ברייקינג: מיקרוסופט תשחרר ארבעה משחקי Xbox לפלטפורמות אחרות

במיקרוסופט שוברים שתיקה ועושים סוף לשמועות: החברה הצהירה כי נכון לעכשיו, כותרים חדשים או שרות המשחקים בענן ה-Xbox Game Pass נשארים בלעדיים ל-Xbox. אך רואים לנכון לשחרר כעת רק ארבעה משחקים לקונסולות ה-Switch של נינטדנדו וה-PS5 של סוני.

אבי דוד | Avi David
פורסם על ידי אבי דוד | Avi David - עורך משנה

כפי שדיווחנו לפני מספר ימים, מיקרוסופט ערכה אמש (15.02) פרק מיוחד של הפודקאסט הרשמי של Xbox, אשר בו אישר פיל ספנסר, מנכ”ל Microsoft Gaming, כי ארבעה משחקים של Xbox-PC יהיו זמינים בעתיד הקרוב על קונסלות ה-Nintendo Switch ו-PS5 של סוני.

ספנסר לא ציין אילו משחקים יהיו זמינים לקונסולות המשחקים האחרות, אך הוא נתן כמה רמזים. המשחקים יצאו מעל שנה והוסיף ששניים מהם הם “משחקים שמונעים על ידי הקהל”, הכוונה למשחקי אונליין. העברת משחקים אלו לפלטפורמות אחרות תאפשר למיקרוסופט “להמשיך להשקיע בהם”.

פיל ספנסר, מנכ”ל Microsoft Gaming \ תמונה: צילום מסך

ספנסר ציין כי שני המשחקים האחרים הם כותרים קטנים. משחקים אלו לא תוכננו להיות כותרים בלעדיים גדולים והם הגיעו כעת לגבולותיהם על פלטפורמות Xbox ו-PC כדי לעבור לקונסולות משחקים אחרות. הרעיון הוא “ליצור ערך עסקי נוסף מהמשחקים האלה”.

Xbox Game Pass נשאר בלעדי ל-Xbox \ תמונה: מיקרוסופט

ספנסר הציע שאם המשחקים האלה יהיו מוצלחים על פלטפורמות אחרות, מיקרוסופט יכולה ליצור המשכים לכותרים אלה או לפחות משחקים ופרויקטים דומים.

אך ישנם משחקים שלא יהיו זמינים לקונסולות אחרות. לאור הספקולציות והשמועות, ספנסר אישר שהכותר הגדול ביותר של Xbox לשנת 2023, Starfield, לא יגיע לפלטפורמות אחרות. המשחק Indiana Jones שיצא בקרוב גם יהיה בלעדי ל-Xbox ול-PC. עוד הוסיף, ״אוהדי Xbox לא צריכים לצפות שכל ספריית המשחקים של Microsoft Xbox תופיע על קונסולות אחרות״.

Starfield לא יגיע לפלטפורמות אחרות \ תמונה: מיקרוסופט

מאט בוטי, נשיא Microsoft Game Studios, הוסיף שלא משנה מה, כל משחקי Microsoft ישוחררו ב-Xbox, כל אחד מהמשחקים יהיו זמינים ביום הראשון ב-Xbox Game Pass, וכי Game Pass יהיה זמין רק ב-Xbox. 

מיקרוסופט מדווחת על צמיחה משמעותית במספר המנויים לשירות Xbox Game Pass של מיקרוסופט. נכון ל-15 בפברואר 2024, מספר המנויים לשירות עומד על 34 מיליון, גידול משמעותי לעומת 25 מיליון משתמשים שהיו רשומים בשנה שעברה.

שתפו כתבה
פורסם על ידי אבי דוד | Avi David עורך משנה
עקוב:
ממקימי האתר ועורך משנה | פנבוי של אפל אבל שומר חסד נעורים למיקרוסופט. מומחה SEO והתמיכה הטכנית של הצוות באתר. לאבי ניסיון רב בכתיבה טכנית ועבודה בתחום - בין היתר היה שותף ב-GSM-Israel ובעל אתר טכנולוגי עצמאי בשם TechIT. | סלולרי: iPhone 14 Pro Max מחשב: MacBook Pro Late 2018 15" טאבלט: iPad Pro 11" שעון חכם: Apple Watch Ultra