכן בעת יציאת העדכון וסקירה מקיפה שלו תעלה כאן אצלנו.

שתפו כתבה
פורסם על ידי אבי דוד | Avi David עורך משנה
עקוב:
ממקימי האתר ועורך משנה | פנבוי של אפל אבל שומר חסד נעורים למיקרוסופט. מומחה SEO והתמיכה הטכנית של הצוות באתר. לאבי ניסיון רב בכתיבה טכנית ועבודה בתחום - בין היתר היה שותף ב-GSM-Israel ובעל אתר טכנולוגי עצמאי בשם TechIT. | סלולרי: iPhone 14 Pro Max מחשב: MacBook Pro Late 2018 15" טאבלט: iPad Pro 11" שעון חכם: Apple Watch Ultra