גוגל הכריזה על מערכת ההפעלה Android 12L למסכים מתקפלים וטאבלטים

אבי דוד | Avi David
פורסם על ידי אבי דוד | Avi David - עורך משנה

חברת גוגל (Google) הכריזה אמש (רביעי, 27.10) על מערכת ההפעלה Android 12L אשר תהיה זמינה אומנם רק בשנה הבאה, אבל זאת תביא את ממשק ה-Material You אל המסכים המתקפלים, טאבלטים ומסכים גודלים. וזאת לאחר כי רק לפני כשבוע ימים שחררה גוגל את מערכת ההפעלה אנדרואיד 12 למכשירי הפיקסל 3 ומעלה.

בצעד מעט מפתיע, גוגל הכריזה על גרסה מותאמת “Large” של מערכת ההפעלה אנדרואיד 12 אשר תהיה מתאימה יותר למסכים מתקפלים, טאבלטים ומסכים גדולים. הגרסה החדשה שוחררה כבר עכשיו בגרסת ה-Developer Preview הראשונה, כאשר בחודש דצמבר הקרוב אנו צפויים לקבל את גרסת הבטא הראשונה, שעל פי גוגל תהיה זמינה במסך המתקפל של סמסונג ה-Galaxy Z Fold 3 וטאבלט ה-Lenovo P12 Pro בתחילה.

אנדרואיד 12L \ תמונה: Google

אז מה חדש באנדרואיד 12L?

המערכת כולה הותאמה למסכים מתקפלים וטאבלטים בעיקר, כאשר מסך ההתראות למשל יפוצל ל-2 אזורים, בצידו השמאלי של המסך, ואילו ההתראות יופיעו בחלקו הימני של המסך. אפליקציות שיהיו מתאימות לאנדרואיד 12L יסומנו ככאלה בחנות האפליקציות ה-Google Play, אך עדיין ניתן יהיה כמובן להתקין אפליקציות רגילות. בנוסף, מסך ה-Multitasking אף הוא עובר מתיחת פנים, ויאפשר להציג את כל החלונות שפתוחים בדומה לנראות כמו באייפד כדוגמה. בעת שימוש ב-Multitasking או בפיצול ל-2 אפליקציות ומעלה, יופיע בר תחתון כזה שמוכר לנו ממחשבי הווינדוס או המק. אותו בר יופיע באופן קבוע, כאשר משם ניתן יהיה לגרור אפליקציה לפיצול מסך. מי שלא יהיה מעוניין באותו בר ניווט תחתון, ניתן כמובן יהיה להחביא אותו בכל שלב.

Multitasking באנדרואיד 12L \ תמונה: Google
Multitasking באנדרואיד 12L \ תמונה: Google

גלריה: אנדרואיד 12L

זמינות

אלו הם רק חלק מהשינויים שצפויים במערכת ההפעלה אנדרואיד 12L, ואנו צפויים לקבל את גרסת הבטא הראשונה כבר בחודש דצמבר הקרוב, כאשר גרסת הבטא הראשונה תהיה זמינה למכשירי הפיקסל 3 ומעלה בתחילה. ובתחילת השנה, בגוגל מבטיחים גרסת בטא עבור המסך המתקפל של סמסונג ה-Galaxy Z Fold 3 וטאבלט ה-Lenovo P12 Pro. מה שאכן מאשר כי מערכת ההפעלה האנדרואיד 12L תהיה זמינה גם למכשירים רגילים, ולא רק למכשירי בעלי מסך מתקפל או מסך גדול. בגוגל מבטיחים כי העדכון הגדול הבא עבור מערכת ההפעלה אנדרואיד 12 יהיה זמין ברבעון הראשון של 2022.

שתפו כתבה
פורסם על ידי אבי דוד | Avi David עורך משנה
עקוב:
ממקימי האתר ועורך משנה | פנבוי של אפל אבל שומר חסד נעורים למיקרוסופט. מומחה SEO והתמיכה הטכנית של הצוות באתר. לאבי ניסיון רב בכתיבה טכנית ועבודה בתחום - בין היתר היה שותף ב-GSM-Israel ובעל אתר טכנולוגי עצמאי בשם TechIT. | סלולרי: iPhone 14 Pro Max מחשב: MacBook Pro Late 2018 15" טאבלט: iPad Pro 11" שעון חכם: Apple Watch Ultra
Leave a comment

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *