אפל מרחיבה את שירות המפות שלה בישראל ומפעילה רכבי מיפוי עם מצלמות

אלדד מטמון | Eldad Matmon
פורסם על ידי אלדד מטמון | Eldad Matmon - עורך ראשי

אם תסתובבו ברחובות של ערים מסויימות תוכלו לצפות ברכבים חדשים על הכביש הנושאים את שמה של אפל (Apple), כשעל גג הרכב מוצבת מצלמה המצלמת ב-360 מעלות. אם אתם עדיין תוהים מה פירוש הדבר, מדובר במהלך של אפל להעמקת מיפוי הדרכים בישראל עבור שירות המפות שלה.

רכב של Apple Maps | תמונה: ויקיפדיה

שירות המפות של אפל, Apple Maps, פועל בישראל כבר מאז שהושק בעולם אי שם ב-2012. בהמשך החלה אפל למפות את הדרכים באמצעות רכבים עם מצלמות 360, על מנת לספק אפשרויות ניווט מתקדמות, וכן גם את פיצ’ר ה-Look around (או: ‘מבט מסביב’ בעברית), שמאפשר לכם לצפות ברחובות עצמם, בדומה ל-Street View של גוגל (Google). כעת, אחרי שקיבלה את כל האישורים הנדרשים מהרשויות בישראל, החל החברה להעלות על הכבישים בארץ את הרכבים עם המצלמות כדי למפות גם את ישראל. גם בדומה לStreet View, המידע הנאסף ממכוניות הצילום יעבור טשטוש של כל פרט מזהה שאינו קשור למיפוי הדרכים, כמו פרצופים של אנשים, מספרי רכב וכדומה.

הרשת כבר החלה להתמלא בתמונות של אנשים המצלמים את הרכבים שפועלים באיזורם. האיזורים בהם כבר נצפו המכוניות הם הישוב אזור, ואיזור היכל מנורה מבטחים בתל אביב.

רכבי Apple Maps ביד אליהו בתל אביב | תמונה: אלדד מטמון

אפל פירסמה באתרה את רשימת הערים בהן היא צפויה לפעול כאשר זמני ההפעלה הצפויים כרגע הם בין חודש אוקטובר לחודש מרץ 2021. בין הערים ברשימה תמצאו את אשקלון, באר שבע, תל אביב, ירושלים, פתח תקווה, רמלה, רחובות, רמת הגולן, עכו, הכנרת, עמק יזרעאל, צפת ועוד. לרשימה המלאה לחצו כאן

שתפו כתבה
פורסם על ידי אלדד מטמון | Eldad Matmon עורך ראשי
ממקימי האתר ועורך ראשי | מנהל מוצר ביום וסקרן טכנולוגי בכל רגע נתון. אוהב פיתרונות טכנולוגים ותמיד מחפש את הדבר המרגש הבא שישתלט על העולם. נהנה מכל העולמות וכל מערכות ההפעלה ובעל זוית ביקורתית על כל חידוש שיוצא. בעל ניסיון רב בכתיבה טכנולוגית וכן הופעות טלוויזיוניות ב׳סוגרים עניין׳ עם שי גולדן בערוץ 13. ממקימי אתר The Verifier, יוצא איחוד האתרים GSM-Israel ו-TechIT של אבי דוד. | סלולרי: iPhone 14 Pro סלולרי: Pixel 7 Pro שעון חכם: Apple Watch S7 שעון חכם: Pixel Watch