תמונה: Solen Feyissa on Unsplash

תכינו את הארנק: גוגל בוחנת מודל תשלום חודשי עבור מנוע החיפוש שלה

אלדד מטמון | Eldad Matmon
פורסם על ידי אלדד מטמון | Eldad Matmon - עורך ראשי

מאז שמרוץ הבינה המלאכותית החל, גוגל (Google) משקיעה את מרבית המאמצים שלה כדי להיות ראשונה ולהציע מודלים מתקדמים למשתמשי הקצה. לצד הרצון להוביל, ישנו גם ההיבט הכלכלי שנדרש כדי לממן את כל האופרציה וכעת גוגל בוחנת אפיקי הכנסה נוספים.

בדיווח שעולה מ-Financial Times, אחד האפיקים שגוגל מכוונת אליו נוגע לשירות החיפוש שלה. מנוע החיפוש של גוגל הוא מקור ההכנסה העיקרי שלה שכן היא נהנית ממכירת מודעות ומיקומים בעמוד החיפוש. כעת גוגל בוחנת את האפשרות להציע שירות חיפוש משודרג, הפועל באמצעות בינה מלאכותית, תמורת תשלום חודשי קבוע.

Gemini | תמונה: גוגל

ייתכן וגוגל תבחר לשלב את ההצעה החדשה כחלק מהמנויים הקיימים אותם היא מציעה, כמו גוגל One או Gemini Advanced, כך עולה מהדיווח. חשוב לציין כי גם מנויים משלמים אשר יקבלו גישה ליכולות ה-AI בחיפוש, ימשיכו לראות פרסומות מצד גוגל, שכן היא אינה מתכוונת לוותר על מנוע הצמיחה הכלכלי הזה. לצד זאת, מנוע החיפוש המסורתי והבסיסי שכולנו מכירים ימשיך להיות חינמי לכל מי שיבחר שלא לשלם.

הדיווח הזה מצטרף לדיווחים נוספים כמו השותפות האפשרית בין גוגל לאפל לשימוש בטכנולוגיה של גוגל, שאם אכן תסגר, היא צפויה להניב לגוגל נתח כלכלי לא קטן.

הייתם משלמים על יכולות חיפוש מתקדמות יותר? שתפו אותנו בקבוצת הטלגרם שלנו

שתפו כתבה
פורסם על ידי אלדד מטמון | Eldad Matmon עורך ראשי
ממקימי האתר ועורך ראשי | מנהל מוצר ביום וסקרן טכנולוגי בכל רגע נתון. אוהב פיתרונות טכנולוגים ותמיד מחפש את הדבר המרגש הבא שישתלט על העולם. נהנה מכל העולמות וכל מערכות ההפעלה ובעל זוית ביקורתית על כל חידוש שיוצא. בעל ניסיון רב בכתיבה טכנולוגית וכן הופעות טלוויזיוניות ב׳סוגרים עניין׳ עם שי גולדן בערוץ 13. ממקימי אתר The Verifier, יוצא איחוד האתרים GSM-Israel ו-TechIT של אבי דוד. | סלולרי: iPhone 14 Pro סלולרי: Pixel 7 Pro שעון חכם: Apple Watch S7 שעון חכם: Pixel Watch