ערכות נושא בדרך למסך הבית לאייפון ולאייפד \ תמונה: אבי דוד The Verifier

בלעדי: אפל תאפשר למשתמשי אייפון לשמור ערכות נושא

אבי דוד | Avi David
פורסם על ידי אבי דוד | Avi David - עורך משנה

לפני כשנתיים נחשפנו לתמונת מסך “החושפת” לכאורה לאפשרות של ערכות נושא למערכת ההפעלה ה-iOS וה-iPadOS. אותן תמונות מסך רמזו על כך שאפל אכן מתכננת להוסיף תמיכה בערכות עיצוב עבור משתמשי האייפון והאייפד ב-iOS 14.

הדלפה חושפת את ערכות העיצוב \ תמונה: Dongle טוויטר

כולנו יודעים איך לבסוף אפל (Apple) לא שילבה פיצ’ר שכזה במערכת ההפעלה ה-iOS 14 ולא ב-iOS 15. גם לא הצצה לכך בכנס המפתחים השנתי של אפל, ה-WWDC 2021 שנערך בחודש יוני האחרון.

למערכת האתר The Verifier נודע, כי באפל אכן עובדים על אפשרות של ערכות נושא, דבר אשר המשתמשים מצפים לו כמעט כמו הקלטת שיחות. האפשרות החדשה שנמצאת בימים אלו בפיתוח, תאפשר למשתמשים להוריד ערכות נושא מתוך חנות האפליקציות ה-App Store של אפל, שם ניתן יהיה לעצב את מערכת ההפעלה כפי שהמשתמשים יבחרו לעשות זאת. החל משינוי האייקונים לאפליקציות, רקעים ועוד.

עוד נודע ל-The Verifier כי ניתן יהיה לערוך את העיצוב הקיים כפי שניתן כיום על ידי שינוי האייקונים והתאמת העיצוב על פי המשתמש, אך אם תאפסו את הגדרות מסך הבית תאלצו להפסיד את כל העבודה הקשה. לכן, ניתן יהיה לשמור את העיצוב ישירות לתוך מסך ערכות העיצוב.

ערכות עיצוב לאייפון ולאייפד \ תמונה: iDownloadBlog

כמו כן, מסך הנעילה אף הוא צפוי לעבור שינוי וניתן יהיה להוסיף ווידג’טים מותאמים בדומה לשעון האפל ווטש. דבר עליו עובדת אפל כבר קרוב לשנתיים, מאז תחילת הפיתוח של סדרת מכשירי האייפון 13 והאייפד עם תמיכה במסכי OLED. עד כה באפל בחרו שלא להוסיף אפשרות שכזאת בשל מגפת הקורונה שדחתה את העבודות על האפשרויות החדשות, מה גם שזה נתן לאפל עצמה עוד זמן להרוויח ולהציג חידושים נוספים בעדכונים עתידיים של מערכות ההפעלה ה-iOS וה-iPadOS.

עם כמה שהיינו רוצים להתחייב להוספה של אפשרויות אלו שנחשפו כאן לראשונה, באפל עוד לא חתמו סופית את הפיצ’רים שיכנסו למערכת ההפעלה הבאה, ה-iOS 16. לכן, אנו מקווים כי אולי השינויים שפרסמנו ישתלבו בגרסה הבאה, או בגרסה עתידית של מערכות ההפעלה לאייפונים ולאייפדים.

שתפו כתבה
פורסם על ידי אבי דוד | Avi David עורך משנה
עקוב:
ממקימי האתר ועורך משנה | פנבוי של אפל אבל שומר חסד נעורים למיקרוסופט. מומחה SEO והתמיכה הטכנית של הצוות באתר. לאבי ניסיון רב בכתיבה טכנית ועבודה בתחום - בין היתר היה שותף ב-GSM-Israel ובעל אתר טכנולוגי עצמאי בשם TechIT. | סלולרי: iPhone 14 Pro Max מחשב: MacBook Pro Late 2018 15" טאבלט: iPad Pro 11" שעון חכם: Apple Watch Ultra