סמנו ביומנים: אייפון 14 ב-7 בספטמבר \ תמונה: Apple

זה רישמי: אפל תחשוף את האייפון 14 ב-7 בספטמבר

אבי דוד | Avi David
פורסם על ידי אבי דוד | Avi David - עורך משנה
חדשות מתפרצות

סמנו ביומנים: חברת אפל (Apple) תחשוף את סדרת האייפון 14 וסדרת האפל וווטש 8 בתאריך ה-7 בספטמבר בשעה 20:00 שעון ישראל. כאשר המכירה המוקדמת תחל ביום שישי מיד לאחר מכן, ה-9 בספטמבר. והמכירה המלאה בחנויות בארה”ב ומסביב לעולם במדינות הדגל, החל מה-16 בספטמבר. החברה הודיעה למפעלים להניע מהלכים ולהגיע לפחות ל-90 מיליון יחידות אייפון להשקה. כמו כן, עובדי החנויות קיבלו הנחיות להתכונן אף הם להשקת מוצרים חדשים בחנויות ב-16 בספטמבר.

ההזמנה לאירוע האייפון 14

סדרת האייפון 14, רק בלי המיני

סדרת האייפון 14 תציין שינוי עיצובי ראשון מזה מספר דורות, כאשר השינוי העיצוב יהיה במכשירי האייפון 14 פרו והאייפון 14 פרו מקס, המגרעת שכוללת את חיישן הזיהוי הביומטרי ה-FaceID וחיישנים נוספים, יופרדו ובכך באפל יאפשרו לשנות את המגרעת ולהסיר אותה כמעט לגמרי. העיצוב יזכיר מעט צורת כדור (Pill) עם חור למצלמה. כאשר המצלמה הראשית תגיע עם 48MP עם עדשה רחבה, ו-12MP Ultrawide. סדרת האייפון 14 פרו תגיע עם יותר חיי סוללה ועם מעבד ה-A16 ביוניק.

אייפון 14 פרו \ תמונה: הדמייה

סדרת האייפון 14 הרגילה לראשונה לא תגיע עם מכשיר האייפון מיני, ואותו יחליף מכשיר אייפון 14 עם מסך בגודל של 5.4″ אינץ’. כמו כן, מערך הצילום צפוי לעבור שדרוג מינורי, ובשונה מסדרת האייפון 14 פרו, סדרת האייפון 14 הרגילה תגיע עם מעבד ה-A15 ביוניק (זה של סדרת האייפון 13) וללא שינוי במגרעת.

על פי מספר שמועות, באפל צפויים לייקר את מחירי סדרת האייפון 14 ב-100 דולר לדגם. אך עדויות לכך עדיין לא נחשפו, ואנו נחכה להכרזה הרשמית של אפל בחודש הבא.

אייפון 14 מול אייפון 14 פרו \ תמונה: הדמייה

אפל ווטש סדרה 8, לפחות שלושה שעונים חדשים

כמו בכל שנה, אירוע האייפונים השנתי יביא עימו גם את סדרת האפל ווטש 8 החדשה שצפויה להחשף לצד סדרת האייפון 14 והאייפון 14 פרו. על פי בלובמבר, סדרת האפל ווטש 8 הרגילה תמשיך את העיצוב של סדרת האפל ווטש 7 שהוכרזה בשנה שעברה. כאשר השינויים העיקריים יהיו לנשים, וכנראה גם מדידת חום גוף. לצד הסדרה הרגילה, אפל צפויה לחשוף את האפל ווטש 8 פרו, עם עיצוב רענן, מסך גדול יותר ועם עמידה חזקה יותר לשריטות ונפילות. גרסת הפרו תגיע עם סוללה חזקה יותר ועם אפשרויות ספורט בלעדיות לסדרה. ובכך באפל מתכוונים לפנות אל חובבי הספורט עם גרסה משופרת של השעון.

אפל ווטש סדרה 8 פרו? \ תמונה: הדמייה

לצד האפל ווטש סדרה 8 הרגילה וסדרת האפל ווטש 8 פרו, באפל צפויים להציג את הגרסה המוזלת של השעון, האפל ווטש סדרה 8 SE. כאשר השינוי יהיה כמובן במחיר הנמוך משאר הסדרה ועם שיפור במעבד של השעון.

כמובן, סדרת האייפון 14 (וכל מכשירי האייפון 8 ומעלה) יהנו מעדכון מערכת ההפעלה ה-iOS 16, ומשתמשי האפל ווטש סדרה 4 ומעלה, יהנו מעדכון ה-watchOS 9.

מה לא נראה באירוע, אייפדים ומקים

אירוע הכרזת האייפון והאפל ווטש תמיד מסמנת את תחילת תקופת האירועים לחודשי הסתיו אצל אפל. בחודש אוקטובר, צפויה החברה לערוך את אירוע חשיפת מחשבי המק החדשים המבוססים מעבד ה-M2 החדש שנחשף, כאשר סדרת המיני ומחשבי מק צפויים להגיע עם השבב החדש. מלבד מחשבי המק, אפל צפויה לחשוף את סדרת האייפדים החדשה, כאשר האייפד דור עשירי הרגיל והמוזל שבסדרה, יגיע עם מסך בגודל של 10.5″ אינץ’, עם מחבר ה-USB C, שוליים צרות יותר, עדכון עיצובי למערך הצילום בגב המכשיר, צבעים חדשים, זיהוי ביומטרי ה-TouchID ממשיך לשנה נוספת ועוד.

אייפד דור עשירי \ תמונה: רינדורים SHAILESH

מלבד האייפד המוזל, באפל צפויים להציג את הדור הבא של סדרת האייפד פרו, שגם השנה יקבלו שדרוג במעבדים ואלה צפויים להגיע עם מעבד ה-M2. כמו זה שמגיע עם מחשבי המק. מחירים ושינויים עיצוביים כאלה ואחרים עוד לא ידועים, אך אנו מאמינים כי שינוי עיצובי לאייפד פרו לא נראה השנה.

מעבד ה-M2 \ תמונה: אפל

בשונה משנים קודמות, עדכון מערכת ההפעלה ה-iPadOS 16 לראשונה ידחה. וזאת בשל מספר בעיות שהתגלו בפיצ’ר המולטיטאסקינג החדש ה-Stage Manager. כמו כן, מערכת ההפעלה macOS 13 Ventura תשוחרר למחשבי המק עם Stage Manager, אפשרות להשתמש באייפון בתור מצלמה, שינוי למסך ההגדרות מזה שנים, ועוד. כמובן, העדכונים הנ”ל ישוחררו רק בחודש אוקטובר.

שתפו כתבה
פורסם על ידי אבי דוד | Avi David עורך משנה
עקוב:
ממקימי האתר ועורך משנה | פנבוי של אפל אבל שומר חסד נעורים למיקרוסופט. מומחה SEO והתמיכה הטכנית של הצוות באתר. לאבי ניסיון רב בכתיבה טכנית ועבודה בתחום - בין היתר היה שותף ב-GSM-Israel ובעל אתר טכנולוגי עצמאי בשם TechIT. | סלולרי: iPhone 14 Pro Max מחשב: MacBook Pro Late 2018 15" טאבלט: iPad Pro 11" שעון חכם: Apple Watch Ultra