אייפון בעל מסך מתקפל \ תמונה: קונספט. אלדד מטמון, The Verifier

אפל משהה את הפיתוח של האייפון המתקפל

לפני כשנתיים, דיווחנו לראשונה ובבלעדיות כי באפל בוחנים אייפון בעל מסך מתקפל. ההשקה נדחתה לא מעט, וכיום בחברה בוחנים מסכים מתקפלים בין אייפון לאייפד מיני. לאחרונה החברה נתקלה במספר קשיים בכל הקשור למערך הקיפול שגורם להיווצרות של סדקים במסך

אבי דוד | Avi David
פורסם על ידי אבי דוד | Avi David - עורך משנה

לפי דיווחים, חברת אפל (Apple) עצרה את בדיקות האייפון המתקפל שלה לאחר שגילתה בעיות בתצוגה. הדיווח מגיע מאת The Elec, שטוען שדגימות התצוגה המוקדמות לא עמדו בסטנדרטים הגבוהים של אפל.

על פי הדיווח, הבעיות התבטאו בסדקים שהופיעו במסך לאחר מספר ימי שימוש בלבד מה שכנראה ידחה את ההשקה בשנה נוספת, כנראה רק ב-2025. גורם נוסף שהוביל להפסקת הבדיקות הוא הקושי לייצר את מסכי המגע המתקפלים בכמויות גדולות.

קונספט לאייפון מתקפל \ צילום: Rene Ritchie/iMore

אפל שוקדת על פיתוח אייפון מתקפל כבר מספר שנים, כך דיווחנו לראשונה כאן ב-The Verifier, אך עד כה לא הציגה אב טיפוס רשמי. החברה נתקלה במספר אתגרים טכנולוגיים, ביניהם פיתוח מסך עמיד וחסין בפני סדקים, וכן יצירת מנגנון קיפול יעיל.

הדיווח הנוכחי מעלה תהיות לגבי מועד ההשקה של האייפון המתקפל. ייתכן שאפל תצטרך לדחות את ההשקה עוד יותר, או לחלופין, למצוא פתרון יצירתי לבעיות בתצוגה.

שתפו כתבה
פורסם על ידי אבי דוד | Avi David עורך משנה
עקוב:
ממקימי האתר ועורך משנה | פנבוי של אפל אבל שומר חסד נעורים למיקרוסופט. מומחה SEO והתמיכה הטכנית של הצוות באתר. לאבי ניסיון רב בכתיבה טכנית ועבודה בתחום - בין היתר היה שותף ב-GSM-Israel ובעל אתר טכנולוגי עצמאי בשם TechIT. | סלולרי: iPhone 14 Pro Max מחשב: MacBook Pro Late 2018 15" טאבלט: iPad Pro 11" שעון חכם: Apple Watch Ultra