תמונה: Pixabay

ארה״ב מציבה אולטימטום לטיקטוק ומאיימת בחסימה מיידית

אבי דוד | Avi David
פורסם על ידי אבי דוד | Avi David - עורך משנה

חסימת הרשת חברתית לוידאו הפופולרית טיקטוק (TikTok) צפויה לקרות בכל רגע, אם יחליטו לסגור את השאלטר בממשל ביידן. לטיקטוק יש מספר ימים למכור את הזכויות מחברת האם הסינית ByteDance או שאלה יחסמו לאלתר.

בשבועות האחרונים האיחוד האירופי, קנדה, ארה״ב ובריטניה הוציאו הודעות לעובדי הממשל להסיר את אפליקציית הטיקטוק באופן מיידי, גם אם מדובר במכשירי סמארטפון פרטיים, כאשר אלה חשופים לממשל סין, שעל פי החשד מי שבאמת שולט בשרות הוידאו הפופולרי.

מנכ״ל טיקטוק \ תמונה: TIKTOK/FLICKR: WORLD ECONOMIC FORUM

מנכ״ל חברת טיקטוק שו זי צ’ו (Shou Zi Chew) יגיע בשבוע הבא להעיד בפני חברי הקונגרס בארה״ב וינסה להוכיח כי אין איום על אף חבר ממשל כזה או אחר וכי לאפליקציה אין את האפשרות ״לעקוב״ אחריהם. אך דווקא בימים האחרונים יצא מחקר המעיד על כך שהחברה עוקבת אחר עיתונאים ואנשי מדיה במספר מדינות, ובמיוחד בארה״ב.

טיקטוק לפה או לשם? \ תמונה: אילוסטרציה

אין ספק כי חסימת טיקטוק בארה״ב תוביל מדינות נוספות לסגור את הרשת החברתית המבוססת וידאו. כאשר לא מעט מובילי דעת קהל, יוצרי תוכן, עסקים קטנים, חברות פרסום אשר כולם יפגעו כלכלית באופן קשה, שאלה תלויים בטיקטוק ולא מעוניינים לעבור לפלטפורמות מתחרות כמו של אינסטגרם או פייסבוק.

שתפו כתבה
פורסם על ידי אבי דוד | Avi David עורך משנה
עקוב:
ממקימי האתר ועורך משנה | פנבוי של אפל אבל שומר חסד נעורים למיקרוסופט. מומחה SEO והתמיכה הטכנית של הצוות באתר. לאבי ניסיון רב בכתיבה טכנית ועבודה בתחום - בין היתר היה שותף ב-GSM-Israel ובעל אתר טכנולוגי עצמאי בשם TechIT. | סלולרי: iPhone 14 Pro Max מחשב: MacBook Pro Late 2018 15" טאבלט: iPad Pro 11" שעון חכם: Apple Watch Ultra