במיקרוסופט חשפו את החידושים שיגיעו לחלונות 11 בחודשים הקרובים

אבי דוד | Avi David
פורסם על ידי אבי דוד | Avi David - עורך משנה

רק לפני כחודש ימים שחררה מיקרוסופט (Microsoft) את העדכון השנתי הראשון ה-22H2 עבור מערכת ההפעלה חלונות 11. העדכון מביא עימו מספר חידושים עבור שורת המשימות, מסך ההתחל, ושינויים מוספים במערכת ההפעלה.

חלונות 11 \ תמונה: מיקרוסופט

היום (רביעי, 12.11) חשפה החברה את השינויים שצפויים להגיע בקרוב למערכת ההפעלה חלונות 11. כאשר ל-The Verifier נודע כי בחברה מפסיקים עם העדכונים השנתיים הגדולים עבור מערכת ההפעלה, וכי החברה תשחרר מעט לעט עדכונים הכוללים חידושים למערכת. וכי החברה תעבור לעדכונים שנתיים בתוך 3 שנים. מה גם מה שמרמז על כך, כי במיקרוסופט מתכוונים להשיק מערכת הפעלה חדשה (ווינדוס 12?).

כרטיסיות בסייר הקבצים

במיקרוסופט חשפו את אפשרות הפעלת כרטיסיות בסייר הקבצים בחודשים האחרונים, וכי העדכון לכך צפוי להגיע למשתמשים כבר בעדכון הקרוב החודש (אוקטובר). הפיצ’ר החדש יאפשר למשתמשים לפתוח כרטיסיות (Tabs) בתוך סייר הקבצים (File Explorer), ולעבור בין הכרטיסיות ולא להיות תלויים בלפתוח מספר חלונות של הסייר. בכך ניתן יהיה לעבור בין הכרטיסיות, להעביר קבצים בנוחות ועוד.

בקרוב – כרטיסיות בסייר הקבצים \ תמונה: מיקרוסופט

הגדלה והקטנת מסך ההתחל

מסך ההתחל החדש שנחשף במערכת ההפעלה חלונות 11, עבר מספר שינויים מאז השיקה מיקרוסופט את המערכת החדשה. בעדכון האחרון, הוסיפה החברה אפשרות להוסיף תיקיות, גרירת אפליקציות וסידור מחדש ועוד.

כעת, במיקרוסופט מוסיפים אפשרות חדשה – אפשרות הקטנה והגדלת של מסך ההתחל. אם הגובה שנקבע מראש במסך ההתחל פחות מתאים עבורכם, בקרוב תוכלו להגדיל ולהקטין את האזורים שבתוך מסך ההתחל. במיקרוסופט הודיעו כי אפשרויות נוספות יגיעו בקרוב למסך ההתחל.

הגדלה והקטנת מסך ההתחל \ תמונה: מיקרוסופט

הקלטת מסך

כחלק מהשקת מערכת ההפעלה חלונות 11, מיקרוסופט הוסיפה אפשרות מתקדמת של צילומי מסך עם כלי המובנה במערכת ההפעלה. כעת, נראה כי במיקרוסופט לוקחים את כלי הצילום צעד אחד קדימה.

הקלטת מסך בוידאו \ תמונה: מיקרוסופט

החברה עובדת על הוספת הקלטת מסך בוידאו ולא רק כתמונות מסך או חיתוך תמונה מתוך תמונת מסך. האפשרות החדשה צפויה להתווסף באחד העדכונים הקרובים למערכת ההפעלה. דבר היאפשר לראשונה למשתמשים להקליט את המסך מבלי הצורך להתקין תוכנות או אפליקציות צד ג.

הקלטת מסך בוידאו \ תמונה: מיקרוסופט

מצב פוקוס רענן

מצב פוקוס בחלונות 11 מאפשר למשתמש להיות מפוקס על הדברים החשובים, כמו – מצב עבודה, מצב גלישה או סתם להיות קצת מנותק מכל מה שקורה בחוץ. מצב הפוקוס עובר רענון עיצובי והוספה של מספר פיצ’רים חדשים. גם הפיצ’ר הרענן הנ”ל יגיע למשתמשים באחד העדכונים הקרובים למערכת ההפעלה חלונות 11.

אלו הם רק חלק מהחידושים הצפויים להגיע למערכת ההפעלה. במיקרוסופט חשפו כי האזורים הבאים אף הם יעברו מתיחת פנים בקרוב במערכת ההפעלה חלונות 11:

  • פיצול מסך – העברת אפליקציות וחלונות בזמן שימוש בפיצול מסך
  • הורדת עדכוני מערכת הפעלה בזמן שימוש חשמל נקי (סולארי או על ידי שבשבות)
  • שולחנות עבודה – הוספה של מספר שולחנות עבודה צפוי לעבור שינוי של ממש
  • מסך ההתחל אף הוא צפוי לעבור מספר שינויים
  • אזור הקיצורים צפוי לעבור שינוי עיצובי, הזזה וסידור של קיצורים ועוד.

אנחנו כמובן נעדכן בעת השקת העדכונים והחידושים למערכת ההפעלה חלונות 11 כאשר אלה יהיו זמינים להורדה דרך מערכת העדכונים Windows Update.

שתפו כתבה
פורסם על ידי אבי דוד | Avi David עורך משנה
עקוב:
ממקימי האתר ועורך משנה | פנבוי של אפל אבל שומר חסד נעורים למיקרוסופט. מומחה SEO והתמיכה הטכנית של הצוות באתר. לאבי ניסיון רב בכתיבה טכנית ועבודה בתחום - בין היתר היה שותף ב-GSM-Israel ובעל אתר טכנולוגי עצמאי בשם TechIT. | סלולרי: iPhone 14 Pro Max מחשב: MacBook Pro Late 2018 15" טאבלט: iPad Pro 11" שעון חכם: Apple Watch Ultra