תמונה: צילום מסך, יוטיוב של Nest

אלה הפיצ׳רים שהרמקולים החכמים של גוגל הולכים לאבד

אלדד מטמון | Eldad Matmon
פורסם על ידי אלדד מטמון | Eldad Matmon - עורך ראשי

אם הבית שלכם מצוייד ברמקולים החכמים של גוגל, בדגש על יותר מאחד, כדאי לכם להמשיך לקרוא כי חלק מהפיצ׳רים שלהם הולכים להשתנות. בעקבות תביעה בין סונוס (Sonos) לגוגל (Google), בה טענה סונוס שגוגל מפרה מספר פטנטים הרשומים על שם החברה – וזכתה, גוגל תיאלץ להפסיק את האפשרות להשתמש בהם.

סונוס כידוע היא בין החברות המוכרות ביותר היום בכל מה שקשור למערכות סאונד אלחוטיות ואיכותיות, עם יכולות לחבר רמקול אחד לקבוצה של רמקולים וליצור מערכת סאונד מודולרית. אחת האפשרויות הנוספות שהמותג מציע היא היכולת לשלוט בכל קבוצת הרמקולים ממקום אחד. גוגל, שהפסידה בתביעה מול סונוס, תיאלץ להפרד מכמה פיצ׳רים דומים שנמצאים כיום ברמקולים החכמים שלה.

להנמיך כל רמקול בנפרד

אחד הפיצ׳רים שגוגל סיפקה ברמקולים החכמים שלה היא היכולת לאגד מספר רמקולים לקבוצה ולשלוט בווליום שלה ממקום אחד, בין אם זה ממכשיר פיזי אחד או באמצעות הגוגל אסיסטנט. כך לדוגמה יכולתם להגיד לאסיסטנט לכוון את הווליום של קבוצת הרמקולים ל-40. בעקבות תוצאות המשפט, גוגל הודיעה כי האפשרות הזו תוסר בקרוב ומשתמשים ייצטרכו לשלוט בווליום של כל רמקול בנפרד.

בנוסף, גוגל אומרת שעבור חלק מהרמקולים שלה, משתמשים ייצטרכו להוריד אפליקציה נפרדת גם כדי לבצע התקנה ראשונית או עדכוני תוכנה, שכן גם חלק מתהליך הצימוד הנוכחי הוא הפרה של אחד הפטנטים של סונוס.

המכשירים שיושפעו

על פי פרטי התביעה והפטנטים שגוגל הפרה, רשימת המכשירים שיושפעו צפויה להיות רחבה, ולהזכירכם שמדובר אך ורק ביכולת השליטה שלכם בווליום של רמקולים חכמים. כלומר, אם מכשיר הטלפון שלכם תומך באפשרות לשלוט בווליום של מכשירי כרומקאסט או רמקולים חכמים, האפשרות הזו תלך ותיעלם תוך 60 יום מרגע ההחלטה. בין המכשירים החכמים של גוגל סביר שתמצאו את הרמקולים Nest Hub, Nest Mini, מוצרי Chromecast ואפילו מחשבי Pixelbook הניידים של גוגל.

בפוסט ששיחררה גוגל בקהילת ה-Nest שלה היא מסבירה על השינויים בשליטת הווליום שתיארנו מעלה וכן מוסיפה כי חשוב לציין שהתפקוד של קבוצות מכשירים יישמר, כלומר תוכלו להמשיך לחבר מספר רמקולים לקבוצה ולהשמיע מוזיקה בו זמנית. יחד עם זאת לעומת הרמקולים החכמים של גוגל, רמקולים של יצרנים אחרים, כמו JBL או Lenovo, יידרשו להיות בגרסה תוכנה 1.52.272222 ומעלה כדי לשמור על התמיכה (אתם יכולים להשתמש בקישור הזה כדי למצוא את גרסת התוכנה של הרמקול שלכם).

שתפו כתבה
פורסם על ידי אלדד מטמון | Eldad Matmon עורך ראשי
ממקימי האתר ועורך ראשי | מנהל מוצר ביום וסקרן טכנולוגי בכל רגע נתון. אוהב פיתרונות טכנולוגים ותמיד מחפש את הדבר המרגש הבא שישתלט על העולם. נהנה מכל העולמות וכל מערכות ההפעלה ובעל זוית ביקורתית על כל חידוש שיוצא. בעל ניסיון רב בכתיבה טכנולוגית וכן הופעות טלוויזיוניות ב׳סוגרים עניין׳ עם שי גולדן בערוץ 13. ממקימי אתר The Verifier, יוצא איחוד האתרים GSM-Israel ו-TechIT של אבי דוד. | סלולרי: iPhone 14 Pro סלולרי: Pixel 7 Pro שעון חכם: Apple Watch S7 שעון חכם: Pixel Watch