מערכת ההפעלה iOS 16 \ תמונה: אפל

אפל חושפת את מערכת ההפעלה iOS 16 ואלה החידושים העיקריים

אבי דוד | Avi David
פורסם על ידי אבי דוד | Avi David - עורך משנה

חברת אפל (Apple) חשפה אמש (שני, 06.06) באירוע המפתחים השנתי ה-WWDC 2022 את עדכוני מערכת ההפעלה ה-iOS 16, iPadOS 16, macOS 13 Ventura. ואת watchOS 9. לצד עדכוני מערכות ההפעלה, חשפה אפל חידושים נוספים, כמו מחשבי Mac מבוססי מעבד ה-M2 ועוד.

מסך הנעילה החדש ב-iOS 16 \ תמונה: אפל

מאז השיקה אפל את מערכת ההפעלה לאייפון הראשונה ה-iPhoneOS, לא ניתן היה לשנות את מסך הנעילה, בשום אופן. אלא אם האייפון שלכם עבר פריצת ג’ילברייק. הדבר היחידי שניתן עד היום לשנות, הוא כמובן את מסך הרקע. אבל ב-iOS 16, כל זה עומד להשתנות.

הכירו את מסך הנעילה החדש

לראשונה, אפל תאפשר למשתמשים לערוך כמעט את כל מסך הנעילה. החל משינוי הרקע שיתערבב עם השעון, שינוי הפונט והצבעים, אפשרות בחירה של רקע מתוך עשרות אפשרויות, הוספת ווידג’טים למסך הבית ועוד. מסך הנעילה החדש יאפשר למשתמש לערוך כמעט את הכל, ואנחנו כמובן מתכוונים לכך, שב-2022 עדיין לא ניתן לשנות את את אייקון המצלמה או הפנס באפשרויות אחרות.

לא רק ווידג’טים או שינוי עיצובי של מסך הנעילה, אפל משנה סדרי עולם ומורידה את ההתראות כלפי המסך מטה. שם, יהיה להתראות מקום שבו ניתן לגלול אחורנית ועד הרמת מסך ההתראות כלפי מעלה, שם ניתן יהיה לראות את כל ההתראות. אם אתם לא מעוניינים בלראות את ההתראות, לחיצה עליהן תהפוך למספרים שתציג למשתמש את כמות ההתראות החדשות. ואם כבר מדברים על התראות, בעת השקת מערכת ההפעלה ה-iOS 16 בחודש ספטמבר הקרוב, אפל תאפשר למפתחים להפוך את ההתראות לווידג’ט שיהיה בתחתית המסך ויציג למשתמש נתונים בזמן אמת, או אם תרצו – ווידג’ט אינטראקטיבי. לדוגמה, ניתן יהיה לראות היכן המונית שהזמנו, איסוף והגעה ליעד. דוגמה נוספת – משחקי ספורט יוצגו עם התראות שמציגות את זמן המשחק ואת הניקוד, בכך לא נצטרך לראות את כל ההתראות מאפליקציה שתציק לנו עם לא מעט התראות.

מסך הנעילה החדש \ תמונה: אפל

וכן, סוף סוף אפשר לראות את אחוזי הסוללה במסך הנעילה. לא, לא בראש המסך – אלא בתור ווידג’ט. עוד במסך הנעילה, ניתן יהיה ליצור ללא הגבלה מסכי נעילה שונים, בעיצובים שונים ואפילו כאלה שתוכלו להתאים אותם כשאתם בעבודה, בפגישה, בחופשה או בכל מצב פוקוס אחר שתבחרו.

המפות החדשות – עכשיו גם בישראל

עם עדכון ה-iOS 16, אפל מרחיבה את שירות המפות החדש שלה ה-Apple Maps שעבר שינוי עיצובי, שכולל תחבורה ציברות, מצב תנועה בכבישים, התראה על משטרה או חומרים מזהמים על הכביש, יהיו זמינים בישראל יחד עם נראות המפה החדשה בישראל בספטמבר הקרוב. אפל תוסיף אתרים נבחרים במפה עם נראות חדשה, פרטים אודות המפה, תצוגת רחוב (Street View) ועוד. (רק לפני קצת יותר משנה, חשפנו כאן כי אפל אכן מצלמת את כל הכבישים בישראל, ואף מספר רכבים עם מצלמות של אפל נצפו בכבישים וברחובות).

אפשרות להוסיף עד 15 עצירות במפות החדשות \ תמונה: אפל

מלבד הוספת ישראל לרשימת המפות החדשות ב-Apple Maps, אפל מוסיפה מספר פיצ’רים חדשים ב-iOS 16 לאפליקציית המפות. כעת, ניתן יהיה להוסיף עד 15 עצירות עד להגעה ליעד. אכן, בגוגל מפות הפיצ’ר הנ”ל קיים כבר שנים. אבל מהיום, גם עבור משתמשי האייפון. כמו כן, אפל משנה במעט את נראות האפליקציה. עוד במפות, ניתן יהיה לראות היכן נמצא האוטובוס או הרכבת, לשלם על הנסיעה מראש, אפילו להוסיף כסף לכרטיס הנסיעה מראש ועוד.

חידושים ב-iMessage ובמייל

נכון, רוב המשתמשים בישראל עושים שימוש בוואטסאפ בתור האפליקציה הראשית שלהם להתקשרות באמצעות הודעות טקסט והודעות קוליות. משנה לשנה, אפל משפרת את שירות ההודעות ה-iMessage שמאפשר לשלוח ולקבל הודעות מאייפון לאייפון, לאייפד, לאפל ווטש או למק בחינם. גם משלוח הודעות טקסט למשתמשי אנדרואיד כמובן אפשר. החל מ-iOS 16, אפל תאפשר לראשונה למשתמשים לערוך הודעה שנשלחה, למחוק הודעה שכבר נשלחה ואף לראות את כל ההודעות שנמחקו ב-30 ימים האחרונים. אם תרצו לערוך או למחוק הודעה שכבר נשלחה, למשתמש יהיו 15 דקות בלבד לעשות זאת. כמו כן, ניתן יהיה לבחור בהודעה שנקראה בקבוצה ללא נקראה, ולקרוא את ההודעות במועד מאוחר יותר.

אם כבר דיברנו על הודעות, אפל עושה שינויים דומים באפליקציית המייל המובנית. כעת, ניתן למחוק מייל שנשלח עד מספר שניות בודדות, לקבוע שליחת מייל בזמן מסויים מבועד מועד, מערך חיפוש חכם חדש שראשית יציג למשתמש קבצים, מסמכים, תמונות סרטונים וקישורים עם התוצאות. בנוסף, בעת שליחת מייל אם התכוונתם להוסיף מסמך או תמונה, אפליקציית המייל תזהיר כי אף מסמך לא הוצמד למייל וכו’.

החיפוש החדש במייל \ תמונה: אפל

פיצ’ר חדש ודווקא מעניין שהציגו בהכרזת מערכת ההפעלה ה-iOS 16, היא האפשרות לגרור אלמנט בודד מתוך תמונה שלמה. הכוונה, מערכת ההפעלה תדע לזהות כי יש כלב, חתול, ציפור, פסלים ואלמנטים נוספים, שאותם יהיה ניתן לגרור מתוך התמונה ולהעביר את הכלב או החתול בתור מדבקה לתוך הודעה חדשה ב-iMessage, בטלגרם או בוואטסאפ. צפו:

הארנק הופך חכם יותר

שירות ה-Apple Pay הושק בישראל לפני כמעט שנה, מאז השקת השירות, משתמשים עושים שימוש בתשלום על ידי הצמדת האייפון או האפל ווטש לטרמניל, ובכך ניתן להשאיר כמעט את כל כרטיסי האשראי או הדביט בבית. עם העדכון הבא של הארנק, אפל תאפשר לראשונה למשתמשים לבצע רכישה וחלוקה של ארבעה תשלומים שווים שיפרסו על פני שישה שבועות. האפשרות תהיה זמינה לרכישה באתרי אינטרנט או בתוך אפליקציות, ולא כרכישות פיזיות עם האייפון או האפל ווטש. בנוסף, לראשונה ניתן יהיה לעקוב אחר הזמנות שבוצעו באונליין, ובכך ניתן יהיה לראות היכן החבילה נמצאת, לקבל התראות ואף לדעת האם החבילה הגיעה ליעד.

החידושים שיגיעו לארנק החכם \ תמונה: אפל

לפני מספר שבועות, מדינת מרילנד ואריזונה הוסיפו את האפשרות להוסיף את תעודת הזהות ורישיון הרכב אל הארנק הדיגיטלי. באפל עדכנו כי 11 מדינות נוספות בארה”ב עובדות על הוספת רישיון הנהיגה או תעודת הזהות אל הארנק. בנוסף, אם תזמינו אלכוהול או כל דבר אחר שדורש זיהוי של הגיל, אפליקציית הארנק תדע לזהות כי יש דרישה של הצגת תעודת זהות, וניתן יהיה להשתמש בתעדות הזהות הדיגיטלית בארנק. באפל הדגישו כי לא ניתן יהיה לראות את תאריך הלידה המלא, אך כן יציג כי מלאו 18 או 21 שנים על פי החוק שמשתנה בין מדינה למדינה.

מערכת ההפעלה iOS 16. תתמוך באייפון 8 ומעלה \ תמונה: אפל

עדכון מערכת ההפעלה כולל למעלה מ-100 חידושים ושינויים במערכת ההפעלה שתגיע למשתמשים בחודש ספטמבר הקרוב. אנחנו כמובן נעדכן על כל הרשימה המלאה של כל מה שהתחדש. אם אתם בעלי אייפון 6S, אייפון SE דור ראשון, או אייפון 7 – עדכון ה-iOS 16 לא יהיה זמין עבורכם, וכי אפל תמשיך להוציא עדכוני אבטחה למכשירים הנ”ל. העדכון הגדול הבא יתמוך במכשירי האייפון 8 ומעלה.

שתפו כתבה
פורסם על ידי אבי דוד | Avi David עורך משנה
עקוב:
ממקימי האתר ועורך משנה | פנבוי של אפל אבל שומר חסד נעורים למיקרוסופט. מומחה SEO והתמיכה הטכנית של הצוות באתר. לאבי ניסיון רב בכתיבה טכנית ועבודה בתחום - בין היתר היה שותף ב-GSM-Israel ובעל אתר טכנולוגי עצמאי בשם TechIT. | סלולרי: iPhone 14 Pro Max מחשב: MacBook Pro Late 2018 15" טאבלט: iPad Pro 11" שעון חכם: Apple Watch Ultra
Leave a comment

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *