מנכ״ל טיקטוק \ תמונה: TIKTOK/FLICKR: WORLD ECONOMIC FORUM

רגע לפני השימוע בקונגרס: מנכ״ל טיקטוק במסר למשתמשים בארה״ב

אבי דוד | Avi David
פורסם על ידי אבי דוד | Avi David - עורך משנה

בשבועות האחרונים אנו עדים לכך שהממשל בארה״ב קיבל לידיו את האפשרות לחסום את טיקטוק בכל רגע שיחפצו בכך, בשל חשש מפגיעה במערך הלאומי של היבשת כמו אנשי קונגרס, ממשל, עיתונאים ועוד.

תמונה: Pixabay

מדובר כמובן בצעד מרחיק לכת שיפגע בלא מעט אנשים ועסקים שעושים שימוש בפלטפורמה לצורך פרסם וקידום העסקים, וגם לאלה שפשוט רוצים קצת לעשות כיף כך מסר מנכ״ל חברת טיקטוק שו זי צ’ו (Shou Zi Chew) בהודעת וידאו שפרסם מוקדם יותר היום (רביעי, 22.03) בחשבון הראשי של טיקטוק.

עוד בהודעה שפרסם רגע לפני שזה יופיע אל מול חברי הקונגרס על מנת להסביר למה לא לחסום את טיקטוק (TikTok), חשף שו זי צ׳ו כי לטיקטוק יש 150 מיליון משתמשים בארה״ב (כמחצית מאוכלוסיית המדינה), 5 מיליון עסקים קטנים ובינוניים המתקיימים מפרסום בטיקטוק ו-7000 עובדים בחברה רק במשרדים בארה״ב. דבר שיפגע אנושות בכל כך הרבה אנשים שיאבדו את פרנסתם ברגע אחד.

@tiktok

Our CEO, Shou Chew, shares a special message on behalf of the entire TikTok team to thank our community of 150 million Americans ahead of his congressional hearing later this week.

♬ original sound – TikTok

כפי שדיווחנו לפני מספר ימים, ארה״ב הורתה להנהלת טיקטוק למכור את החברה מהסינים באופן מיידי, אחרת אלה נמצאים בסכנת חסימה. חברת Bitedance שבבעלותה טיקטוק, מספקת לממשל בסין גישה מלאה למאגר אודות המשתמשים מסביב לעולם, כך דווח מספר פעמים עם עדויות לכך ממדינות מערביות.

לוגו טיקטוק \ תמונה: טיקטוק

דבר שעלול לסכן עובדי ממשל, עיתונאים ואנשי מדיה, אנשי צבא ועוד. במדינות כמו ארה״ב, קנדה, יבשת אירופה, בריטניה ניו זינלד ואחרות אסרו על עובדי הממשל להתקין את אפליקציית טיקטוק במכשירי הסמארטפון ולמחוק את האפליקציה לאלתר.

שתפו כתבה
פורסם על ידי אבי דוד | Avi David עורך משנה
עקוב:
ממקימי האתר ועורך משנה | פנבוי של אפל אבל שומר חסד נעורים למיקרוסופט. מומחה SEO והתמיכה הטכנית של הצוות באתר. לאבי ניסיון רב בכתיבה טכנית ועבודה בתחום - בין היתר היה שותף ב-GSM-Israel ובעל אתר טכנולוגי עצמאי בשם TechIT. | סלולרי: iPhone 14 Pro Max מחשב: MacBook Pro Late 2018 15" טאבלט: iPad Pro 11" שעון חכם: Apple Watch Ultra