תגידו להתראות: גוגל מפסיקה את הגיבוי החינמי באפליקציית התמונות

אלדד מטמון | Eldad Matmon
פורסם על ידי אלדד מטמון | Eldad Matmon - עורך ראשי

עדכון: מכשירי פיקסל יוכלו להמשיך לגבות תמונות וסרטונים בחינם.

גוגל (Google) מודיעה הערב על הפסקת אחד השירותים השימושיים ביותר עבור המשתמשים – גיבוי התמונות במכשיר בחינם דרך אפליקציית התמונות.

מקור:גוגל

על פי נתוני החברה, בכל שבוע מועלים כ-28 מיליארד תמונות וסרטונים דרך אפליקציית ה’תמונות’ של גוגל, כאשר כרגע מאוחסנים בשרתיה כ-4 טריליון קבצים. על פי גוגל, כדי להמשיך ולאפשר לה “לארח” יותר קבצים בעתיד, היא משנה את מדיניות הגיבוי והשימוש בנפח האיחסון שלה.

גוגל מעדכנת בבלוג החברה ובחשבון הטוויטר שלה כי התקופה בה הציעה למשתמשים את האפשרות לגבות תמונות וסרטוני וידאו באיכות גבוהה בחינם מגיעה לסיומה. השינוי במדיניות ייכנס לתוקף החל מחודש יוני 2021, כאשר כל קובץ שיועלה לאחר מכן, ינצל את נפח האיחסון בסיסי של 15 ג’יגה בייט בענן ה-Drive.

מקור: גוגל

לצד הפסקת השירות החינמי, גוגל תציע בהמשך שירות לניהול התמונות שיאפשר לכם לנהל בצורה חכמה יותר את נפח האיחסון שלכם ולמחוק תמונות וקבצים לא רלוונטיים שיעזרו לכם לגבות קצת יותר. בנוסף, גוגל מאפשרת לכם לברר כמה “זמן” של תמונות וחוויות נותר לכם לגבות, על בסיס תדירות העלאת התמונות שלכם, הכמות, והצפי שלהם לשנים הבאות. לחצו כאן כדי לראות כמה זמן נותר לכם. 

מקור: גוגל

כאמור, הצעד מגיע מהכיוון הכלכלי. גוגל מבינה שמודל האיחסון החינמי הוא לא רווחי עבורה וכעת מובילה את המשתמשים לרכישת נפחי איחסון נוספים. למרות הצעד הפתאומי שעשוי לאכזב לא מעט משתמשים, עלויות האיחסון הנוספות שמציעה החברה הן די נמוכות לנפחים הקטנים, ונעות בין 80 שקלים בשנה ל-100 ג”ב ועד 585 שקלים לחודש ל-30 טרה בייט.

מכשירי פיקסל ימשיכו לקבל את הזכות לגבות תמונות וסרטונים בחינם גם אחרי יוני 2021.

מה דעתכם על הצעד החדש של גוגל? שתפו אותנו בתגובות או דברו על כך בקבוצת הטלגרם שלנו.

 

שתפו כתבה
פורסם על ידי אלדד מטמון | Eldad Matmon עורך ראשי
ממקימי האתר ועורך ראשי | מנהל מוצר ביום וסקרן טכנולוגי בכל רגע נתון. אוהב פיתרונות טכנולוגים ותמיד מחפש את הדבר המרגש הבא שישתלט על העולם. נהנה מכל העולמות וכל מערכות ההפעלה ובעל זוית ביקורתית על כל חידוש שיוצא. בעל ניסיון רב בכתיבה טכנולוגית וכן הופעות טלוויזיוניות ב׳סוגרים עניין׳ עם שי גולדן בערוץ 13. ממקימי אתר The Verifier, יוצא איחוד האתרים GSM-Israel ו-TechIT של אבי דוד. | סלולרי: iPhone 14 Pro סלולרי: Pixel 7 Pro שעון חכם: Apple Watch S7 שעון חכם: Pixel Watch
Leave a comment

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *