דיווח: התקנת אפליקציות חיצוניות ב-iOS 17 תתאפשר רק באירופה

אבי דוד | Avi David
פורסם על ידי אבי דוד | Avi David - עורך משנה

אנחנו מתקרבים להצגת והכרזת עדכון מערכת ההפעלה ה-iOS 17 כחלק מכנס המפתחים השנתי של אפל, ה-WWDC 2023 שיערך ב-5 ביוני בשעה 20:00 שעון ישראל.

על פי דיווח חדש מהימים האחרונים, חברת אפל (Apple) לראשונה תאלץ לפתוח את הגן הסגור ותאפשר התקנת אפליקציות חיצוניות במכשירי האייפון והאייפד.

עדכון ה-iOS 17 בדרך \ תמונה: Foundry

כך קבע האיחוד האירופי, תקנה שתכנס לתוקף החל מ-2024. באפל כמובן לא מתכוונים לחכות ל-1 בינואר, וכבר ב-iOS 17 תפתח האופציה להתקנת אפליקציות שלא מהאפסטור, דבר אשר יגרום ללא מעט כאבי ראש למשתמשים, וכמובן, לאפל עצמה.


מי שדווקא לא יהנו מאפשרות שכזאת, הם המשתמשים במדינות שלא נמצאות באיחוד האירופי. למשל, מי שמתגורר בארה״ב, לא תתאפשר האופציה להתקנה של אפליקציות צד ג׳. אנחנו כמובן חייבים להיות הוגנים ויש לקחת את הדיווח עם ערמה ענקית של מלח, שלא ברור כיצד באפל יחסמו מדינות שכן או לא תהיה להם האפשרות להתקין אפליקציות שלא מהאפסטור.

שתפו כתבה
פורסם על ידי אבי דוד | Avi David עורך משנה
עקוב:
ממקימי האתר ועורך משנה | פנבוי של אפל אבל שומר חסד נעורים למיקרוסופט. מומחה SEO והתמיכה הטכנית של הצוות באתר. לאבי ניסיון רב בכתיבה טכנית ועבודה בתחום - בין היתר היה שותף ב-GSM-Israel ובעל אתר טכנולוגי עצמאי בשם TechIT. | סלולרי: iPhone 14 Pro Max מחשב: MacBook Pro Late 2018 15" טאבלט: iPad Pro 11" שעון חכם: Apple Watch Ultra