תמונה: Apple

אפל רושמת ניצחון בבית המשפט מול מפתחת המשחק ‘פורטנייט’

אלדד מטמון | Eldad Matmon
פורסם על ידי אלדד מטמון | Eldad Matmon - עורך ראשי

חברת אפיק (Epic), יצרנית המשחק הפופולרי פורטנייט, רושמת הפסד בבית המשפט מול ענקית הטכנולוגיה אפל (Apple), אחרי שהראשונה הגישה תביעה כנגד התנהגות מונופולית באמצעות חנות האפליקציות למכשירי אייפון.

בדיון שנערך היום (שני) בבית המשפט, זכתה אפל בתשעה מתוך עשרת האישומים שהופנו כלפיה. אם פספסתם את המריבה – Epic הגישה תביעה מול אפל בטענה שאפל מתנהגת בצורה מונופולית ולא מאפשרת לחנויות אפליקציות נוספות להכנס לאקו סיסטם, ובכך גם מרשה לעצמה לדרוש עמלה גבוהה של עד 30 אחוז מכל רכישה שנעשית על הפלטפורמה שלה. בתביעתה הצהירה Epic כי היא מדברת לא רק בשמה אלא גם בשם עוד מפתחי אפליקציות ויצרני משחקים שסובלים מאותה ההתנהגות.

פורטנייט | תמונה: Epic

מה שקדם לתביעה למעשה הוא התנהגות חריגה של יצרנית המשחקים בניגוד לכללי המשחק של אפל. מפתחת פורטנייט החלה להציע בתוך המשחק הפופולרי שלה אפשרויות רכישה שאינן עוברות דרך המנגנון של אפל, ובכך מדלגות על תשלום העמלה היקרה. כאשר אפל זיהתה את ההתנהגות היא חסמה את אותו משחק מהאקו סיסטם שלה, ולאחר התגרויות בין שתי החברות, החליטה להסיר אותה לגמרי מחנות האפליקציות.

באותו דיון, אפל זכתה במרבית הסעיפים ונקבע בעיקר כי היא אינה מציגה התנהגות של מונופול והיא אינה מפירה שום חוק בכך שאינה מאפשרת התקנה של חנויות אפליקציות נוספות. יחד עם זאת, אפל הפסידה בסעיף אחד בו נטען כי על החברה לאפשר למפתחים להוסיף קישור בתוך האפליקציה אשר יפנה לאפשרות תשלום מחוץ לחנות האפליקציות. ההחלטה על הוספת הקישור עדיין אינה סופית ותתברר ככל הנראה בדיונים נוספים.

חנויות אפליקציות נוספות לאייפון – אבל באירופה

במקביל לניצחון של אפל, היא נערכת להשקת אפשרות התמיכה בחנויות אפליקציות נוספות, שיהיו ניתנות להתקנה רק באירופה. ההכנות האלה נעשות בעקבות קביעת האיחוד האירופי כי יש לאפשר מקום לתחרות בקרוב תושבי אירופה גם על מכשירים פופולריים כמו האייפון.

שתפו כתבה
פורסם על ידי אלדד מטמון | Eldad Matmon עורך ראשי
עקוב:
ממקימי האתר ועורך ראשי | מנהל מוצר ביום וסקרן טכנולוגי בכל רגע נתון. אוהב פיתרונות טכנולוגים ותמיד מחפש את הדבר המרגש הבא שישתלט על העולם. נהנה מכל העולמות וכל מערכות ההפעלה ובעל זוית ביקורתית על כל חידוש שיוצא. בעל ניסיון רב בכתיבה טכנולוגית וכן הופעות טלוויזיוניות ב׳סוגרים עניין׳ עם שי גולדן בערוץ 13. ממקימי אתר The Verifier, יוצא איחוד האתרים GSM-Israel ו-TechIT של אבי דוד. | סלולרי: iPhone 14 Pro סלולרי: Pixel 7 Pro שעון חכם: Apple Watch S7 שעון חכם: Pixel Watch