להתראות לארנק המובנה \ תמונה: Apple

אפל תאפשר למחוק את הארנק המובנה ב-iOS 16.1

אבי דוד | Avi David
פורסם על ידי אבי דוד | Avi David - עורך משנה

חברת אפל (Apple) אומנם עדיין משחררת גרסאות פיתוח של מערכת ההפעלה iOS 16 שצפויה לצאת בחודש ספטמבר הקרוב למכשירי האייפון 8 ומעלה, אך היום (רביעי, 24.08) קוד שנמצא בגרסת הפיתוח הראשונה של iPadOS 16.1 מרמז על הבאות בכל הקשור לארנק הדיגטלי ה-Wallet המובנה במכשירי האייפון.

על פי מספר מקורות, הקוד מצביע על כך שבאפל יאפשרו לראשונה להסיר לגמרי את הארנק הדיגיטלי ה-Wallet בעדכון ה-iOS 16.1 המגיע מובנה עם כל עדכון של מערכת ההפעלה ה-iOS. משתמשים שירצו לבצע רכישות באמצעות Apple Pay, יהיו חייבים להתקין את הארנק מחדש מחנות האפליקציות האפסטור.

הצעד מגיע מכיוון שעומדים כנגד אפל מספר תביעות על כך שהחברה חוסמת את שבב ה-NFC במכשירי האייפון, ובכך חוסמת את התחרות אל מול ארנקים דיגיטליים אחרים בשוק, כאלה כמו של גוגל וסמסונג למשל, אשר אינם זמינים למשתמשי האייפון.

אפל פיי כבר לא \ תמונה: Apple

ולא רק תביעות אזרחיות כנגד אפל, גם האיחוד האירופי בודק כיצד באפל הולכים לכיוון האי תחרות שהחברה צועדת, ונראה כי הצעדים הנ”ל יעזרו לחברה קצת יותר, אבל לא לגמרי.

יחד עם עדכון iOS 16, אפל תאפשר לראשונה למשתמשים לבצע רכישות באינטרנט באמצעות הארנק הדיגיטלי עם Apple Pay בדפדפנים צד ג’. מה שלראשונה ישבור את הבלעדיות של אפל על כך שניתן לרכוש מוצרים באינטרנט עם שרות ה-Apple Pay רק בדפדפן הספארי.

הפיצ’רים החדשים של האנק של אפל \ תמונה: Apple

פיצ’רים נוספים מגיעים לארנק החכם של אפל: אפשרות לשלם במועד מאוחר יותר, מעקב אחר משלוחים ברכישות שבוצעו עם Apple Pay, הוספת רישיון נהיגה והזדהות עם גיל 18 \ 21 על מנת לאשר הזמנות כמו אלכוהול וכו’.

לא רק הוספה ותמיכה של אפל פיי בדפדפנים צד ג’, באפל הופכים את מכשיר האייפון לטרמניל שבאמצעותו ניתן יהיה לשלם. אם אתם בעלי עסקים למשל, ניתן יהיה לתת ללקוחות לשלם עבור מוצרים, כאשר כל מה שהם צריכים לעשות זה להצמיד את הכרטיס אשראי בעל שבב ה-NFC, ולבצע את הרכישה. נכון לעכשיו, רק מספר חברות סליקה בארה”ב תומכות ב-Tap To Pay, ואנו צפויים לראות את הפיצ’ר הנ”ל בדרך למדינות נוספות בעתיד.

Tap To Pay \ תמונה: Apple

אז נכון, עדיין לא ניתן להתקין ארנקים חכמים אחרים, ובאפל נמנעים מלעשות זאת בגלל השמירה על הפרטים של המשתמשים, וכי הארנק של אפל הוא המאובטח ביותר. לא, באפל לא מעוניינים לפתוח את שבב ה-NFC במכשירי האייפון מכיוון שהחברה תפסיד לא מעט כסף מאותן עמלות שהיא גובה מחברות האשראי והבנקים על שימוש ב-Apple Pay.

שתפו כתבה
פורסם על ידי אבי דוד | Avi David עורך משנה
עקוב:
ממקימי האתר ועורך משנה | פנבוי של אפל אבל שומר חסד נעורים למיקרוסופט. מומחה SEO והתמיכה הטכנית של הצוות באתר. לאבי ניסיון רב בכתיבה טכנית ועבודה בתחום - בין היתר היה שותף ב-GSM-Israel ובעל אתר טכנולוגי עצמאי בשם TechIT. | סלולרי: iPhone 14 Pro Max מחשב: MacBook Pro Late 2018 15" טאבלט: iPad Pro 11" שעון חכם: Apple Watch Ultra