טיקטוק בבעיות \ תמונה: solen feyissa \ unsplash

החל מהיום: TikTok תאלץ לוותר על קטלוג המוזיקה הגדול בעולם

הרשת החברתית לוידאו טיקטוק בדרך לאבד את קטלוג המוזיקה הגדול בעולם? חברת המוזיקה UMG הודיעה היום (חמישי, 01.02) במכתב פתוח לאמנים בו נכתב כי החברה מתכוונת להפסיק לאפשר ל-TikTok להשתמש בשירים שלה בקרוב אם הם לא יגיעו להסכם חדש ש"משקף באופן הולם את הערך האמיתי של המוסיקה שלנו ושל האמנים שלנו".

אבי דוד | Avi David
פורסם על ידי אבי דוד | Avi David - עורך משנה

TikTok הודיעה אמש (רביעי, 31.01) שהיא עדיין במשא ומתן עם Universal Music Group (UMG) לחדש את הסכם הרישיונות שלהם, לאחר שהחברה המוסיקלית הגדולה ביותר בעולם איימה להפסיק לספק את השירים שלה לאפליקציה הפופולרית ליצירת וידאו.

לוגו יוניברסל \ תמונה UMG

UMG הוציאה הודעה לתקשורת מוקדם יותר היום, בה היא אמרה שהיא “מתכוונת להפסיק לאפשר ל-TikTok להשתמש בשירים שלה בקרוב” אם הם לא יגיעו להסכם חדש ש”משקף באופן הולם את הערך האמיתי של המוסיקה שלנו ושל האמנים שלנו”.

בין האמנים שלא תצליחו למצוא את השירים שלהם בטיקטוק: ביונסה, דרייק, אריאנה גרנדה, טיילור ספוויט, ליידי גאגא באד באני ועוד רבים וטובים.

תמונה: guneet jassal \ unsplash

ההודעה הגיעה לאחר שהסכם הרישיונות הנוכחי של TikTok עם UMG פג היום (01.02), ולאחר שהאפליקציה הצליחה לחתום על הסכמים חדשים עם שתי החברות המוסיקליות האחרות הגדולות בעולם, Sony Music ו-Warner Music, בנובמבר ובדצמבר בהתאמה.

TikTok השיבה בהודעה משלה, בה היא אמרה שהיא “מקווה להמשיך את השיתוף הפעולה החיובי והמוצלח עם UMG”, ושהיא “מחויבת להשיג הסכם חדש שיהיה לטובת האמנים, המחברים, המשתמשים והקהילה שלנו”.

TikTok הוסיפה שהיא “משלמת לאמנים ולמחברים תשלומים תחרותיים ושקופים עבור השימוש במוסיקה שלהם”, ושהיא “מקדמת את התעשייה המוסיקלית על ידי יצירת פלטפורמה חדשנית ומשפיעה לחשיפה ולהכנסות”.

תמונה: טיקטוק

המאבק המשפטי בין TikTok ל-UMG הוא רק אחד מהאתגרים שהאפליקציה נתקלת בהם בשנה האחרונה, שכן היא גם נאלצה להתמודד עם איומים של הרשויות האמריקאיות להוריד אותה מהחנויות הדיגיטליות בגלל דאגות לגבי הפרטיות והביטחון הלאומי.

TikTok היא אחת האפליקציות הפופולריות ביותר בעולם, עם יותר מ-2.6 מיליארד הורדות ו-689 מיליון משתמשים פעילים בכל חודש.

שתפו כתבה
פורסם על ידי אבי דוד | Avi David עורך משנה
עקוב:
ממקימי האתר ועורך משנה | פנבוי של אפל אבל שומר חסד נעורים למיקרוסופט. מומחה SEO והתמיכה הטכנית של הצוות באתר. לאבי ניסיון רב בכתיבה טכנית ועבודה בתחום - בין היתר היה שותף ב-GSM-Israel ובעל אתר טכנולוגי עצמאי בשם TechIT. | סלולרי: iPhone 14 Pro Max מחשב: MacBook Pro Late 2018 15" טאבלט: iPad Pro 11" שעון חכם: Apple Watch Ultra