ניווט תמונה בתוך תמונה באייפון \ תמונה: אלדד מטמון The Verifier

בלעדי: אפל עובדת על פיצ’ר תמונה-בתוך-תמונה לשירות המפות

אבי דוד | Avi David
פורסם על ידי אבי דוד | Avi David - עורך משנה

רק לפני מספר ימים דיווחנו כאן בבלעדיות כי חברת אפל (Apple) בוחנת את האפשרות של פתיחת חנות האונליין בישראל, וזאת לאחר כי כל הניסיונות לפתיחת חנות פיזית בישראל כשלו. היום (שני, 14.11) אנו מביאים לכם מידע חדש מחברת התפוח, שעובדת על פיצ׳ר חדש בימים אלה.

בלעדי: אפל עובדת על פיצ’ר של תמונה-בתוך-תמונה (Picture In Pitctue או בקיצור PIP) לשירות המפות במכשירי האייפון והאייפד. הפיצ׳ר החדש יאפשר לצאת מתוך מסך המפה בזמן הניווט למיקום ולהמשיך ולראות את הניווט פתוח בתוך חלונית שניתן יהיה להגיד או להקטין, בדיוק כפי שעשתה אפל עם חלון הוידאו הצף על גבי המסך.

למערכת האתר נאמר על ידי אדם המקורב לפיתוח מערכות ההפעלה iOS וה-iPadOS כי הפיצ’ר נמצא בימים אלו בפיתוח ראשוני, ואם אכן יגיע למשתמשים בהמשך, גוגל ואפליקציות ניווט שונות יהנו אף הן מהפיצ’ר החדש של הניווט במפה כתמונה-בתוך-תמונה.

נכון לעכשיו אפל מאפשרת להראות רק את התראות ההכוונה במין באנר המופיע בראש המכשיר ומודיע על הכיוונים אליהם אתם צריכים להתקדם.

הבאנר הנוכחי של המפות | תמונה: אבי דוד The Verifier

באמצעות הפיצ’ר החדש, יוכלו משתמשים לראות את המפה גם מחוץ לאפליקציה, ולא רק את התראות הניווט, דבר שיאפשר להם לנווט בצורה פשוטה יותר ועדיין לבצע פעולות נוספות במקביל.  הפיצ׳ר כמובן מכוון לניווט רגלי או אופניים, בהם רמת הפוקוס בדרכים היא קצת שונה מזו הנדרשת בזמן נהיגה ברכב.  עוד יתרון בפיצ׳ר התמונה-בתוך-תמונה החדש הוא שזה יאפשר לכם לקבל התראות שלא יעלו על התראות הניווט כפי שקיים היום.

בלעדי: אפל עובדת על PiP עבור שירות המפות שלה | תמונה: אלדד מטמון, The Verifier

בשלב זה לא ברור האם הפיצ׳ר יגיע למערכת ההפעלה iOS 16 שתוכרז בעוד פחות משנה, או בעדכון מינורי כזה או אחר, אבל אנחנו כמובן נמשיך לעדכן ככל שיגיעו עוד פרטים.

מערכת ההפעלה הבאה מבית אפל ה-iOS 16 תוצג לראשונה באירוע המפתחים הבא בחודש יוני 2022 יחד עם מערכות ההפעלה הבאות מבית אפל כמו: iPadOS 16, watchOS 9, tvOS 16 macOS 13 ועוד, שם נוכל לצפות לראשונה בפיצ׳רים החדשים שיגיעו אל כלל הפלטפורמות.

שתפו כתבה
פורסם על ידי אבי דוד | Avi David עורך משנה
עקוב:
ממקימי האתר ועורך משנה | פנבוי של אפל אבל שומר חסד נעורים למיקרוסופט. מומחה SEO והתמיכה הטכנית של הצוות באתר. לאבי ניסיון רב בכתיבה טכנית ועבודה בתחום - בין היתר היה שותף ב-GSM-Israel ובעל אתר טכנולוגי עצמאי בשם TechIT. | סלולרי: iPhone 14 Pro Max מחשב: MacBook Pro Late 2018 15" טאבלט: iPad Pro 11" שעון חכם: Apple Watch Ultra
Leave a comment

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *