אנדרואיד 14 תאפשר תמיכה בתקשורת לוויינית

אלדד מטמון | Eldad Matmon
פורסם על ידי אלדד מטמון | Eldad Matmon - עורך ראשי

נראה שהטרנד הבא למכשירים סלולאריים הוא היכולת לתקשר מחוץ לרשת הסלולרית כמו שאנחנו מכירים אותה, ולאפשר גם תקשורת לוויינית. לפני זמן קצר צייץ הירושי לוקהיימר (Hiroshi Lockeimer), מי שמנהל בין היתר את חטיבת האנדרואיד בגוגל (Google), כי גרסת האנדרואיד הבאה, אנדרואיד 14, תתמוך בתקשורת לוויינית.

הירושי לוקהיימר, טוויטר

המשמעות היא שמכשירים עם רכיבים תומכים יוכלו לנצל את האפשרות הזו במערכת כדי לאפשר להם לתקשר עם העולם גם במקומות בהם אין תקשורת סלולרית רגילה.

זה כבר כמה שנים שגוגל עובדת על להביא חיבור תקשורתי לאיזורים שקשה ואפילו לא משתלם למפעילות להקים. החל מפרוייקטים שאפתניים כמו Loon שניסה להביא אינטרנט דרך בלונים ובסוף לא צלח, דרך פריסת סיבים אופטיים עצמאית ועד לשיתוף פעולה עם האינטרנט הלווייני השאפתני של אילון מאסק – סטארלינק. לגוגל יש הרבה שותפים בתחום הלוויין עבור שירותים שונים של החברה, ולכן ההודעה לשילוב התקשורת הלוויינית למכשירי סלולר נשמעת טבעית למדי.

שילוב התקשורת הלוויינית יאפשר למשתמשים להרגיש בטוחים יותר שכן יוכלו לטייל בבטחה באיזורים ללא קליטה ולסמוך על כך שיוכלו ליצור קשר עם שירותי הצלה במקרה הצורך.

כמו כן, תזמון ההודעה בטוויטר הוא לא מקרי, שכן ממצאים רומזים כי המתחרה הגדולה אפל צפויה לשלב את אותה היכולת כבר באייפון 14 שיושק ב-7 בספטמבר. גרסת הבטא הראשונה של אנדרואיד 14 תשוחרר באפריל 2023.

שתפו כתבה
פורסם על ידי אלדד מטמון | Eldad Matmon עורך ראשי
ממקימי האתר ועורך ראשי | מנהל מוצר ביום וסקרן טכנולוגי בכל רגע נתון. אוהב פיתרונות טכנולוגים ותמיד מחפש את הדבר המרגש הבא שישתלט על העולם. נהנה מכל העולמות וכל מערכות ההפעלה ובעל זוית ביקורתית על כל חידוש שיוצא. בעל ניסיון רב בכתיבה טכנולוגית וכן הופעות טלוויזיוניות ב׳סוגרים עניין׳ עם שי גולדן בערוץ 13. ממקימי אתר The Verifier, יוצא איחוד האתרים GSM-Israel ו-TechIT של אבי דוד. | סלולרי: iPhone 14 Pro סלולרי: Pixel 7 Pro שעון חכם: Apple Watch S7 שעון חכם: Pixel Watch