תקשורת לווינית בדרך לאייפון 14? \ תמונה: 9to5mac

תקשורת לווינית בדרך לאייפון 14?

אבי דוד | Avi David
פורסם על ידי אבי דוד | Avi David - עורך משנה

בעוד פחות מחודש ימים חברת אפל (Apple) צפויה לחשוף את סדרת האייפון 14, האייפון 14 מקס, האייפון 14 פרו והאייפון 14 פרו מקס.

לפני מספר ימים שיחררה אפל את ההזמנה הרשמית שלה לאירוע הכרזה שיתקיים ב-7 בספטמבר. כחלק מסיקור ההזמנה העלנו את כל הפרטים שניתן להסיק כי יופיעו בסדרת האייפון החדשה, אך היום אחד מהפרטים מקבל חיזוק משמעותי.

מזה זמן מה שאנחנו שומעים כי חברת אפל מתכוונת להוסיף תמיכה בתקשורת לווינית, כזאת שתאפשר למשתמש להוציא שיחות דחופות לכוחות ההצלה (אמבולנס, משטרה, מכבי אש) במקרי קיצון כמו: התרסקות מטוס, אוניה טובעת או במקרים בהם אין קליטה סלולרית. דבר שכמובן יעזור להצלת חיים במקרה הצורך.

אייפון 14 כבר ב-16 בספטמבר? תמונה: אילוסטרציה

האנליסט הבכיר מינג צ’י קואו (Ming-Chi Kuo), הידוע בתור אחד שיודע דבר או שניים על התוכניות העתידיות של אפל, מדווח כי החברה ביצעה מספר בדיקות הכוללות את טכנולוגיית התקשורת הלווינית במכשיר אבטיפוס מסוג אייפון 13, והבדיקות הושלמו לפני מספר חודשים.

מארק גרומן מבלומברג דיווח אף הוא לפני מספר שבועות, כי החברה תאפשר לעשות שימוש בתקשורת לווינית באמצעות הודעות iMessage, והוצאת שיחות למוקדי החרום.

היכולת להתחבר לאותם לוויינים תתאפשר באמצעות שיתוף פעולה עם חברה צד ג’, במקרה הזה – Globalstar, שתאפשר לאפל להתחבר ל-70 לווייני תקשורת שרק לאחרונה רכשה. דיווחים שונים מוסרים כי הפרטים הסופיים והכספיים עוד לא נסגרו בין השתיים, אך ברור לשתיהן שזה עניין זמני.

על פי הרזמים בהזמנה לאירוע והדיווחים מהימים האחרונים, אפל כנראה ומתכוונת לשלב את הטכנולוגיה החדשה בסדרת האייפון 14, עם דגש על האייפון 14 פרו, והאייפון 14 פרו מקס.

לצד היכולת החדשה, השנה צפויים לקבל המכשירים חיזוקים וחידושים נוספים כמו מעבד ה-A16 ביוניק, 6GB זכרון עבודה RAM, עיצוב רענן למגרעת, סוללה חזקה יותר, מצלמה ראשית של 48MP וחידושים בכל הקשור לצילום לילה (ואולי אפילו צילום כוכבים) ועוד.

שתפו כתבה
פורסם על ידי אבי דוד | Avi David עורך משנה
עקוב:
ממקימי האתר ועורך משנה | פנבוי של אפל אבל שומר חסד נעורים למיקרוסופט. מומחה SEO והתמיכה הטכנית של הצוות באתר. לאבי ניסיון רב בכתיבה טכנית ועבודה בתחום - בין היתר היה שותף ב-GSM-Israel ובעל אתר טכנולוגי עצמאי בשם TechIT. | סלולרי: iPhone 14 Pro Max מחשב: MacBook Pro Late 2018 15" טאבלט: iPad Pro 11" שעון חכם: Apple Watch Ultra