עדכון ה-iPadOS 16 יושק רק באוקטובר \ תמונה: צילום מסך

באפל מאשרים: iPadOS 16 תשוחרר במועד מאוחר יותר

אבי דוד | Avi David
פורסם על ידי אבי דוד | Avi David - עורך משנה

חברת אפל (Apple) צפויה לערוך את אירוע ההכרזה של סדרת האייפון 14, האייפון 14 פרו והאפל ווטש סדרה 8 ב-7 בספטמבר. כאשר יחד עם ההכרזה על חומרה חדשה, בחברה מכריזים גם על עדכונים למערכות ההפעלה.

מערכת ההפעלה ה-iOS 16 תשוחרר בזמן, כנראה עד ה-16 בספטמבר, אז צפויה אפל להתחיל את המכירה של מכשירי סדרת האייפון 14 והאפל ווטש סדרה 8. כך שאנו צפויים לראות את המערכת זמינה בגרסת ה-GM לפני. אך לצד כל החידושים והעדכונים שיגיעו עם iOS 16, באפל נאלצים לדחות את השקת עדכון מערכת ההפעלה לאייפדים ה-iPadOS 16.

הכל בגלל ריבוי המשימות החדש Stage Manager \ תמונה: Apple

היום (שלישי, 23.08) משחררת החברה את עדכון מערכת ההפעלה ה-iPadOS 16.1 כבטא ראשונה, לצד השקת עדכון ה-iOS 16 בטא 7 למפתחים. בעצם, החברה מסיימת את הפיתוח של iPadOS 16, ועוברת ישירות ל-iPadOS 16.1.

באפל אכן מאשרים את דחיית מערכת ההפעלה לאייפדים, אך לא מאשרים כי אכן קיימת בעיה עם מספר מהחידושים שמנסים החברה לקדם. כאשר הפיצ’ר העיקרי, הריבוי משימות הנקרא Stage Manager, מאפשר למשתמש להזיז את החלונות לצד שמאל או ימין כאשר אלה מרחפים באוויר, לבחור קבוצות של אפליקציות שירוצו ביחד, וכמובן – אפשרות של להקטין ולהגדיל חלונות בדיוק כמו במק. הפיתוח של הפיצ’רים הנ”ל הם הגורמים לדחיית השקת העדכון ה-iPadOS 16.

אייפד דור עשירי \ תמונה: אילוסטרציה

ולכן באפל הוחלט לדחות למועד אחר בחודשי הסתיו, אז אמורים בחברה לערוך אירוע נוסף, המסמן את השקת מערכת ההפעלה ה-macOS 13 Ventura, לצד מחשבי מק חדשים – וכמובן, עדכון לסדרת האייפדים הקיימים. כאשר לראשונה תרענן אפל את עיצוב האייפד הדור עשירי עם מצלמה מתקדמת, חיישן טביעת אצבע, שוליים צרים, צבעים חדשים, תמיכה ב-5G ועוד.

שתפו כתבה
פורסם על ידי אבי דוד | Avi David עורך משנה
עקוב:
ממקימי האתר ועורך משנה | פנבוי של אפל אבל שומר חסד נעורים למיקרוסופט. מומחה SEO והתמיכה הטכנית של הצוות באתר. לאבי ניסיון רב בכתיבה טכנית ועבודה בתחום - בין היתר היה שותף ב-GSM-Israel ובעל אתר טכנולוגי עצמאי בשם TechIT. | סלולרי: iPhone 14 Pro Max מחשב: MacBook Pro Late 2018 15" טאבלט: iPad Pro 11" שעון חכם: Apple Watch Ultra