תמונה: Midjourney

נגמרה החגיגה: תיפרדו יפה מהטבת הגיבוי בחינם לוואטסאפ במכשירי אנדרואיד

אלדד מטמון | Eldad Matmon
פורסם על ידי אלדד מטמון | Eldad Matmon - עורך ראשי

אם אתם משתמשים בוואטסאפ (WhatsApp) על האנדרואיד שלכם, יש לכם סיבה לדאוג. גוגל (Google) הודיעה שהחל מתחילת שנת 2024, גיבויי השיחות והמדיה שלכם בשירות ההודעות הפופולרי יחשבו כחלק מהאחסון הזמין בחשבון הגוגל שלכם.

עד כה, גיבויי WhatsApp היו פטורים ממגבלת האחסון החינמית של 15 ג’יגה-בייט ש-Google מציעה לכל משתמש. אך מעכשיו, כל גיבוי שישמר אחרי התאריך המוגדר יחסום חלק מהנפח הזמין, ויכול להוביל למצב שבו המשתמשים יאלצו למחוק קבצים אחרים או לשלם עבור שירות Google One להרחבת האחסון.

השינוי הזה הוא חלק מהסכם שנחתם בין גוגל למטא (Meta), החברה האם של וואטסאפ, בנובמבר 2023. לפי הסכם זה, המשתמשים של וואטסאפ יקבלו הודעה לפחות 30 יום לפני שהשינוי יחול, ויוכלו לנהל את האחסון שלהם באמצעות כלים של גוגל או וואטסאפ. השינוי יתבצע באופן הדרגתי לכל המשתמשים של וואטסאפ באנדרואיד במהלך החצי הראשון של שנת 2024.

השינוי הזה מביא את וואטסאפ לאותו קו עם אפליקציות אחרות של גוגל, כמו גוגל פוטוס, שכבר מחשיבות את האחסון שלהן בחשבון הגוגל של המשתמש. זה גם מיישר את המצב בין משתמשי אנדרואיד למשתמשי אייפון, אשר משלמים על האחסון של גיבויי הוואטסאפ באייקלאוד.

לצד המהלך הזה, ייתכן כי גוגל תציע הצעות שדרוג מיוחדות למנויי Google One, כדי להקל על המעבר למשתמשים המושפעים. אבל עבור הרבה משתמשים, במיוחד בארצות שבהן וואטסאפ הוא האפליקציה המרכזית לתקשורת, זה עלול להיות מכה קשה לתקציב שלהם. לוואטסאפ יש יותר מחצי מיליארד משתמשים בהודו לבד, כאשר אנדרואיד היא מערכת ההפעלה המובילה בשוק עם 95% מהמשתמשים.

אם אתם רוצים לחסוך באחסון שלכם, יש לכם כמה אפשרויות. אתם יכולים לבחור לא לגבות את המדיה שלכם בוואטסאפ, רק את השיחות. אתם יכולים גם למחוק קבצים גדולים או לא רלוונטיים מהגיבוי שלכם. לחילופין, אתם יכולים לחפש אפליקציות אחרות לגיבוי הנתונים שלכם, או להשתמש באמצעי אחסון פיזי אחר, כמו כונן נייד או כונן קשיח של מחשב נייח/נייד. אם תבחרו להמשיך להשתמש בוואטסאפ כרגיל, ייתכן שתצטרכו לשלם יותר לגוגל בקרוב.

שתפו כתבה
פורסם על ידי אלדד מטמון | Eldad Matmon עורך ראשי
ממקימי האתר ועורך ראשי | מנהל מוצר ביום וסקרן טכנולוגי בכל רגע נתון. אוהב פיתרונות טכנולוגים ותמיד מחפש את הדבר המרגש הבא שישתלט על העולם. נהנה מכל העולמות וכל מערכות ההפעלה ובעל זוית ביקורתית על כל חידוש שיוצא. בעל ניסיון רב בכתיבה טכנולוגית וכן הופעות טלוויזיוניות ב׳סוגרים עניין׳ עם שי גולדן בערוץ 13. ממקימי אתר The Verifier, יוצא איחוד האתרים GSM-Israel ו-TechIT של אבי דוד. | סלולרי: iPhone 14 Pro סלולרי: Pixel 7 Pro שעון חכם: Apple Watch S7 שעון חכם: Pixel Watch