תמונה: Google

אפל בוחנת את האפשרות לשלב את Gemini של גוגל במכשירי האייפון

אלדד מטמון | Eldad Matmon
פורסם על ידי אלדד מטמון | Eldad Matmon - עורך ראשי

מלבד השימוש ב-Gemini להפעלת תכונות באפליקציות ובשירותים שלה, גוגל (Google) מציעה את מודל השפה שלה (LLM) שלה למפתחים צד שלישי. על פי בלומברג, אחת החברות שמביעה עניין לאחרונה היא לא אחרת מאשר אפל (Apple), אשר נמצאת במגעים עם גוגל לרישוי Gemini ל-iPhone.

Gemini לאייפון?

לפי בלומברג, יש “מגעים פעילים לאפשר לאפל לרכוש רישיון ל-Gemini, סדרת המודלים של הבינה המלאכותית מבית גוגל, כדי להפעיל כמה תכונות חדשות שיגיעו לתוכנת האייפון עוד השנה.” עוד עולה מהדיווח כי אפל שוחחה גם עם OpenAI, אשר הביאה לעולם ChatGPT ויש לה שותפות צמודה עם מיקרוסופט ומיתוג הקו-פיילוט.

ברקע השיחות ניתן להבין כי בניגוד למה שרבים חשבו – לאפל יידרש עוד קצת זמן כדי להדביק את הקצב בתחום הבינה המלאכותית. בעבר דווח כי אפל כבר החלה לעבוד על מודל שפה ג’נרטיבי משלה, העונה לשם קוד Ajax, ואפילו דווח כי החברה מתנסה איתו בשירותים פנימיים, אבל לעומת התחרות בחוץ הוא נשאר נחות יותר להשקה כמודל עצמאי.

בינתיים, כדי לא להישאר מאחור, הפיצ’רים החדשים אותם מתכננת אפל להפעיל באמצעות בינה מלאכותית, יופעלו על גבי המכשיר עצמו ולא יעזרו בענן בזמן אמת. במידה והעיסקה תסגר, מודל ה-Gemini של גוגל צפוי לעשות את כל העבודה הקשה.

שותפות ארוכת שנים

זאת לא הפעם הראשונה ששתי חברות הענק משתפות פעולה. אם המגעים יבשילו, עסקת ה-AI המדוברת תצטרף לשיתוף פעולה ארוך בין השתיים המשלב את מנוע החיפוש של גוגל במכשירים של אפל.

מזה שנים שגוגל משלמת מיליארדי דולרים לאפל כדי להיות מנוע החיפוש המוצע כברירת המחדל של המכשירים שלה. דבר שעורר לאחרונה גם את חמתו של האיחוד האירופי אשר פועל להכריח את אפל לאפשר למשתמש לבחור את מנוע החיפוש המועדף.

אפל לא לבד

גם סמסונג משתפת פעולה עם גוגל, כשהיא משתמשת במודל ה-Gemini של גוגל בסדרת ה-Galaxy S24. יחד עם זאת אין ספק שעסקה עם אפל דווקא תהיה זו שתעלה את הפרופיל הטכנולוגי של גוגל בכמה רמות. לאפל יש מעל לשני מיליארד מכשירים שיכולים להיות הבית הבא של Gemini עד סוף השנה הקרובה.

בבלומברג לא מצפים כי הסכם כזה או אחר יוכרז עד לכנס המפתחים של אפל WWDC, בחודש יוני הקרוב, אבל התחייבותו של טים קוק, מנכ”ל אפל, מלמדת כי אכן נראה את הפיצ’רים הראשונים בעת השקת מערכת iOS 18 בחודש אוקטובר.

שתפו כתבה
פורסם על ידי אלדד מטמון | Eldad Matmon עורך ראשי
ממקימי האתר ועורך ראשי | מנהל מוצר ביום וסקרן טכנולוגי בכל רגע נתון. אוהב פיתרונות טכנולוגים ותמיד מחפש את הדבר המרגש הבא שישתלט על העולם. נהנה מכל העולמות וכל מערכות ההפעלה ובעל זוית ביקורתית על כל חידוש שיוצא. בעל ניסיון רב בכתיבה טכנולוגית וכן הופעות טלוויזיוניות ב׳סוגרים עניין׳ עם שי גולדן בערוץ 13. ממקימי אתר The Verifier, יוצא איחוד האתרים GSM-Israel ו-TechIT של אבי דוד. | סלולרי: iPhone 14 Pro סלולרי: Pixel 7 Pro שעון חכם: Apple Watch S7 שעון חכם: Pixel Watch