אלכס כריס מנכ״ל \ תמונה: PayPal

2024 רק התחילה: פייפאל תפטר 2500 עובדים

אבי דוד | Avi David
פורסם על ידי אבי דוד | Avi David - עורך משנה

פייפאל, החברה המובילה בתשלומים באינטרנט, תפטר כ-2500 עובדים, או כ-9% מכוח העבודה שלה. הפיטורים יוכרזו בשבוע הבא, כחלק מתוכנית השיקום של החברה, שמטרתה להגדיל את ההכנסות ולהתמודד עם התחרות החריפה בשוק.

החברה, שנוסדה ב-1998 ונרכשה על ידי איביי ב-2002, היא השירות הפופולרי ביותר לשליחת וקבלת כסף באינטרנט, עם יותר מ-300 מיליון לקוחות ברחבי העולם. עם זאת, בשנים האחרונות, החברה נתקלה בתחרות גבוהה מחברות כמו גוגל, אמזון, אפל, וויזה ומאסטרקארד, שהשיקו שירותים חדשים וחדשניים לתשלומים באינטרנט ובנייד.

רק השיקה לאחרונה שרות תשלומים חדש \ תמונה: PayPal

בנוסף, החברה סבלה מהשפעות של המשבר הכלכלי העולמי, שהוריד את רמת הצריכה והקניות באינטרנט, ומהגברת הלחץ מצד הרגולטורים והממשלות, שדרשו ממנה להגביר את השקיפות ולהפחית את העמלות.

הפיטורים המתוכננים הם הגדולים ביותר בהיסטוריה של החברה, והם יכללו עובדים מכל המחלקות והאזורים. החברה מצפה לחסוך כ-200 מיליון דולר בשנה בעקבות הפיטורים, ולהשקיע אותם בפיתוח שירותים חדשים ובשיפור החוויה של הלקוחות.

מסך התשלומים החדש במקום עובדים \ תמונה: PayPal

המנכ”ל החדש של פייפאל, אלכס כריס, שהחל בתפקידו בספטמבר 2023, הוא האחראי על התוכנית החדשה, שמטרתה להחזיר את החברה למסלול הצמיחה. מרקוס הוא יזם ומייסד של זונג, חברת תשלומים בנייד שנרכשה על ידי פייפאל ב-2011 ב-240 מיליון דולר. הוא מנסה להעניק לפייפאל את הגמישות והיזמות של סטארט-אפ, ולהפוך אותה לחברה יותר חדשנית ומותאמת לשוק הנוכחי.

שתפו כתבה
פורסם על ידי אבי דוד | Avi David עורך משנה
עקוב:
ממקימי האתר ועורך משנה | פנבוי של אפל אבל שומר חסד נעורים למיקרוסופט. מומחה SEO והתמיכה הטכנית של הצוות באתר. לאבי ניסיון רב בכתיבה טכנית ועבודה בתחום - בין היתר היה שותף ב-GSM-Israel ובעל אתר טכנולוגי עצמאי בשם TechIT. | סלולרי: iPhone 14 Pro Max מחשב: MacBook Pro Late 2018 15" טאבלט: iPad Pro 11" שעון חכם: Apple Watch Ultra