Jabra Elite 4 | תמונה: אלדד מטמון, The Verifier

סקירה: Jabra Elite 4 – ביטול רעשים אקטיבי בתקציב נמוך

אלדד מטמון | Eldad Matmon
פורסם על ידי אלדד מטמון | Eldad Matmon - עורך ראשי
8
השורה התחתונה
לרכישה

ה-Elite 4 של Jabra הן אוזניות אלחוטיות שמציעות נוחות עיצובית לצד פשטות פונקציונאלית ומתאימות לשימוש יום-יומי. בסקאלת האוזניות, ה-Elite 4 מתיישבות במשבצת המיועדת עבור שוק הביניים – משתמשים שלא מעוניינים להתפשר על איכות הסאונד אבל בו בזמן לא מוכנים להוציא את הסכומים שמבקשים על מוצרי דגל. אין להן מטרה ייחודית, כמו אימונים בגשם או ספציפית לשימוש במשרד, אבל הן בהחלט יכולות לעשות את העבודה הנדרשת בכל אחת מהסיטואציות האלה.

Jabra Elite 4 | תמונה: אלדד מטמון, The Verifier

אוזניות ה-Elite 4 של Jabra מגיעות בארבעה צבעים שונים, ביניהם אפור כהה, לילך, בז׳ וכחול. לצד אפשרות הבחירה בצבעים, האוזניות מגיעות גם עם שלושה סוגי מתאמים לאוזניים הנעים בין 10-14 מ״מ. הגדלים צפויים לספק את מרבית המשתמשים, אם כי משתמשים בעלי אוזניים גדולות יותר אולי יצטרכו מתאמים חיצוניים. הפלסטיק עצמו של המתאמים מרגיש קצת זול ביד, אבל באוזן זה פחות מורגש.

Jabra Elite 4 | תמונה: אלדד מטמון, The Verifier

מבחוץ, הנרתיק של האוזניות נראה מסיבי וכבד, אך בפועל ברגע שמרימים אותו כל הציפייה נעלמת. בדומה לדגמים הקודמים בסדרה, הנרתיק הוא קל משקל ונוח לשים אותו בכיס. המכסה המגנטי שלו הופך כל סגירה למספקת.

Jabra Elite 4 – נוחות השימוש

בלחיצה על כפתורי הניווט באוזניות תוכלו לעבור בקלות בין מצבי השמע, הכוללים את היכולת לשמוע את הסביבה (מצב HearThrough) ואת מצב ביטול הרעשים האקטיבי, שייתן לכם עוד שכבה נוספת של בידוד. המעבר בין המצבים פועל טוב אם כי מדי פעם ישנה השהייה קטנה כמה מילי-שניות עד שמרגישים את השינוי. הלחיצה על האוזנייה במקום נגיעה, כמו במרבית האוזניות האחרות, היא יעילה מצד אחד כי היא מונעת נגיעות לא רצוניות, אך כדי להפעיל את אותן מחוות ושינויים, יש צורה בלחיצה חזקה מהרגיל, מה שמכניס את האוזנייה עמוק יותר לתוך האוזן ויוצר חוויה קצת פחות נעימה.

Jabra Elite 4 | תמונה: אלדד מטמון, The Verifier

ואם כבר מדברים על מחוות, לכל אחת מהאוזניות תפקיד משלה לשליטה. באחת תוכלו להפעיל ולעצור את המוזיקה, ובשנייה להחליף בין מצבי השמע. כאשר אתם מורידים אוזנייה אחת וממשיכים לשמוע בשנייה, במקום לתפקד כאוזניית מונו היא ממשיכה לממש את תפקידה כחלק מאוזניית סטריאו ולחיצה עליה תממש רק את מה שהוגדר לה מראש. כך למשל, אם הורדתם את אוזניית ימין אבל אתם רוצים לעצור לרגע את המוזיקה, לחיצה על אוזניית שמאל רק תחליף בין מצבי המוזיקה במקום לעצור אותה.

לכל צד באוזניות יש גם תפקיד בהגברה והנמכה של הווליום, כאשר לחיצה ארוכה על אוזן ימים תגביר והשנייה תנמיך את המוזיקה. במידה ובחרתם להוריד אוזנייה אחת, האוזנייה השנייה תפסיק לתפקד בכלל בכל מה שקשור לווליום ותצטרכו להנמיך ידנית מהמכשיר, או להחזיר חזרה את האוזנייה שהורדתם.

Jabra Elite 4 – אפליקציית Sound+

האפליקציה של ג׳אברה, Sound+, היא מרכז הבקרה ששולט באוזניות ה-Elite 4. הצימוד הראשוני נעשה די בקלות ומהירות, והאפליקציה נותנת חיווי די נוח על מצב הסוללה וגישה מהירה לאקולייזר, אותו תוכלו להגדיר איך שתרצו. כמו כן, ג׳אברה מציעה כמה הגדרות מותאמות מראש כמו דיבור, או בוסט של בס, שיתאימו לסוג המוזיקה או הפודקאסט שאתם מאזינים לו.

כמו כן האפליקציה מציעה התאמה אישית של ביטול הרעשים האקטיבי. את ההתאמה מומלץ לעשות באיזורים יחסית רועשים כדי שתוכלו להרגיש בהבדלים בהגדרות. זאת פונקציונאליות נחמדה שאכן משפרת קצת את החוויה, אבל נראה שביטול הרעשים מוגבל באיכות ולא מקבלים אטימות לגמרי באיזורים סואנים, כמו כבישים עם אוטובוסים ואתרי בנייה.

האוזניות תומכות בבלוטות׳ 5.2, מה שמאפשר להן חיבור טוב יותר עם מכשירים שונים, אך בלא מעט מהמקרים האפליקציה אכזבה להראות את האוזניות פעילות באפליקציה אם הן כבר חוברו מראש. במצב כזה נדרשנו לסגור ולפתוח את האפליקציה מחדש כדי לרענן את התצוגה.

Jabra Elite 4 – חוויה טובה יותר באנדרואיד

אוזניות ה-Elite 4 תומכות במקודדי סאונד aptX ו-SBC, אשר ממצים את האיכות במרבית מכשירי האנדרואיד בשוק, אך יאכזבו את משתמשי האייפון, שכן לא יוכלו להנות מאיכות סאונד ב-AAC – המקודד האידיאלי ל-iOS. למשתמשי אנדרואיד, aptX הוא אחד ממקודדי הסאונד הטובים יותר בכל הקשור לצלילים נמוכים ובמקרים האלו גם עדיף על פני SBC.

האוזניות תומכות בחיבור מרובה מכשירים, מה שיאפשר לכם לחבר גם את המחשב וגם את הטלפון בו זמנית ולהשתמש בהם לפי הצורך. האוזניות גם תומכות ו-Google Fast Pair וכן ב-Microsoft Swift Pair, לחיבור מהיר למכשירי האנדרואיד ומחשבים מבוססי ווינדוס – בהתאמה.

Jabra Elite 4 – איכות הסאונד

האטימה הפיזית באמצעות מתאמי האוזניים, וכן גם ביטול הרעשים האקטיבי, מאפשר סביבה נקייה להנאה מהסאונד של האוזניות. בחלק מהשירים הבאסים יוצאים מעט עמומים לשמיעה אבל מרבית המשתמשים לא ישימו לב לכך וזה גם תלוי בשירים שאתם שומעים. כמו כן, אין תחושת סאונד היקפי שעוטפת את האוזן בזמן השמיעה אך ביחס לתקציב והפיצ׳רים באוזניות, הן בהחלט מספקות איכות סאונד שייקלע לטעם של מרבית המשתמשים.

Jabra Elite 4 – זמן הסוללה

בשימוש קבוע בביטול הרעשים האקטיבי, האוזניות מגיעות עד כמעט 6 שעות של שימוש רציף, וזמן סוללה נוסף באמצעות טעינה בנרתיק. אם תבחרו לא להשתמש בביטול הרעשים, תזכו בקצת יותר זמן איכות עם האוזניות אך לא תהנו מהפיצ׳רים שיש להן להציע. על הצד החיובי, טעינה נוספת של רק 10 דקות תעניק לכם עוד שעה שלמה של שימוש.

השורה התחתונה
8
הציון שלנו 8
שתפו כתבה
פורסם על ידי אלדד מטמון | Eldad Matmon עורך ראשי
עקוב:
ממקימי האתר ועורך ראשי | מנהל מוצר ביום וסקרן טכנולוגי בכל רגע נתון. אוהב פיתרונות טכנולוגים ותמיד מחפש את הדבר המרגש הבא שישתלט על העולם. נהנה מכל העולמות וכל מערכות ההפעלה ובעל זוית ביקורתית על כל חידוש שיוצא. בעל ניסיון רב בכתיבה טכנולוגית וכן הופעות טלוויזיוניות ב׳סוגרים עניין׳ עם שי גולדן בערוץ 13. ממקימי אתר The Verifier, יוצא איחוד האתרים GSM-Israel ו-TechIT של אבי דוד. | סלולרי: iPhone 14 Pro סלולרי: Pixel 7 Pro שעון חכם: Apple Watch S7 שעון חכם: Pixel Watch